Peaaegu 90%-l inimestest elavad organismis parasiteeruvad organismid ehk parasiidid. Ent sellest teemast räägitakse tänapäeval ohtlikult vähe. Vanad eestlased teadsid ja puhastasid organismi perioodiliselt mitmesuguste koduõuest saadavate taimede ja saadustega nagu koirohi, kõrvitsaseemned, küüslauk, võilill jne. Tänapäeval ei teata organismi puhastamisest justkui midagi, ent sellest teadmatusest võib sündida palju kahju.
Ühe inimese organismis võib parasiite olla korraga kuni 100 liiki. Kõige rohkem on inimestel helminte (nugiussid). Helmindid jaotuvad ümarussideks (nematoodid), paelussideks (tsestoodid) ja samuti imiussideks. Inimesel esineb sagedamini organismis veel askariidid, naaskelsabad, piugussid, keeritsussid, lambiad, laiussid, ehhinokokid, kakssuud ja maksa-kakssuulased. Organismis elavate parasiitide mõõdud võivad olla alates mikromeetritest kuni mitme meetrini.
Kus parasiidid elutsevad?
Parasiidid elavad kopsudes, lihastes, liigestes, veres, lümfis, peaajus, maksas, nahas, isegi silmades, kõige rohkem soolestikus, eriti palju peensooles, kus käib peamine toitainete imendumine organismi. Parasiidid paljunevad katastroofilise kiirusega, nende eluiga võib kesta kümneid aastaid. Mõned neist on niivõrd hästi adapteerunud, et inimene kui parasiitide peremees, ei tunne nende olemasolu üldse. Isegi, kui isikliku hügieeni nõuetest rangelt kinni pidada, juua ainult keedetud vett, pesta hoolikalt puuvilju, mitte süüa toorest, nõrgalt soolatud või praetud liha ja kala jne, säilib iga päev ikkagi suur risk nakatuda.
Mida parasiidid söövad?
Parasiidid söövad organismi saabuvat toitu, samuti organismi rakke, kudesid, verd ja organismi ladestunud jääkaineid. Eelisjärjekorras tarvitavad nad inimese jaoks vajalikke toitaineid (sh vitamiine, mikroelemente jne). Nii tekib organismis vajalike ainete defitsiit, oluliselt langeb valkude, rasvade, vitamiinide ja mineraalide omastamine, kahjustuvad lümfisõlmed, soolestik, maks, sapiteed, skeletilihased, kesknärvisüsteem, nõrgeneb immuunsüsteem, häiruvad iseravimisprotsessid.
Parasiitide olemasolu tunnusteks võivad olla:
Väsimus, rahutus, depressioon, mälulüngad, valud, peavalu, peapööritus, lööve, ja vistrike teke nahal, lima ja naha suurenenud eraldumine, sügelemine, köha, nohu, tekivad kiilaspäisus ja kõõm, küüned kihistuvad ja murduvad, vahel tekivad palavik, lihas- ja liigesepõletikud, unehäired (unetus, norskamine, sagedased ülesärkamised, tõmblemised magamisel, hammaste krigistsmine), menstruaaltsükli häired, südame haigushood, kõhulahtisus või -kinnisus, oksendamine, kõhupuhitus. Parasiitide olemasolu ei osata kohe märgata, sest nende tekitatud tervisehäired on sarnased külmetuse, gripi, reuma, artriidi, seedehäirete ja muude sümptomitega.
Parasiitide tegevuse tagajärjel võivad areneda:
Allergia, aneemia, ekseem, hepatiit, südame-veresoonkonna haigused (müokardiit, ka insult ja infarkt), migreen, pneumoonia, skolioos, düsbakterioos, mitmene skleroos, kõigi seedetraktiga seotud organite haigused, võivad tekkida tsüstid (tsüst kujutab endast väikest suletud õõnsust (“kotikest”), mis on tavaliselt täidetud vedeliku või pooltahke ainega, sh nt mädaga. Tsüst on normaalsest vereringest isoleeritud, seepärast on tsüsti ravimine tavaravimitega raskendatud) ja polüübid (mingit liiki kasvajad). Parasiitide tekitatud haigusi (neid on mitmeid sadu) on igal kolmandal inimesel (sh ka lastel) Euroopas. Viimasel ajal viidatakse, et parasiidid mängivad juhtivat rolli vähihaiguste tekkes. Arvatakse, et väikelaste diatees ja allergia on seotud parasiitide üleminekuga emalt lapsele, tihti juba raseduse ajal. Seetõttu tuleb organism enne rasestumist parasiitidest puhastada.
Mida siis teha, kui esineb parasiitide olemasolule vastavaid tundemärke?
Kui parasiidid hõivavad umbes 10% kehast, pole organism enam võimeline kõiki nende toksilisi ekskremente välja viima. Veri viib parasiitide elutegevuse toksilised jäänused mööda organismi laiali ja ladustab neid, olenevalt inimesest, kas kopsudesse, makku, piimanäärmetesse või mujale. Arvatakse, et kui parasiidid hõivavad 40% organismist, hakkabki arenema vähk.
Spetsialistid on tõestanud, et ükskõik milline ravi (medikamendid, rahvameditsiinilised vahendid või muud meetodid) parasiitide olemasolul tulemust ei anna. Eelkõige tulebki hävitada parasiidid. Neid on aga raske laboratoorselt avastada, sest analüüsid on väga kallid või madala määravusega. Näiteks Ameerikas on parasiidid 85-95% täiskasvanuist ja nad ei tea seda. Surnukehade lahkamisel on soolestikust parasiite avastatud 90% juhtudel.
Parasiitidega tulevad hästi toime looduslikku päritolu antiparasitaarse toimega ained, mida on organismile kõige lihtsam manustada toiduga. Lülitada menüüsse vastavad aed- ja puuviljad, marjad, ammustest aegadest toiduvalmistamisel kasutatavad maitseained ja ravimtaimed. Kõige sagedamini kasutatakse soolikarohtu, puju, nelki, kreeka pähklipuu lehti – kooskasutamisel võivad nad hävitada 100 liiki parasiite.
Mida tarbida parasiitide korral?
Samuti tarvitatakse lavendlit, piparmünti, barbarissi, elupuud, vaaki, artišokki, granaatõuna, kõrvitsat ( kõrvitsaseemned teevad solkmed liikumatuks ja aitavad neid soolestikust välja ajada), kreeka pähkleid, greipi, kollajuurt (mõjutab parasiite nelja ainega), küüslauku, saialille, võilille, ingverit (viimased neli taime mõjuvad eriti tugevalt, hävitades isegi parasiitide munad ja vastsed). Tugevate antiparasitaarsete omadustega on külmpressimise teel saadud taimsed õlid. Eriti tugevalt toimivad kreeka pähkli-, maarjaohaka-, viinamarjaseemne-, seedri-, lina- ja aprikoosiõlid. Loetletud looduslikke vahendeid võib kasutada toitude, salatite valmistamisel. Hästi toimivad nendest õli, mee, viina ja veini (alkohol ise soodustab parasiitide väljaajamist) baasil tehtud tõmmised. Märgitakse, et parasiitide väljaajamiseks vajalikud doosid peavad olema piisavalt suured ja mõnikord võivad need esile kutsuda iiveldustunde. Jaapanlased ei nakatu toore kala söömisel parasiitidega, sest söövad marineeritud ingverit. Praktiseerivad ravitsejad on täheldanud, et parasiidid esinevadki sagedamini nendel inimestel, kellele ei meeldi ja kes ei tarvita eespool nimetatud ravimtaimi, maitse- või toiduaineid.
Parasiidid organismist välja – toodete komplekt!
Musta pähkli ekstrakt ja DETOX-soolepuhastus!
Must pähkel on üks kibedamaid taimeekstrakte, mis parasiitidele ei meeldi. Mõruained on põhimaterjal, millega parasiite kehast välja aetakse. Kiudaineterikas soolepuhastus-DETOX omakorda paisub soolestikus mitmekordseks geeljaks massiks, mis imeb endasse jääkaineid ja toksiine ning seejärel väljutab need pehmelt. Oleme saanud klientidelt tagasisidet, et antud komplektiga on saadud lahti paelussist. Pärast parasiitide hävitamist ja väljaviimist on vajalik taastada ja tugevdada soolestiku normaalne mikrofloora. Ecobiotic probiootikumid on mikrofloora taastamise jaoks parim preparaat.
Parasiiditõrjet on soovitav teha korra aastas! Veel parem, kui puhastada keha iga kevad ja sügis.
Ecosh Life