Väemaagia

Keha, meelt ja vaimu puhastav retriit

16.09 – 18.09.2022 / Sokka puhkekeskuses

Kutse

Ilus Hing,

see kutse on Sinule, kui soovid septembris kolm imelist päeva ilusate hingedega veeta Otepää maaliliste rabajärvede ja metsade vahel.

Need päevad saavad olema täidetud inspireerivate inimeste, töötubade ja loengutega. Loome ühenduse keha, vaimu ja meelega läbi jooga, tantsime end vabaks ja lubame endal avarduda rännakutele, mis on juhendatud läbi muusika.

Kehale, meelele ja vaimule:

  • imeline mahetoit 3x päevas + keha puhastavad smuutid
  • joogahommikud
  • inspireerivad töötoad
  • harivad koolitused
  • sinu väetaime sõnumid
  • vabastav tants ja lõõgastav saun
  • kõrvu ja südant paitav kontsert
  • rabajärvedes ujumine
  • ilusate hingedega ühendumine

Puhtad, väekad ja ülimaitsvad Väeviljade toidud

Väeviljad pakub Eesti mahe ja väike talunike saadusi. Teadlikult valitud mahe tooraine saab suurepäraseks menüüks üritustel ja koosviibimistel, läbi kogenud tippkokkade käte. Mahe toidukultuuri jagamine on Väeviljade missioon. Laagris pakutakse maitsvat taimetoitu, kus puuduvad piima, nisu ja lihatooted, ikka selleks, et nendel kolmel päeval võimalikult palju oma keha puhastada ja rõõmustada.

Kohtumispaik

Kõik see toimub Otepääl, Sokka Puhkekeskuses, mida ümbritseb kaunis rabamaastik. Piisavalt kaugel kõigest, et unustada argised mured ja jõuda täiesti uude ja paremasse kohta iseendas.

Esinejad

Agnes Laine
Tervikliku tervise uurija

KOOLITUSED:
“TERVIS” – mitte ainult füüsiline, vaid ka mentaalne ja emotsionaalne

Angelika Somelar
Loodusterapeut

LIIKUMISPRAKTIKAD:
Qi Gong

Gerda Yasmine Lembinen
Joogaõpetaja

HOMMIKUSED JOOGAD:
Vinyasa ja Hatha jooga

Mario Pruul

MUUSIKA:
Vabastav tants

Kristiina Piiparinen
Joogaõpetaja

HOMMIKUSED JOOGAD:
Yin jooga

Marika Pruul ja Katriin Jüriska

TÖÖTOAD:
Igapäevased enese aitamise meetodid

Kadri Pekko

MUUSIKA:
Vabastav tants

Romet Preismann

KOOLITUSED:
Harjumuste arhitekt

Indrek Tammoja

KONTSERT:
“Rändaja”

Programm

16.09 - reede

12.00 – 13.00
Kogunemine – tubadesse paigutumine
13.00 – 14.00
LÕUNASÖÖK
14.00 – 14.30
Sissejuhatus – Agnes Laine ja Kadri Karula
14.30 – 18.00
TÖÖTUBA – Taimede maagiline vägi
18.00 – 19.00
ÕHTUSÖÖK
19.30 – 21.00
TÖÖTUBA – Igapäevased enese aitamise meetodid

17.09 - laupäev

7.50 – 8.00
Ärkamine
8.00 – 9.00
HOMMIKU JOOGA, QI GONG
9.15 – 10.00
HOMMIKUSÖÖK
10.00 – 11.30
LOENG – “TERVIS” – mitte ainult füüsiline, vaid ka mentaalne ja emotsionaalne
11.30 – 13.00
LOENG – Kuidas toidulisanditega toetada elukvaliteeti?
13.00 – 14.00
LÕUNASÖÖK
15.00 – 18.00
MUUSIKA + VABASTAV TANTS + TORUSAUN
18.00 – 19.00
ÕHTUSÖÖK
20.00 – …
KONTSERT “Rändaja”

18.09 - pühapäev

7.50 – 8.00
Ärkamine
8.00 – 9.00
HOMMIKU JOOGA, QI GONG
9.15 – 10.00
HOMMIKUSÖÖK
10.00 – 12.00
TÖÖTUBA – Harjumuste arhitekt
12.00 – 13.00
KALLISTAMISRING
13.00 – 14.00
LÕUNASÖÖK
14.00
Head teed

Piletid

Registreerudes enne 20.08.2022
350 €
Hiljem 370 €

Võimalik tasuda ka 2 osas

Registreerudes enne 20.08.2022
150 €
Kohapeal sularahas 200 €

“Väemaagia” korraldaja on Ecosh Life OÜ

Küsimuse korral võta ühendust agnes@ecosh.com

×

Ostukorv

Agnes Laine
Tervikliku tervise uurija

Agnes räägib koolitusel, millest koosneb inimene ja mis on need tegurid, mis tervist mõjutavad. Miks tänapäeval tekib nii palju (kroonilisi) haigusi, mis neid põhjustab ja millega saab end ise aidata. Peatume põhjalikumalt emotsionaalsetel ja mentaalsetel põhjustel, aga ka füüsilistel teguritel nagu keskkonnamürgid ja elustiiliprobleemid.

Agnes on tervisevaldkonnaga seotud olnud juba üle 20 aasta. Ta nimetab end tervikliku tervise uurijaks. Ta on uurinud erinevaid viise tervisele lähenemiseks (psühholoogilisi, energeetilisi, füüsilisi) ja koolitanud end parimate Eesti ja välismaiste (USA, Venemaa) tervisevaldkonna spetsialistide juures. Ühtlasi on ta korraldanud mitmeid tervisealaseid konverentse, loenguid, laagreid ning vedanud tervisekoolitusprojekte. Agnese kireks on alates 2012. aastast ka reiki teraapiad ja tunnetusmassaaž.

Ecosh’is on Agnes sisulooja. Ta kirjutab kodulehele artikleid, teeb toote tutvustusi, koostab brošüüre, käsiraamatuid ja tootekatalooge, veab eest tervise ja väelaagreid, on üks tervikliku kehapuhastuse paketi väljatöötaja ning on ettevõttesse toonud ka teise sisulise aspekti nimelt ausa ja eheda suhtluse ning kallistuskultuuri. :)

Angelika Somelar
Loodusterapeut

ANGELIKA SOMELAR on loodusterapeut, kellel armastus ravimtaimede vastu sai alguse juba varajases lapsepõlvest. Sestpeale on taimede ja toidulisandite maailm saatnud teda pidevalt läbi elu ning nüüdseks on ta tegelenud inimeste tervise nõustamisega pea 30 aastat ja koolitamisega üle 20 aasta.

Ta on omandanud teadmisi nii Eestis kui välismaal, läbinud erinevates riikides ülikoole, mitmeid taimede ja „lääne meditsiini“ alaseid koolitusi ning avastanud enda jaoks ka Hiina meditsiini.

Angelika igapäevaseks tegevuseks on väekas Ecosh’i tootearendustiimis luua retsepte ja tagada, et kapslisse läheb just see parim ning puhtaim osa loodusest.
Lisaks tegeleb Angelika tervisenõustamisega, on loodusterapeut, kes tegeleb tervise diagnostika, akupunktuuri, erinevate tervistavate teraapiate ja taimeraviga ning õpetab Alar Krautmani Terviseakadeemias pärimusmeditsiini erialal taimede maailma.

Inimkeha on terviklik süsteem, kus Vaim, Keha ja Hing toimivad hästi, kui nad on tasakaalus ning kooskõlas iseendaga. Keegi ei saa haigust ära võtta, ainult keha saab iseennast tervendada ja parandada. Angelika on Sulle tervisevalikute teel teejuhiks, et aidata Sul teha paremaid valikuid.

Gerda Yasmine Lembinen
Joogaõpetaja

Gerda Yasminé kutsub Sind Väemaagia hommikutel iseendasse läbi jooga. Et ühendada oma vaim, keha ja meel. Tema teekond algas aastal 2012 ning aastal 2019 lendas ta Taisse, et süvendada oma joogapraktikat ja õppida jooga, kui filosoofia kohta. Ta ei teadnud veel siis, et hakkab õpetama, aga elu poolt tuli selge märk, et see on ta kutse. Gerda Yasminé tunnid on kombinatsioon erinevatest joogastiilidest ja, et aru saada, mida ta täpsemalt oma tundides teeb, tuleb lihtsalt kohale tulla.

Ecosh’is kirjutab Gerda Yasminé uudiskirju, hoolitseb kampaania tekstide ja visuaalse poole eest, toimetab sotsiaalmeediaga ning juhib projekti ”Kehapuhastuse teejuht.”

‘’Tule joogamatile selleks, et tunda. Mitte selleks, et saavutada. Tule, et ühenduda ja märgata seda kingitust, mis Sulle on antud. Tule ja avasta, et tähtis pole mitte täiuslik asana, vaid teekond sinna.”

Mario Pruul

Mario Pruul on Ecosh’i kaasomanik ning Väemaagia retriidil viib ta läbi tantsurännakut koos Kadri Pekkoga.

“Muusika on vibratsioon-sagedus ja Sina vibreerid iga hetk mingil sagedusel.

Tulla ekstaatilisele tantsule on julgus sulanduda DJ mängitava muusika sagedusse ja alistuda. Sina oled muusika ja muusika oled Sina, tule saa üheks!”

Kristiina Piiparinen
Joogaõpetaja

Väemaagia retriidil juhendab Kristiina Yin jooga tundi. Yin jooga on pehme, venitustele ja lõdvestusele põhinev joogapraktika ning meditatiivne rännak iseendas, mis annab füüsilise kergustunde, puhastab meelt ja tasakaalustab tervet olemust.

Joogaga on Kristiina tegelenud tänaseks üheksa aastat ja 2016. aastast ka Yoga Alliance’i sertifitseeritud Yin jooga õpetaja. Inimeseks olemise sügavama mõistmise avastusretkel on ta läbinud mitmeid erinevaid kursuseid, koolitusi, retriite ja praktikaid keha-meele tasakaalustamise ja enesetervendamise teemadel. Erilist huvi tunneb ta traumade ja alateadlike mustrite vabastamise teraapiameetodite osas ning ta on läbinud Meta-EFT teraapia meetodi III astme praktiku koolituse.

Kristiina väärtustab tervislikku ja teadlikku eluviisi ning usub, et eneseteadvustamisega ja sügavama mõistmisega inimese tervikolemusest mõistame paremini ka kõike seda, mis toimub meist väljaspool ning saame kinkida endale tähendusrikkama ja harmoonilisema elu. Ecosh’i pereliikmena on Kristiina pühendunud Soome turu arendamisele.

Marika Pruul ja Katriin Jüriska

Baastegevused igapäevaseks tervema elu toetuseks.

Inspireerime ja inspireerume, et juhtida teadlikumalt oma elu igapäevaste baastegevuste abil. Vaatleme üheskoos millised tervist toetavad tegevused, praktikad, harjumused saaksid just sind toetada, et elada täisväärtuslikumat, tasakaalustatumat ja õnnelikumat elu.

Katriini tööalases kogemuses on mitmete ettevõtete juhtimine. Milledest viimane oli 10 aastane Uuskasutuskeskuse juhtimine – pankrotis olnud ettevõtte ülestöötamine ja kasvatamine 13 poega edukaks kasumit teenivaks ettevõtteks, kus tema alluvuses töötas ca 100 töötajat. Ühtlasi on Katriin toetanud mitmete Eestis tuntud ettevõtete töötajaid ja juhte mentorina. Tema üheks oluliseks tööriistaks on täna DISC isiksusetüüpide test ja süsteem.

Marika tööalases kogemuses on aastatepikkune töö inimestega personalijuhina. Samuti on ta juhtinud erinevaid naisteringe ja viinud läbi naistelaagreid ning retriite.

Katriin Jüriska ja Marika Pruul juhivad täna Biotheka loodusravi bioteekide ketti.

Kadri Pekko

Üheks viisiks, kuidas Kadri on saanud iseendaga paremasse kontakti, on olnudki tantsimine. Läbi tantsimise on võimalik märgata ja kuulata oma keha. Tants on vabastav, kohale ja enesest teadlikuks toov. Tantsurännakul toetab Kadri Sind koos muusikaga, et saaksid pehmelt liikuda iseendasse, kust leiad kõik vastused oma küsimustele. Peale rännakut tunned end rahulikult, lõõgastunult, samas energiliselt ja väekalt.

Oled oodatud koos Kadriga tantsulisele rännakule ja vabastama oma keha ning meel!

Ecosh’is loob Kadri EcoshTV saateid ja uudiskirju, mis tõstavad inimeste teadlikkust nii füüsilise kui vaimse tervise teemadel. Just see ongi olnud Kadri eesmärk läbi elu – et inimesed oleksid teadlikud iseendast ja oma elust ning seeläbi tunneksid end hästi. :)

Romet Preismann

H A R J U M U S T E A R H I T E K T
Saavuta oma eesmärgid läbi teadliku harjumuste muutmise!

Kas oled andnud endale lubadusi, näiteks füüsiliselt vormi saada või tervislikult toituma hakata?
Kas oled seadnud eesmärgi, et hakkad regulaarselt mediteerima, teleka hüpnoosi asemel väärt kirjandust lugema, siis veel näiteks joogas käima või mõne eriti ägeda praktikaga tegelema?
Seejärel vaatamata oma motiveeritusele, leidnud end kadununa igapäeva tegevuste lõputus voolus, edasi lükkamas oma tegelikke sügavaid soove ja vajadusi?
Kas oled kimpus mõne sõltuvusega, näiteks sotsiaalmeedia tarbimine, liigne söömine, igahommikune snooze’imine või lihtsalt oma telefoni scrollimine igal võimalikul hetkel?
“Harjumused on nähtamatu arhitektuur igapäeva elu taga”
– Gretchen Rubin

Kas teadsid, et neuroteaduse uuringute järgi moodustab kujundlikult 95% meie teadvusest alateadvus? See tähendab, et 95% meie tulemusi juhivad alateadlikud programmid ja harjumused, mis töötavad kas sinu kasuks või kahjuks. Meil pole võimalik muuta oma elu, kui ei muuda midagi, mida teeme igapäevaselt. Kõik tulemused meie elus on kinni igapäevastes tegevustes, HARJUMUSTES. Harjumus on tegevus, mis muutub korduse teel automaatseks ehk alateadlikuks.
SEE . . .
. . . kui õnnelikud või õnnetud oleme, on harjumuste tulemus;
. . . kui vormis või vormist väljas oleme, on harjumuste tulemus;
. . . kui tervislikud või ebatervislikud oleme, on harjumuste tulemus;
. . . kui edukad või ebaedukad oma saavutustes oleme, on harjumuste tulemus;
. . . kas kuu lõpus on järel rohkem raha või päevi järgmise palgapäevani, on jällegi harjumuste tulemus.

Sisuliselt on elu kõikide heade ja halbade harjumuste summa. Kui soovime, et tulemused elus muutuksid, tuleb teadlikult alustada oma harjumuste muutmisest!
“Inimesed on oma natuurilt väga sarnased, kuid nende harjumused on need, mis eristavad neid üksteisest”
– Confucius

SELLEL WORKSHOP’il::
• saad teada, miks uute eesmärkide seadmine ja lubaduste andmine uute harjumuste sisseseadmiseta ei toimi;
• kes tegelikult otsuseid ja valikuid juhib;
• õpid selgeks ja paned praktikasse universaalse harjumuse juurutamise ja muutmise mudeli, mille mõistmine ja rakendamine maksab dividende läbi elu;
• saad teada 3 kõige olulisemat võtmetegurit uue positiivse harjumuse edukaks juurutamiseks.

Välismaailm on sisemaailma peegeldus, kus oleme ise oma elu arhitektid. Meil on kombeks planeerida rohkem puhkust kui oma elu, olles automatiseeritud igapäeva rutiinis ja keskkonnas, tootes muutumatut tulemust.
Usun, et sa nõustud ja juba tead seda. Kuid teada ja mitte teha on sama hea, kui mitte teada.
Kutsun sind osalema ja andma endale võimalus astuda üks suur samm edasi elu suunas, millest salamisi unistad ja mida tegelikult väärid!

Romet Preismann on noormees paljude talentidega – avatud meelega mõtleja, freelancer, DJ ja maailmaparandaja. Viimased 10 aastat on ta sukeldunud täielikult isikliku arengu maailma ning püüdnud enda jaoks kokku panna aju efektiivset kasutamise ja reaalsuse loome juhendit.

Läbi erinevate mentaalsete, emotsionaalsete, füüsiliste, spirituaalsete ja müstiliste kogemuste, on ta oma teekonnal omandanud väga tugeva vundamendi nii praktiliste kui teoreetiliste teadmiste näol ning tema üheks suurimaks kireks on oma teadmiste ja kogemuste teistega jagamine.

Ecosh’is vastutab Romet e-mailiturunduse eest, aitab Ecosh TV’l inimesteni jõuda ja on abiks muudes projektides. Lisaks aitas Romet Ecosh’il panna kokku brändi lugu.

Indrek Tammoja

Rändaja on Eesti muusikaansambel, mis on kujunenud Indrek Tammoja ümber. Esitatakse eestikeelseid laule kitarri ja muude pillide saatel, kusjuures “loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes”
RÄNDAJA esinejanime taga seisab laululooja Indrek Tammoja, kes põimib mahedakõlalisel kitarril emakeelseks seisundimuusikaks põhjamaiste juurtega elu- ja ilmakäsitlust. Rändaja loomingut iseloomustab rahulik, lihtne, mõtlik ja igatsuse värviline helipilt, mis viib kuulaja teekonnale, et luua ruumi visioonidele iseendaks olemise taipamistest.

Sõnumi kandjaks on Indreku iseloomulik hääl ja tugeva sõnumiga emakeelne luule, mis valdavalt Rändaja enda, kui ka teiste luuletajate sulest. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast maailmast meie ümber, kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees.

Salapäraste ja lihtsuses sügavamate värvingute kõrval jääb muusika valdavalt helgeks ning pehmekõlaliseks, omandades muusikateraapilise väärtuse.
Rändaja loomes põimuvad erinevad stiilid ning dünaamiliselt mitmekesised lahendused alternatiivsest indiest, autorilaulu, folgi ja rock-popi vahel.

Liikumispraktika Qi Gong

QI GONG on iidne Hiina meditsiinist pärit tervise tugevdamise ja parandamise väepraktika, mille traditsioonid ulatuvad aastatuhandete taha. Qi gong (tshi kun eestipäraselt) on meele, hingamise ja keha reguleerimise kunst, inimese bioaktiivsetes kanalites ja siseorganites liikuva energia arendamine ja suunamine.

Harjutused aitavad meelel rahuneda ja keskenduda, tasakaalustavad siseorganite tööd ja tugevdavad lihaskonda. Qi Gong on jõukohane igas vanusegrupis ja olenemata treenitusest.

Kuidas toidulisanditega toetada elukvaliteeti?

Arstide ja toitumisnõustajate üldtuntud seisukoht on, et kõik vajalikud toitained peaks saama kätte mitmekülgsest ja tervislikust toidust. Kuid milline toit on piisavalt tervislik ja mitmekülgne ning kui palju peaks seda sööma? Kuidas saab olla kindel, et toiduvalik sisaldab kõike vajalikku?

Sõltuvalt inimese tervislikust seisundist, ealistest iseärasustest ja füüsilisest koormusest on teatud juhtudel isegi tervisliku toiduvaliku puhul vajalik teatud toidulisandite tarbimine. Nagu nimigi ütleb, on need lisaks toidule.

Mõningate terviseprobleemide korral on õigesti valitud toidulisand suuremaks abiks, kui haiguse raviks määratud ravim.

Räägime, kuidas ja mida valida, arvestades erinevaid elustiile ja tervislikke seisundeid. Kuna ja millist toidulisandit tarvitada, mida millega koos või eraldi ja mida nende valikutel peaks silmas pidama, saad teada just selles loengus.

Taimede maagiline vägi

Töötoas osaleja saab Angelika juhendamisel panna kokku endale personaalse energiat ja aastaringi toetavad taimed. Taimed lähevad taimekotti, mida kutsutakse taiakotiks.

Oma eriliselt väeka taimede jaoks mõeldud taiakotikese saad ise varem kodus ette meisterdada või ka kohapealt osta. Peale registreerimist jagame ka õpetusi, kuidas taiakotti valmistada.

Angelikal on kaasas tosinkond taime, kes kõik esindavad mitmeid maagilisi traditsioone ja võimeid. Kui Sul on mõni enda eriline lemmik taim loodusest, siis leia see, pane kuivama ja võta kaasa!

Erinevad taimed mõjutavad meie olemist ja tegemisi erinevalt ning sellest mõjust tuleb õpitoas lähemalt juttu.

Millised taimed annavad julgust või energiat, millised peletavad kurjust ja kadedust? Uurimegi lähemalt sellel taimerännakul taimemaagiat.

Arutleme ka taigu ja uskumusi, millega taimede väge esile meelitada ja millised taimed võiksid just sinu aastat väestada ning kuidas neid valida.

Erineval aastaajal on meil erinevad soovid ja vajadused – tule ja pane need idanema kasutades taimede väge, planeetide ja elementide teejuhiseid.
Sina ise lood oma maailma, taimevägi on sulle sellel teekonnal saatjaks ja toetajaks.