DETSEMBRIS TASUTA väekuller Tallinna piires. E-poodi

Tänapäeva sagedane ebaõige eluviis nagu suitsetamine, liigne alkoholi tarvitamine, ülesöömine, vähene liikumine ja vähene puhta joogivee tarbimine, stressid, negatiivsed emotsioonid ja medikamentide tarvitamine põhjustavad mitmeid tõsiseid seede- ja soolestikuhädasid. Peamised rikutud mikrofloora e. düsbakerioosist tulenevad haigused on näiteks kõhukinnisus, krooniline mao- ja kaksteistsõrmiksoole põletik, erineva päritoluga diarröad (kõhulahtisused), imendumishäired peensooles, jämesoole kroonilised haigused ja allergiad teatud toiduainetele. Tõsiselt rikutud mikrofloora tunnusteks on veel lisaks söögiisu tugev kõikumine, halb lõhn suus, paksenenud keel, praod suunurkades, suurenenud higistamine, nõrkus, närvilisus, südametegevuse puudulikkus, korrapäratu roojamine, valud kõhus, peapööritus, juuste väljalangemine, küünte deformeerumine, lööve, näonaha muutumine hallikaskollaseks, allergilised reaktsioonid jne.

Mis täpselt seedeprotsessis toimub?

Kõige tähtsam mikrofloora inimesel on seedetrakt, mille mass on ligikaudu 2 kg. Inimese soolestikus elutseb ligi tuhat bakteriliiki, mis tarvitavad samu aineid, mida organismgi või toituvad seedimata toidu jääkidest. Sellise suure biomassiga bakterite elutegevuseks kulub ligikaudu 20% soolestiku jõudnud toiduainetest e. söögist. Soolestiku mikrofloora on terve nähtamatu süsteem, mis täidab väga olulist rolli ning lisaks nimetatakse soolestikku veel teiseks maksaks.

Soolestiku (peen- ja jämesoole) mikrofloora e. kasulike bakterite ülesanneteks on:

• sünteesida tohutul hulgal kasulikke aineid (vitamiinid, mineraalid, valgud, rasvad) organismi toimimiseks peamiselt rakkude ülesehitamiseks ning organismi kaitsejõudude toetamiseks, mis on vajalikud tervisele ja organismi tasakaalule;
• muuta kahjutuks paljud kahjulikud ained muutes need neutraalseks;
• viia organismist välja toksiinid, kantserogeenid, allergeenid, soolad ja raskemetallid.

Gastroenteroloogiliste vaatluste kohaselt on inimese soolestikus tavaliselt 20% kasulikke, 30% kahjulikke ja 50% neutraalseid baktereid. Seejuures ilmneb, et olenevalt toidust võivad neutraalsed bakterid tegutseda nii kasulike kui kahjulikena. Vale toitumise korral liituvad nad kahjulike bakteritega ja suurendavad nende hulka, õige toitumise korral liituvad nad kasulike bakteritega. Seepärast võib düsbakerioos tekkida ebaõige toitumise korral väga kiirelt. Mikrofloora kasulike bakterite koostise muutumisel või nende arvu vähenemise tulemusel muutub soolestiku biokile (esmane kaitsekiht) kergemini läbitavaks ning verre võivad tungida toidu makromolekulid ja ainevahetuse saadused, mille tulemusel häirub immunsüsteemi töö ning võivad tekkida autoimmuunsüsteemi haigused.
Võime võidelda nakkustega väheneb (soolestikus, neerudes, ninasõõrmetes, kaksteissõrmiksooles jne), tekivad psüühikahäired, ärrituvus, põletikud, herpes, depressioon, aneemia, allergiad, arenevad günekoloogilised, maksa- ja neeruhaigused, suhkruhaigus (soolestikus halveneb süsivesikute lõhustamine ja kõhunääre koormatakse tööga üle), võib areneda mitmene skleroos ja Parkinsoni tõbi jne. Tänapäeval on düsbakterioos peaaegu kõikidel eakatel inimestel. Eelkõige neil, kes ei saa süüa piimatooteid, sest nende organismis on vähe lakto- ja bifidobaktereid või puuduvad need üldse. Nimetatud bakterid moodustavad tavaliselt soolestiku seintel esimese kaitseliini, mis takistavad paljudel kahjulikel bakteritel ja lihtsamatel parasiitidel soolte seintele kinnituda. Samuti takistab see toksiinidel soolestikku pääsemist, mida toodavad halvaloomulised mikroorganismid. Düsbakterioos võib põhjustada kümnest raskest haigusest peaaegu üheksa, nende väljaravimine sõltub otseselt mao-soolestikutrakti seisundist. Ebanormaalse mikrofloora puhul pole võimalik tervendada organismi ja ravida haigusi.

Kuidas oma organismi seedeprotsessi tervenemisele kaasa aidata?

Selleks, et vabastada organism ebapuhtusest, normaliseerida seedimine ja ainevahetus ning saada tagasi tasakaalustatud soolestiku mikrofloora, tuleb seedeprotsessile lähenda komplekselt. Esmalt läbi viia soolestiku korralik puhastamine jääkainetest. Paar korda aastas soovitatakse puhastada seedetrakti, viies välja organismist roisubakterite elutegevuse ja mittetäieliku ainevahetuse toksilised jäägid. Arvatakse, et pelgalt puhastamise tulemusel võib kõrvaldada kuni 80% haigustest. Ilma organismi puhastamata on igasugune ravi väheefektiivne või ei mõju üldse. Kiudainete rikas India teelehe Psylliumi kestad aitavad paisutada massi soolestiku seinteni tõmmates sooleseinad jääkainetest puhtaks. Psyllium seob endaga kahjulikke patogeenseid aineid ja mittetäieliku ainevahetuse toksilisi jääke, lisaks tekitab osmootilist rõhku soolestikus, kus kasulikud bakterid saavad kiiremini paljuneda. Tootele lisatud mustikas aitab samal ajal tõmmata alla põletikulisi protsesse tänu antioksüdantidele ning annab juurde omapoolseid kasulikke toitaineid.

Boulardii Kui soolestik on puhastatud, on hea sooletiku kahjustunud limaskesti e. soolestiku biokile tervendada Boulardiiga. Soolestiku normaalsel mikroflooral on iseloomulik anatoomiline ehitus biokile kujul. Kasulikud bakterid paiknevad seal mitmekihiliselt. Biokile katab soolestiku limaskesta seestpoolt kaitstes seda veetustumise, keemiliste ja füüsiliste rünnakute, haigusttekitavate kahjulike ja võõraste mikroorganismide ning parasiitide vastu takistades nende poolt eritatavate toksiinide ja allergeenide tungimist soolestiku limaskesta. Biokile on esmaseks kaitseliiniks infektsioonide vastu. Ecoshi probiootiline Boulardii toodab polüamiine nagu spermiini ja spermidiini, kaht limaskestade alusmolekuli, mis aitavadki taastada kahjustunud limaskesti ning kaitsta neid edaspidiste kahjustuste eest.

Ensüümid Toidutalumatuse ja toitainete imendumatuse puhul on hea võtta toidu kõrvale ensüüme. Ecozym + Q10 toidulisand on mõeldud seedeprotsessi toetamiseks ning energiapotentsiaali suurendamiseks neile, kel on valkude või süsivesikute lõhustumisega probleeme. Toode aitab tõhusalt lõhustada toitaineid ning neutraliseerida organismi sattunud toksilisi aineid. Ecozymi kapslid soodustavad seedimist toote kõrge aktiivsusega ensüümide tõttu. Ensüümid on organismile vajalikud valgud, mis aitavad lõhustada toitaineid ning tagada rakkudes piisava kiirusega ainevahetusreaktsioonid. Koostises on taimse päritoluga ensüümid, mis lõhustavad seedekulglas liitsuhkruid, liitvalke jt toitaineid lihtsamateks, mis imendudes läbi soolestiku jõuavad verre. Tsellulaas ja laktaas lõhustavad süsivesikuid ning papaiin ja bromelaiin valke. Võimsa antioksüdandina kaitseb koensüüm Q10 organismi vananemise ja toksiliste ainete eest toetades selviisil kogu immuunsüsteemi tervikuna.

Probiootikuid Kui soolestiku mikrofloorat on hõivanud kahjulikud bakterid, siis on ilmtingimata vajalik tõsta sooletiku kasulikke bakterite arvu. Seda funktsiooni täidab Ecoshi tootevalikus toode nimega Ecobiotic. EcoBioticu probiootilised piimhappebakterid pärsivad patogeensete bakterite ja pärmseente toksilist toimet ning taastavad soolestiku mikrofloora tasakaalu. Samuti osalevad probiootikumid aktiivselt toitainete lõhustamises ja imendumises. EcoBioticu päevane annus sisaldab kokku ligi 40 miljardit piimhappebakterit, mis on piisav kogus nn „kasulike“ bakterite kontsentratsiooni tõstmiseks organismis. Probiootilised piimhappebakterid normaliseerivad seedimist ja seedekulgla tööd, pärsivad patogeensete mikroobide tegevust, kaitsevad organismi nende elutegevuse toksiliste jääkide eest ning hoiavad ära ainevahetushäired. Piimhappebakterite tarbimine aitab peale antibiootikumi kuuri tagada tasakaalu soolestiku mikroflooras ning parandada organismi kaitsemehhanismi. Kasulike bakterite juurde manustatud probiootikumid aitavad oluliselt kaasa hea tervise säilitamisele.

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´