Mineraalid ja mineraalvesi on meie elus väga tähtsal kohal. Mikro- ja makroelemendid ei ole lihtsalt Mendelejevi tabel, mida tuli keemiatunnis selgeks õppida, vaid nendest elementidest koosneb inimese füüsiline keha. Organism saab oma elutegevuseks vajalikud mineraalid toidust ja veest ning talletab need peamiselt lihastes ja luudes. Keha ise neid ei tooda.
Selleks, et luukude tekkida saaks, on vaja näiteks selliseid mineraale nagu kaltsium, mangaan, boor, magneesium jne. Osad neist ja lisaks veel näiteks naatrium ja kaalium on väga olulised lihasfunktsioonide ja närvisüsteemi jaoks. Küünte, juuste ja naha koostises on väga tähtsal kohal tsink ja väävel. Ilma rauata ei teki tervet vereloomet. Raud annab verele ka punase värvuse. Mikro ja makroelementide olemasolust sõltub ka kõikide teiste mineraalainete omastatavus, vitamiinide ja ensüümide aktiivsus.
Millega me oma mineraalide hulka kehas kaotame?
Tänapäeval on kerge mineraale kaotada, kuid raske piisavas koguses tagasi saada. Pinnased ei sisalda enam kõiki vajalikke mineraale, mida organism vajab, seetõttu ei sisalda neid ka taimed, mida sööme. Teiseks on ka toitumisharjumused kardinaalselt muutunud. Toidulaud ei sisalda enam piisavalt mitmekesist menüüd. Varem oli ikka pea igal perel oma peenralapp, kus sai endale kasvatada aed-, juur- ja puuvilju ning noppida marju ja neid otse suhu pista varustamaks oma organismi oluliste vitamiinide ja mineraalidega. Täna ostetakse rohkem valmis- ja töödeldud toite, mis aga reeglina ei sisalda laias valikus ja piisavas koguses keha ehituse ja organismi funktsioonide täitmiseks vajalikke mineraale.
Mineraale kaotame ka higistamise käigus – näiteks sporti tehes, päevitades, sauna võttes ja haigustest või menopausist tingitud higistamishoogude ajal. Haigused ise kasutavad juba suurel hulgal mineraale. Näiteks osalevad tsink, väävel, jood ja paljud muud mineraalid viiruste ja põletike tõrjumisel. Selleks, et keha saaks patoloogiliste rünnakutega hakkama, on tal vaja materjali – nendeks on vitamiinid, mineraalid ning teised olulised ained.
Mis veel põhjustab mineraalide defitsiiti ja millega mineraalide puudust kõrvaldada?
Ka stress, depressioon, suitsetamine ja alkoholitarbimine põhjustavad mineraalide defitsiiti. Ilma mineraalideta, aga muutub keha liialt happeliseks, kus saavad haigused vaikselt arenema hakata. Seetõttu on vaja aidata keha taas aluselisemaks muuta ja seda teevad mineraalsoolad – kaalium, naatrium, kaltsium ja magneesium ning kõik teised olulised mikro- ja makroelemendid.
Omal kohal on siin mineraalvesi, mida on alati hea kaasas kanda, olles siis kas tööl, jooksurajal või taastudes haigusest. Pidev mineraliseeritud vee rüüpamine päeva jooksul aitab keha hoida heas toonuses, taastada treeningjärgsed organismi ressursid, aitab vältida pidevat näksimisvajadust, muudab keha aluseliseks ning pakub palju muid hüvesid.
Vali oma keha mineraalidega varustamiseks süvavee mineraalide kontsentraat MINERALEX
MINERALEX sisaldab endas 100% puhtaid, naturaalseid süvaookeanivee mineraale, mis on kontsentreeritud ja läbinud seeria erinevaid puhastavaid filtreerimisi ja kvaliteedikontrolle. Mineraalide kontsentraadile ei ole lisatud mingeid kemikaale ega muid lisaaineid.
MINERALEX tootes sisalduv merevesi sisaldab looduslikul moel üle 70 mineraali ja mikroelemendi, milleks on näiteks magneesium, naatrium, kaalium, kaltsium, kloor, iood, boor, raud, tsink, seleen, vask, molübdeen, mangaan, kroom, väävel ja palju teisi keha toimimiseks olulisi mineraale, mikro ja makroelemente. Need looduslikud ja naturaalsed süvavee mineraalid ning mikroelemendid on organismi poolt kõrge omastatavuse ja imendumismääraga.
Mille poolest Mineralexi toode veel hea on?
- Mineralexi pudel on väike ja seda on mugav kaasas kanda
- Mineralexi mineraalide kontsentraadist on hea doseerida sobivat mineraalvee kangust
- Vett saab doseerida otse klaasist joogiveepudelisse, mis sobib neile, kes ei soovi vett juua plastpudelitest
- Mineralex ei sisalda gaase, mis sobib neile, kellele gaasid süvendavad teatud vaevusi – nt refluksi
- Mineralexi kontsentreeritud mineraalsoolvesi leevendab edukalt sääsehammustuste sügelust
Loe lisaks artiklit “7 teaduslikku põhjendust, miks piisava vee joomine on tervisele oluline”.