Selected:

MAGNEESIUM GLÜTSINAAT - bioaktiivne

21.60 

Allahindlus!

MAGNEESIUM GLÜTSINAAT – bioaktiivne

Magneesium aitab kaasa lihaste lõdvestumisele ja luukoe tekkimisele, aitab vähendada väsimust ja kurnatust, toob hea une ning toetab närvisüsteemi, südamelihaste ja vereringe normaalset talitlust. Magneesium-glütsinaati sisaldavad magneesiumi tabletid ja kapslid on ühed kõige paremini imenduvad magneesiumi toidulisandid mida keha omastada suudab.

(315 arvustused)

21.60 

Tasuta transport alates 25 € tellimusest.
Tallinnas toob Ecoshi väekuller paki 24h kohale!

Logi sisse ja teenid igalt ostult 5% Boonust

Kirjeldus

Päevane annus sisaldab

3 kapslit

% NRV *

Magneesium (1500 mg magneesiumdiglütsinaadist)

270 mg

72 %

Vitamiin C (magneesium-L-askorbaat)

30 mg

37,5 %

Vitamiin B6 (püridoksiinvesinikkloriid)

15 mg

1071 %

% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

MAGNEESIUM GLÜTSINAAT

koos imendumist soodustavate bioaktiivsete vitamiinidega aitab kaasa närvisüsteemi ja lihaste ladusale tööle. Samuti aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Magneesium

Päevane annus sisaldab 3 kapslit, % NRV*

Magneesium (1500 mg magneesiumdiglütsinaadist) 270 mg, 139 % / Vitamiin C (magneesium-L-askorbaat) 30 mg, 37,5 % / Vitamiin B6 (püridoksiinvesinikkloriid) 15 mg, 1071 % 

% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

Magneesium on üks tähtsamaid mineraale inimese organismis, mis osaleb pea, et kõigis ainevahetuse funktsioonides (80%). Ecosh kasutab oma magneesiumi (magneesium-glütsinaat) toidulisandis kvaliteetset USA-s Kelatron grupis toodetud 18,7 protsendilist M-pure™ magneesiumi, mis on üks paremini imenduvamaid ja puhtamaid. Magneesium-glütsinaati sisaldavad magneesiumi tabletid on just sellises vormis, mis lahustuvad organismis hästi ja on seetõttu ka paremini imenduvad.

Kelatroni M-pure Magneesium on välja töötatud selleks, et luua inimkeha jaoks stabiilne ja imenduv molekul. Tootja tagab mineraali puhtuse, tõhususe, lahustuvuse ja seetõttu ka biosaadavuse.

KOOSTISOSAD: magneesium (magneesiumdiglütsinaat), riisijahu (mahuaine), C-vitamiin (magneesium-L- askorbaat), vitamiin B6 (püridoksiinvesinikkloriid), taimne kapsel (glaseeraine pullulaan).

ALLERGEENID: puuduvad

MANUSTAMINE: 3 kapslit magneesiumi päevas koos toidu ja klaasitäie veega või vastavalt terapeudi või arsti soovitusele. Parim aeg magneesiumi manustamiseks on õhtul. Soovitatud annust mitte ületada.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

SÄILITAMINE: Toodet hoida kuivas, mitte üle 22 °C soojuses ning kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

TOOTE KOGUS: 90 taimset kapslit, netokaal 50 g

REALISEERIMISAEG: Vaata pakendilt

Magneesium ja selle olulisus inimkehale

Magneesiumi peetakse kriitiliselt oluliseks mineraalaineks, mida keha lihtsalt peab saama toidust, kuna organism ei suuda seda ise kuidagi tekitada. Magneesium osaleb enamas kui 300s erinevas organismis toimuvas keemilises reaktsioonis. Seda vajavad oma tegevuseks ensüümid ning lisaks reguleerib magneesium ka paljusid biokeemilisi ja füsioloogilisi protsesse. Magneesiumi on vaja ainevahetuseks, mis võimaldab rakkudel kasutada energiat söödud toidust (osaleb kuni 80s protsendis ainevahetuse funktsioonides). Samuti aitab magneesium oma tööd teha ka teistel vitamiinidel ja mineraalainetel.

Selle nimel, et lihased saaksid korralikult töötada – teevad magneesium ja kaltsium koostööd. Kaltsium soodustab lihaste kokkutõmbumist ja magneesium aitab lihastel lõdvestuda. Magneesium aitab ka aktiveerida D-vitamiini, mida on vaja kaltsiumi nõuetekohaseks tööks ja terve ning tugeva luustiku moodustumise toetamiseks. 

Magneesium on ülimalt vajalik ka südame korraliku löögisageduse hoidmiseks, hammaste lagunemise vältimiseks ja immuunsüsteemi toetamiseks. See omab imelist lõõgastavat faktorit, mis mängib rolli ka hea une tagamisel. Üks paremini imenduvatest magneesiumi vormidest ongi just magneesium-glütsinaat.

Magneesiumi on kehal vaja:

 • süsivesikute, rasvade ja aminohapete normaalseks ainevahetuseks,
 • luukoe tekkeks ja kaltsiumi rolli soodustamiseks inimorganismis (nt luukoe areng, uuenemine),
 • südamelihaste tööks,
 • vereringe, vererõhu ja veresuhkru reguleerimiseks,
 • normaalseks närvitalitluseks,
 • lihaste normaalseks talitluseks,
 • teiste mineraalide ja vitamiinide nagu, D-vitamiini, K-vitamiini, kaltsiumi, kaaliumi ning ka mitmete muude toitainete normaalseks kasutamiseks.


Magneesiumi jaotumine inimkehas ja probleemid magneesiumipuuduse diagnoosimisega

 • Magneesiumi jaotumine inimkehas. Magneesiumipuudust on meditsiiniliselt raske diagnoosida, sest vere- ja uriiniproovid ei pruugi puudusest alati õiget pilti näidata. Nimelt, vereseerumis leidub kogu keha magneesiumivarudest kõigest vaid 0,8% magneesiumi. Ülejäänud osa jaotub pehmetes kudedes (19%), lihastes (27%) ja valdav enamus luudes (53%). Kuni üks kolmandik luusse talletatud magneesiumist on vahetatav ja kuigi luus sisalduv magneesiumi üldkogus võib olenevalt east muutuda, jääb luu kõige olulisemaks talletatud ja vahetatava magneesiumi piirkonnaks.
 • Vereanalüüsid magneesiumipuuduse testimiseks. Kui magneesiumi kontsentratsioon veres veidikenegi langeb, suureneb oht südamelihase infarktile. Selle ärahoidmiseks võtab keha kõigist oma reservuaaridest, nii luudest, lihastest, rakkudest, kui teistest kudedest magneesiumi vähemaks, et hoida magneesiumitaset veres stabiilsena. Seega, võimaliku magneesiumipuuduse väljaselgitamiseks vereanalüüsi tehes, võibki analüüsi tulemus jääda täiesti normi piiresse, samas, kus rakud ja muud koed võivad magneesiumist täiesti tühjad olla.
 • Uriinianalüüsid magneesiumipuuduse testimiseks. Samuti ei pruugi võimalikust magneesiumi defitsiidist õiget pilti anda uriinianalüüs. Seda just seetõttu, et magneesium uriinis ei ole filtreeritava magneesiumi suure hulga ning muutuva reabsorptsiooni ja sekretsiooni tõttu vastavuses ei tarbitud magneesiumi koguse, ega ka magneesiumi seisundiga organismis. Lisaks sõltub magneesiumi kogus uriinis ka ekstartsellulaarse vedeliku mahust ja kaltsiumi konsentratsioonist plasmas.

Seega ei pruugi ei uriini ega ka vereseerumi magneesiumitase alati peegeldada tegelikku magneesiumi hulka kehas ning magneesiumi defitsiidi diagnoosimisel peaks lähtuma võimalikest riskiteguritest. Enne toidulisandite tarbimist pea nõu ka oma perearstiga.

Magneesiumi defitsiit, selle võimalikud riskitegurid ehk põhjused ja peamised tunnused

Hinnanguliselt ei saa toiduga piisaval hulgal magneesiumi kätte ligikaudu 60% täiskasvanutest. Arvatavasti põhjustavad sellist defitsiiti toitumistavad, tervislikud eripärad, ravimid ja ka tänapäevased põllumajandustehnikad. Nimelt, väidatavalt võib mineraalainete sisaldus köögiviljades olla viimase 100 aasta jooksul vähenenud lausa 80-90% võrra. 

Magneesiumipuuduse võimalikud põhjused ja riskitegurid

 • Toitumistavad, nagu näiteks suur limonaadi, alkoholi, kohvi ja töödeldud toiduainete tarbimine.
 • Vaimne ja füüsiline stress.
 • Magneesiumi imendumist mõjutavate ravimite kasutamine (nt diureetikumid, antatsiidid, suukaudsed kontratseptiivid).
 • Teatud tervislikud seisundid.

Magneesiumi defitsiidist võivad märku anda:

 • lihasspasmid ja krambid, samuti jalakrambid ja silmalau tõmblused,
 • unehäired,
 • kõhukinnisus,
 • pinge,
 • väsimus ja nõrkus,
 • torkimistunne või surinad ehk sipelgad kätes ja jalgades,
 • liigne erutuvus, närvilisus ja kalduvus ärevusele.


Magneesiumi imendumine ning magneesiumi tablettide ja kapslite efektiivsus – üks paremini imenduvaid magneesiumi vorme ongi just magneesium-glütsinaat

Vastavalt erinevatele võrdlustele peetakse parima imenduvusega ja omastatavusega magneesiumi vormideks magneesiumtsitraati ja magneesiumglütsinaati ehk laktaati.  

Uuringute kohaselt sobib magneesium-glütsinaat (nimetatud ka kui magneesiumdiglütsinaat, magneesium-bisglütsinaat-kelaat ja magneesium-bisglütsinaat), kui üks paremini imenduvaid vorme väga hästi just neile, kellel on soolehäired (nt kõhulahtisus, või kes on läbinud soolevähendus operatsiooni), kuna magneesiumglütsinaat imendub hästi ka erinevatest soole osadest.

Kuigi magneesium-glütsinaati sisaldavad magneesiumi tabletid imenduvad hästi ka iseseisvalt, aitavad mõned sobivad vitamiinid seda veelgi paremini teha. Magneesiumi omastatavust soodustavad B-grupi vitamiinid, eriti B6 ning C ja D-vitamiinid. Mineraalidest soodustavad imendumist kaltsium, kaalium, naatrium jne. Seetõttu on magneesiumi tablette alati hea võtta koos toiduga, et ka kõik teised vajalikud ained oleksid kättesaadavad. Vitamiin B-6 aitab määrata, kui palju magneesium rakkudesse imendub. 

Ecoshi magneesium-glütsinaadi toidulisandile on magneesiumi paremaks imendumiseks lisatud bioaktiivsete vitamiinide vormid nagu püridoksiinvesinikkloriid (B6) ja magneesium-L-askorbaat (C-vitamiin).

Bioaktiivne magneesium+B6 (magneesium-glütsinaat) toob hea une – lõdvestab lihaseid ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust

Miks on head just bioaktiivsed magneesiumi tabletid, või veelgi parem kapslid? 

Bioaktiivsed vormid on muudetud keha ainevahetuse jaoks sobivaks, et kurnatud keha ei peaks kulutama energiat passiivse vormi muundamiseks aktiivseks. Seega on keha jaoks kergemini omastatavad just sellised magneesiumi tabletid või kapslid, mis ühendavad endas ka bioaktiivseid vitamiine B6 ja C. 

Miks magneesiumi kapslid on paremad kui magneesiumi tabletid?

Magneesiumi kapslid on magneesiumi tablettidest paremad seetõttu, et need on tavaliselt vähem töödeldud kui magneesiumi tabletid. Nimelt, selleks, et saada endale omane kuju ja ka enamvähem talutav maitse, vajavad magneesiumi tabletid mitmesugust suuremat mehaanilist sekkumist.

Tablette kuivatatakse, pressitatakse, lisatakse erinevaid maitseained ning lisaks mängib tablettide säilitamisel suuremat rolli ka niiskus. Seetõttu vajab magneesiumi tablett ka rohkem lisaaineid. Magneesiumi kapslid, aga nii palju töötlemist ega lisaaineid ei vaja ning neid on oluliselt lihtsam neelata. Ecoshi magneesium-glütsinaat kapsleid võib avada ja poolitada ning need sobivad tarbimiseks ka lastele alates koolieast.

Kui palju magneesiumi vajab sinu keha päevas? 

National Institutes of Health (NIH) andmetel on magneesiumi soovituslik päevane tarbimine:

 • Sünnist kuni 6 kuu vanuseni: 30 mg* 
 • 7–12 kuud: 75 mg* 
 • 1-3 aastased: 80 mg/päevas
 • 4-8 aastased: 130 mg/päevas
 • 9-13 aastased: 240 mg/päevas
 • Teismelised 14 – 18 aastased tütarlapsed: 360 mg/päevas
 • Teismelised 14 – 18 aastased poisid: 410 mg/päevas
 • Täisealised 19 – 30 aastased naised: 310 mg/päevas
 • Täisealised 19 – 30 aastased mehed: 400 mg/päevas
 • Täisealised 31 – 50 aastased naised: 320 mg/päevas
 • Täisealised 31 – 50 aastased mehed: 420 mg/päevas
 • Naised vanuses 51+ aastat: 320 mg
 • Mehed vanuses 51+ aastat: 420 mg
 • Rasedad vanuses 14 – 18 aastat: 400 mg/päevas
 • Rasedad vanuses 19 – 30 aastat: 350 mg/päevas
 • Rasedad vanuses 31 – 50 aastat: 360 mg/päevas
 • Imetavad emad vanuses 14 – 18 aastat: 360 mg/päevas
 • Imetavad emad vanuses 19 – 30 aastat: 310 mg/päevas
 • Imetavad emad vanuses 31 – 50 aastat: 320 mg/päevas

*Piisav tarbimine.

Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid.

Toote valmistamisel on järgitud Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse EU 852/2004, rahvusvahelise toiduohutuse standardi ISO 22000:2018 nõudeid ning HACCP põhimõtteid.

Loe lisaks meie blogist

Magneesium-glütsinaat

MAGNEESIUM – eluliselt tähtis mineraal?

Magneesium on inimkehas kriitilise tähtsusega mineraal, mis osaleb enamikus (teadaolevalt ~80%) ainevahetuslikes funktsioonides ja võtab osa rohkem, kui 300st elutähtsast ensümaatilisest reaktsioonist, nagu geneetilise informatsiooni edastamine, teiste vitamiinide ja mikroelementide omastamine, aminohapete aktiveerimine jne. Ka energiatootmine, vererõhu reguleerimine ning osalemine lihaste ja närvide töös kuuluvad just magneesiumi rollide hulka. Aga, kas teadsid, et magneesium

Loe rohkem

Lisainfo

Kaal0.2 kg
PURGI MÕÕTMED

60 X 60 X 110 mm

TootekaartPrindi

315 arvustust tootele MAGNEESIUM GLÜTSINAAT – bioaktiivne

 1. ILLE (toote omanik)

  Olen kasutanud juba mitu purki,väga rahul.Aitäh!

 2. Mark (toote omanik)

  Väga hea toode.

 3. Mati (toote omanik)

  Aitab väga. Olen vabanenud krampidest.

 4. Mark (toote omanik)

  Väga super toode.

 5. ILLE (toote omanik)

  jalakrambid kadunud

 6. Liisi Tepandi (toote omanik)

  Olles hädas krambitavate jalgadega, võin küll öelda, et kasud on sees. Pluss on mul ka positiivne kogemus, kui kasutan magneesiumit koos Meelerahuga õhtul enne magamaminekut – uni nii sügav ja magus tuleb ega vähkre tunde voodis. 🙂

 7. Marvo (toote omanik)

  Väga hea toode. Aitab paremini uinuda ja leevendab ülemäärast ärevust.

 8. Daisy (toote omanik)

  Mõju oli suht kohene- parem uni, vähem peavalusid, aitab ka rahutute jalgade jaoks.

 9. Jaana (toote omanik)

  Jalgades ei ole enam krampe, enesetunne on hea.

 10. Kairi (toote omanik)

  Uni paranes märgatavalt ja jalakrambid kadusid. Olen väga rahul:)

 11. Ulvi (toote omanik)

  Hea toode. Lõdvestab tuntavalt. Tundub mõjusam kui nii mõnigi teine magneesium, mida varem olen kasutanud.

 12. Mati (toote omanik)

  Olen krampidest lahtri saanud.

 13. Raivo (toote omanik)

  Lihtne võtta ja mõjub lihastele efektiivselt.

 14. agount (toote omanik)

  Kui ei olnud vahepeal 1 kuu tarbinud, hakkasid jalad krampi kiskuma. Hakkan uuesti tarbima.

 15. marje (toote omanik)

  Aitab paremini magada ja jalad ka rahulikumad.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

Sulle võib meeldida ka…

×

Ostukorv