Kurkum (Curcuma longa), keskaja Euroopas India safran, on kollajuure perekonda kuuluvate taimeliikide lihavast risoomist saadav kollakas pulber, mis on väga levinud paljudes Aasia köökides. Väga tugeva aroomiga ja mõrudamaitseline vürts sarnaneb ingverijuurele. Kurkumi müüakse harva toorelt, tavaliselt on see eelnevat keedetud, kuivatatud ja siis jahvatatud pulbriks. Kurkum on üks kasulikumaid ja enim uuritumaid väetaimi maailmas.
Maailmas on üle 100 kurkumi liigi ja üks ühine iseloomulik tunnus on nende kollakas oranž toon. Selle tooni annavad kurkumile kurkuminoidid. Kurkumis on kolm peamist kurkuminoidi, mis moodustavad 2-6% risoomi sisust ning kõige suurem osalus on kurkumiinil, kuni 80%. Näiteks pulbrilises maitseaines kurkumis on 100g kohta kuskil keskmiselt 1-3% ehk 1-3g kurkumiini. Kurkumiin kapslis on kurkumist välja ekstraheeritud aktiivaine, mis tervist kõige enam toetab.
Ecoshi kurkumiini ja piperiini kompleks aitab toetada tõhusalt kogu organismi süsteemi tervikuna. Kurkumis leiduv aktiivaine kurkumiin aitab kaasa rakkude normaalsetele funktsioonidele ning immuunsüsteemi kaitsevõimele. Samas on kurkumi pulbris lisaks rohkelt muid aktiivaineid, mis kõik omal moel immuunsüsteemi turgutavad. Üheks neist paljudest kasulikest ainetest on 100% puhtas BCM-95 kurkumi ekstraktis leiduv tumeroon.
Kurkumiini kompleksi kuuluval piperiinil on kurkumi ja kurkumiini imendumist soodustav toime, mistõttu on kompleks üks parimaid vahendeid oma tervise toetamiseks ja üldise heaolu tõstmiseks.
Kurkumiini kompleks annab lisaks järgmist mõju organismile:
- Toetab südame, hingamisteede, liigeste ja seedetrakti tegevust,
- Aitab tugevdada immuunsüsteemi vastupanuvõimet,
- Toetab vaimset tervist,
- Vähendab väsimust ja kurnatust,
- Kaitseb rakke vabade radikaalide kahjustava mõju eest,
- Pakub kaitset mikroobide, parasiitide ja seente vastu.
KOOSTISOSAD: kurkumi (Curcuma longa) droog, kurkumiini 95% ekstrakt, kurkumiini BCM-95 ekstrakt, musta pipra (Piper nigrum) ehk piperiini 95% ekstrakt, taimne kapsel (glaseeraine pullulaan).
MANUSTAMINE: 4 kapslit päevas. Tundliku mao ja maoprobleemide puhul manustada toodet 1-2 kapslit päevas, üks kapsel korraga ühe toidukorra peale. Manustada veega ja koos rasvu sisaldava toiduga.
Soovitatud annust mitte ületada. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Kurkum ei sobi tarvitada sapikivide korral. Krooniliste haiguste ja ravimite tarvitamise korral konsulteerida arsti või apteekriga.
SÄILITAMINE: Toodet hoida kuivas, mitte üle 25 °C soojuses ning kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
TOOTE KOGUS: 90 taimset kapslit, netokaal 45 g
Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid.
Kristiina (toote omanik) –
Lemmiktoode. Kui tunnen, et olen külmetunud või hakkab ohatis tulema, siis võtan kurkumiini ja see leevendab haiguse ilminguid. Immuunsuse booster. Soovitan proovida!
Karmen (toote omanik) –
Väga mõnus tarvitada.
Tiit (toote omanik) –
Väga hea seedimisele.
Ene (toote omanik) –
Hea toode,kasutan juba ammu ja väga rahul.
Ester (toote omanik) –
Ecoshi kurkumiin toimib üle ootuste tõhusalt: kurgu paistetus leevenes juba sama päeva õhtuks ja järgmiseks päevaks oli kurguvalu üle. Alustasin korraga 1 kapsliga ja nüüd viiruste hooajal olen immuunsuse tugevdamiseks kasutanud 2 kapslit päevas.
Kristiine (toote omanik) –
Väga hea toode!
Tiina (toote omanik) –
Toetab immuunsust ja vähendab põletikku.
Marv (toote omanik) –
Usun, et kurkumiin on olnud olulisel kohal immunsussüsteemi tugevdamisel ning soovitan kõigile kuur läbi teha.
Kaup saabus juba järgmine päev kohale. Transport oli tasuta ning vitamiinid saabusid toredas kotis.5+teeninudus. Soovitan.
hellen (toote omanik) –
praegusel raskel ajal turgutuseks parim .eelistan eestimaist
Rene (toote omanik) –
Olen kurkumiini tarbinud pidevalt ja olen täiesti terve olnud kogu aeg.
Ene (toote omanik) –
Soovitan,hea toode.
Aili (toote omanik) –
Aitäh heade toodete eest. Pikalt püsinud valu õlas kadus peale paari nädalat ainult Kurkumiini kasutamist peaaegu täielikult.
Margit (toote omanik) –
Viiruste perioodil hea abimees oma tervist turgutada
Helena (toote omanik) –
Mu lemmik. Hea seedimisele.
Eha (toote omanik) –
Suurepärane toode oma tervise turgutamiseks!
sirje (toote omanik) –
suurepärane immuunsuse tugevdaja
Tiit (toote omanik) –
Seedimisele hea!
Marina (toote omanik) –
Best thing to keep the cold away
Eike (toote omanik) –
Ecoshi toodet kurkumiin+piperiin olen korduvalt kasutanud põletike tõrjumisel, viimati igemepõletiku puhul. Looduslikud vahendid on muidugi leebemad kui keemilised ravimid ja tuleb olla kannatlikum, aga kui purk tühjaks saab, on ka põletik taandunud ja seda ilma kõrvaltoimeteta. Aitäh selle toote eest!
Inga (toote omanik) –
Hea toode.
Ülar (toote omanik) –
Tunnen, et kui mõned päevad vahele jätan, saabub taas väsimus.
Katrin (toote omanik) –
Kiirendas seedimist ning turgutab tervist ?
Inga (toote omanik) –
Kurkum+pipar on väga super kooslus omavahel, sellel on nii palju häid omadusi, et väärt lisamist tavapärasesse ellu alatiseks. Isiklikult igapäevaselt ei tarvita küll, sest teeb toidu seedimise kohe väga kiireks. 😀 Aga nädalas mõned korrad on hea ja juhul kui mingi suvaline külmetus/gripi haigus kallal siis tundub, et mõjub kuidagi eriti hästi sellega võitlemisel.
Katrin (toote omanik) –
Turgutab ja kiirendas ka seedimist.
Kristiina (toote omanik) –
Tundub, et toimib. Tarvitasime koos elukaaslasega terve talvise perioodi ning olime terved ja energiat täis.
Marge (toote omanik) –
Väga hea toode.?
Kristiina (toote omanik) –
Väga hea toode kui vajad immuunsüsteemi turgutust !
marilinnas (toote omanik) –
Tõesti meeleolu on tunduvalt paranenud. Kasutan kindlasti edasi. 🙂
Triin (toote omanik) –
Mulle meeldib. Tunnen, et olen rahulikum ja jõuan ka rohkem. Soovitan.
Anne-Mari (toote omanik) –
Good to know that glass bottles can be returned. It seems to reduce the inflammation in my body. Happy to consume Estonian made product.