Oleme kollektiiviga Ecoshisse panustanud suure südame ja innuga ja see on toonud meile häid tulemusi. Tunneme, et oleme väga hoitud. Oleme selle üle tõesti siiralt tänulikud ja seetõttu on meil tekkinud soov anda midagi enda poolt ühiskonnale vastu. Selle aasta jaanuaris toetasime Viljandi lastekodu (SA Perekodu) lapsi tervistavate toidulisandite ja rahalise panusega, mis kulus koroonaepideemia ajal nii lastele kui ka lastekodu töötajatele marjaks ära. Viljandi Perekodu rahva tagasisidena antud kogemustest saab lugeda SIIT. 

Kui talvel oli teemaks ECOSH HOOLIB – LASTEKODULAPSED, siis sellel reedel 07.08 käis Ecoshi pere koristamas Tammemäe järve ümbrust, mis asub Saku vallas ja on inimestele tuntud kui Tammemäe karjäär (nimetatakse ka Saku karjääriks). Koht oma kauni järvega on suvitajatele ja kalameestele lõõgastumise ja aja mahavõtmise paigaks, kuid paraku ei teadvusta ikka veel mõned kodanikud, et prügi loodusesse maha jätmine reostab nende endi puhkamiskohta.

Meie positiivseks üllatuseks oli järve ümbrus siiski suhteliselt puhas (eeldasime hullemat). Kas rahvas hoolib rohkem või on Saku vald teinud tublit tööd – võib olla mõlemat, igatahes on see tunnustamist väärt. Oleme tänulikud ka Saku Vallavalitsuse keskkonnaspetsialistile Kerli Laurile, kes otsis meile välja täpsed koristuspaigad ning varustas kottide ja kinnastega. Lisan siia ka Kerli loo, kus ta kirjutab, miks on hajusalt paiknev väikeprügi isegi ohtlikum, kui diivan metsas.  Artiklist saad ka palju muid olulisi ja tõestatud fakte prügi kahjulikkuse kohta looduses.

 

Prügikoristus ei ole ainult looduse aitamine. Prügikoristus aitab meid veelgi enam liita ja tunda ennast pärast koristustööd ka sisemiselt puhtamana ja tänulikumana ning see tunne loob omakorda üha suuremat soovi aidata veelgi.

Seetõttu lähme 28.08 taas koristama, seekord Männiku järve karjääri ümbrust. Kutsume ka Sind meiega kaasa loodust koristama ja tekitama endale head sisemist tunnet omapoolse panuse andmisega. Koguneme 28. augustil kell 10.00 Männiku Rimi parklas (Männiku tee 100), kust koos suundume Männiku karjääri poole. Ära tunneb meid parklas Ecoshi tumelillade särkide järgi. Prügikotid ja kindad tulevad meie poolt. Koristame kuskil kella 13.00 – 14.00ni. Oled väga oodatud meiega liituma! 🙂

Ecoshi kollektiivina osaleme prügikoristusel ka 18.09 Maailmakoristuspäeva raames. Sel aastal on Maailmakoristuspäev 19. september (võib ka 18. september koristada). Infot Maailmakoristuse kohta saab peagi lugeda Maailmakoristuse lehelt. Infot ajakohastatakse lehel jooksvalt.

HOOLIME KOOS! 🙂
Ecosh

Kas sellest postitusest oli abi?

×

Ostukorv