Doktor Bill Rawls räägib artiklis, kuidas ta taimraviga puukborrelioosi seljatas ilma selle peale tervet varandust kulutamata.

Puukborrelioos ehk Lyme’i tõve kohta on nii palju vastuolulist teavet, kuna enamik arste (sh ka paljud, kes end sel alal spetsialistiks peavad) lihtsalt ei mõista selle haiguse olemust. Minul on aga nende ees üks eelis. Minu elu ja eduka arstikarjääri paiskas pea peale ootamatult alanud fibromüalgia, mis hiljem puukborrelioosiks osutus.

Hilistes neljakümnendates olid minu alalisteks saatjateks äärmine kurnatus, valutav kere, kipitavad jalad ja surisevad käed, nahalööbed, liigesevalu, valu rinnus, südame pekslemine, meeleolu kõikumine ja unehäired ning ma tundsin end nagu zombi. Ma tean, mis tunne on elada päevast päeva, nagu põeksid kohutavat grippi. Põdesin ende aastate jooksul läbi peaaegu kõik puukborrelioosi sümptomid.

Kõige selle tulemusena lõpetasin oma tegevuse sünnitusabi andjana. Kuid kuna mul ei olnud sel ajal kindlat diagnoosi, ei olnud puude taotlemine võimalik. Seetõttu läksin üle vähem pingelise, esmatasandi arstiabi osutamise peale, sest seal polnud mul vaja teha öövalveid. Sellega oli taastumiseks sobiv keskkond loodud. Sain otsustada nii oma töötundide kui ka töö intensiivsuse üle. Siiski ei saanud ma töökohustuste tõttu linnast lahkuda ning vähenenud koormus tõi kaasa rahalised piirangud. Teisisõnu tähendas see, et mul polnud võimalik minna puukborrelioosiravile spetsialiseerunud arsti juurde ega lasta kalleid uuringuid teha.

Pidin asja kontrolli alla saama käepäraste vahenditega. Olles nüüdseks kohtunud paljude inimestega, kes oma eluaegsed säästud mittetöötavate lahenduste alla magama on pannud, mõistan, et see oli tegelikult minu õnn.
Aastatepikkuse järjekindla pingutuse viljana taastus mu tervis täielikult ning selle käigus õpitu muutis mu elu. Minu võitlus kroonilise borrelioosiga õpetas mulle asju, mida enamik arste ei tea. Nüüd kasutan neid teadmisi selleks, et aidata teistel seda laastavat haigust mõista ning sellest terveneda.

Salakaval bakter Borrelia

Tagasi vaadates võin öelda, et üsna tõenäoliselt pesitses Borrelia burgdorferi (bakter, mis põhjustab puukborrelioosi) mu organismis aastaid, enne kui sümptomid lõpuks välja lõid. Kuna armastan palju looduses viibida, on puugihammustused olnud minu jaoks alati midagi igapäevast. Pole sugugi harv juhus, et borreeliabakter end inimese teadmata tema organismis peidab – on ju salakavalus tema teine nimi.

Puukborrelioosi kannavad enamasti edasi puugi nümfid, kes on umbes nõelaotsa suurused. Nümf hammustab, annab haigustekitaja verd imedes edasi ja kukutab end seejärel ohvri pealt maha – enamik inimesi ei märkagi, et neid on hammustatud. Kuna nakkuse esialgsed sümptomid on kerged (kui need üldse esinevad), ei ole inimesel sageli aimugi, et ta nakatunud on.

Puugid

Ja Borrelia pole ainus haigustekitaja, mille pärast muretseda. Puugid levitavad paljusid borreeliasarnaseid baktereid. Nende kõigi ühiseks jooneks on salakavalus – nende põhjustatud nakkus on hiiliva kuluga, mis raskendab haigustekitaja tuvastamist ning veel enam sellest lahti saamist. Tugeva immuunsüsteemiga inimese organismis võivad sellised haigustekitajad ilma sümptomeid põhjustamata lõputult pesitseda. Kui haigus siiski välja lööb, on see enamasti krooniline ja kurnav, kuid mitte eluohtlik. Lisaks võib kroonilise haiguse raskusaste tugevalt varieeruda. Kui mõni haige on äärmiselt kurnatud, siis teine on nakkusest vaid veidi häiritud.

Mida peaks Borrelia’st teadma?

Borrelia põhjustatud nakkus on harva eluohtlik, kuid ta võib kogu su ülejäänud elu ära rikkuda. Peale Borrelia burgdorferi tuntakse veel 20 borreeliabakterit, kes võivad inimesel haigust põhjustada ning pole sugugi haruldane, et puukborrelioosi korral leidub organismis vähemalt kahe liigi esindajaid. Lisaks borreeliabakteritele levitavad puugid veel sadu salakavalaid baktereid, mis hiiliva kuluga nakkust põhjustavad. Levinuimad neist on Mycoplasma ja Bartonella, kuid peale nende on veel palju-palju teisi. Pea igaühe organismis peidab end mõni salakaval haigustekitaja, millest inimene ise teadlikki pole.

Kõik see teeb puukborrelioosi diagnoosimise väga keeruliseks; laborianalüüsidki on teadupärast ebausaldusväärsed, eriti haiguse kroonilise vormi korral. Kuna Borrelia esinemist on raske tuvastada ja ta võib organismis peituda ilma sümptomeid andmata, ei saa me iial teada, kui palju võib maailmas olla tema asümptomaatilisi kandjaid.

Puukborrelioos ´i antibiootikumravi

Kui ma puukborrelioosi diagnoosi sain, oli mu esimene reaktsioon proovida antibiootikumravi. Aga iga kord, kui alustasin uut kuuri, olin juba teiseks nädalaks omadega täiesti läbi. Iiveldus, ebamugavustunne kõhus ja üldine halb enesetunne muutusid üha väljakannatamatumaks, kuni olin sunnitud ravi lõpetama. Abi polnud ka probiootikumidest ning eri liiki antibiootikumid põhjustasid kõik sarnaseid kõrvalnähte. Kuigi mõned inimesed taluvad antibiootikumravi paremini kui teised, oli selge, et mina pean otsima teistsugust lahendust.

Nagu ma hiljem teada sain, ei olnud minu kogemus ainulaadne, nii mõnelgi paistab antibiootikumidele sarnane reaktsioon tekkivat. Kohtasin ka paljusid inimesi, kes olid 6–9-kuulise veeni süstitava antibiootikumi kuuri läbi teinud, vaid selleks, et paar kuud pärast ravi lõpetamist jälle alguses tagasi olla. Kuigi ägeda nakkuse korral võib 2–4-nädalane antibiootikumikuur mõistlik tunduda, löövad paljudel sümptomid uuesti välja ka hoolimata haigusele kiirelt jaole saamisest.

Kui ma borreeliabakteri kohta rohkem teada sain, hakkasin aru saama, miks antibiootikumidest ei pruugi kroonilise puukborrelioosi korral kuigivõrd kasu olla. Kuigi on neid, kes puukborrelioosist antibiootikumidega lahti on saanud, ei ole selliseid juhte piisavalt, et tulemust usaldusväärseks lugeda. Siiani ei ole ükski kliiniline uuring tõestanud pikaajalise antibiootikumravi kasulikkust kroonilise puukborrelioosi korral.

Mis piirab antibiootikumide kasutamist kroonilise puukborrelioosi korral

1. Borrelia on raskesti tabatav salakaval bakter
2. Borreeliabakteri areng on väga aeglane
3. Borreeliabakter saab mikrobioomi osaks
4. Kaasuvad bakteriaalsed nakkused muudavad ravi keeruliseks
5. Sage antibiootikumide kasutamine kahjustab mikrobioomi
6. Sage antibiootikumide kasutamine rikub immuunsüsteemi
7. Antibiootikumid võivad kahjustada raku mitokondreid
8. Antibiootikumid võivad kahjustada käärsoolt kaitsvat biokilet
9. Inimesed otsivad siiani lahendust

Märkus: Antibiootikumid on osutunud tõhusaks eelkõige puukidega levivate virulentsemate bakterite, nt Rickettsia rickettsii (mis põhjustab Kaljumäestiku tähnilist palavikku), Ehrlichia, Anaplasma, ja mõnel juhul ka Babesia, põhjustatud nakkuste varajases staadiumis. Need bakterid põhjustavad enamasti kõrge palaviku ja tõsiste sümptomitega kulgeva ägeda nakkuse. Virulentsuse tõttu alluvad nad antibiootikumravile borreeliabakterist paremini ning, kui nakkkusele varakult jaole saadakse, piisab selle välja ravimiseks 1–2-kuulisest kuurist.

Meeleheitlikult lahenduse otsinguil

Olles aru saanud, et suukaudsed antibiootikumid ei ole minu jaoks lahendus, hakkas mu usk meditsiinisüsteemi kõikuma. Mulle tundus, et mu kolleegid ei mõista borrelioosi olemust või pole lihtsalt selle ravist huvitatud. Kui retseptiravimid välja arvata, polnud neil suurt midagi pakkuda. Otsisin meeleheitlikult midagigi, mis aitaks mu olukorda leevendada.

Kammisin internetti ja lugesin viimset kui raamatut, mis ma puukborrelioosi kohta leida suutsin. Olin kuulnud borrelioosiarstidest, kes pooldasid pikaajalist ravi veeni süstitava antibiootikumiga, kuid ei suutnud selle mõttega leppida. Minu teadmised sünteetiliste antibiootikumide kohta olid piisavad, et panna mind tõsiselt muretsema kuudepikkuse (ükskõik kas veeni- või suukaudse) ravi mõju pärast soolestiku mikrofloorale ja immuunsüsteemile.
Ega mul tegelikut valikut polnud, nagu öeldud, olin oma uue töö tõttu kohaga seotud ja mu rahalised vahendid olid piiratud. Tuli leida võimalus, mis koju kätte tuleks.

Variante jätkus. Nii kaua kui inimkond on puukborrelioosist kui haigusest teadlik olnud, on selle vastu kasutatud kõikmõeldavaid vahendeid – alates Rife’i sagedusgeneraatorist kuni tärpentini joomiseni – kõiki neid loomulikult lootuses see nurjatu haigustekitaja tappa.

Koostasin võimalikest lahendustest nimekirja ning järjestasin need maksumuse, võimaliku mürgisuse ja toime tõenduspõhisuse alusel. Eriti kulukad või tervist tugevalt kahjustada võivad meetodid lükkusid nimekirja lõppu.
Ühel hetkel kaalusin isegi Rife’i aparaadi ostu. Võimalus sellega endale kahju teha tundus äärmiselt väike, kuid ma ei suutnud leida ühtegi teaduslikku tõendit selle kohta, et tehnoloogia töötab või et keegi on ka tegelikult terveks saanud. Maksta 2000–4000 dollarit aparaadi eest, millest võib, aga ei pruugi kasu olla, tundus minu jaoks liigne luksus.

Looduslik taimravi oli raudselt nimekirjas, olin selle vastu ammu huvi tundnud, kuid mu meditsiinitaust oli mu skeptiliseks teinud. Kuidas saaks midagi looduslikku ja mittemürgist aidata millegi sellise vastu nagu borrelioos?
Umbes samal ajal avastasin Stephen Buhneri raamatu Healing Lyme (Puukborrelioosi ravi). Selles raamatus seletab Buhner puukborrelioosi paremini lahti kui ükski teine selleteemaline kirjutis, mida ma lugenud olen. Ta esitab ka kaalukaid tõendeid antibakteriaalsete omadustega taimede tõhususe kohta (nii koos antibiootikumidega kui ka ilma) puukborrelioosi ravimisel. Tema lähenemine oli loogiline ja põhines usaldusväärsetel teaduslikel tõenditel.
See tekitas minus tõsise huvi. Lihtne, kahjutu, kulutõhus ja lisaks oli see võimalik endale koju tellida. Miks siis mitte proovida?

Pöördepunkt

Ainsaks puuduseks oli raviskeemi keerukus. Selleks oli vaja hankida mitmeid koostisosi erinevatest allikatest ning võtta iga koostisosa kolm korda päevas 3–5 kapslit. See oli paras pingutus. Tahtsin luua raviskeemi toimimiseks kõik võimalused, seega tegin kõik endast oleneva. Ja see tasus end ära. Selliseid kõrvaltoimeid soolestikule, nagu olin pidanud kannatama antibiootikumikuuri ajal, ei tekkinud. Mõne nädalaga hakkas mu tervis paranema; liigese- ja lihasevalu muutus talutavaks ning valu rinnus leevenes.

Buhneri raviskeem andis mulle uue võimaluse, kuid olin otsustanud minna kaugemale. Tervise paranedes sukeldusin taimravi õpingutesse. Uurisin ravimtaimede kasutamist erinevates kultuurides, samuti lugesin läbi kõik teadus- ja uurimistööd, mis leida suutsin. Avastasin veel tugevatoimelisi ravimtaimi ja lisasin need oma raviskeemi.
Mida rohkem ma taimravisse süvenesin, seda selgemaks sai, et taimravi on sobilikem moodus salakavalate puukborrelioositekitajate mahasurumiseks.

Taimravi

7 põhjust, miks valida ravimtaimed

1. Ravimtaimed on laia antibakteriaalse toimespektriga
2. Mitme ravimtaime koos kasutamisel tekib sünergia
3. Ravimtaimed on oma olemuselt ohutud*
4. Ravimtaimed tugevdavad immuunsüsteemi
5. Ravimtaimed tasakaalustavad mikrobioomi
6. Ravimtaimed aitavad organismil jagu saada biokilesse ja tsüsti peitunud bakteritest
7. Ravimtaimedel on palju muid kasulikke omadusi*

*Lahtiütlus. USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) ei ole neid väiteid kinnitanud. See teave ei ole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, raviks ega ennetamiseks.

Täiusliku tervenemiskeskkonna loomine uute harjumute näol

Krooniline borrelioos kujutab endast eelkõige rikkis organismi, mis on võimetu võitlema igapäevaste ohtudega ja ennast ise tervendama. Küsimus pole mitte niivõrd haigustekitajais endis kui selles, et nõrgestatud immuunsüsteem ei suuda enam nende vastu võidelda. Borrelia ja teised salakavalad bakterid peitusid mu organismis ilmselt ammu enne mu haigestumist, sest kõigi mikrobioomis leidub mõni hiiliva kuluga haigust tekitav bakter. Minu puhul oli bakterite õitsenguks soodsad tingimused loonud nõrgenenud immuunsüsteem, mida olid räsinud aastad kurnavaid öövalveid, jooksu pealt söömine ja muud tervist kahjustavad harjumused.

Paranemiseks oli möödapääsmatu luua organismis tervenemist soodustav keskkond. Kuigi põhirolli mängisid minu paranemises ravimtaimed, oli ilmne, et pean tegelema ka halbade harjumustega, mis immuunsushäire olid põhjustanud. Juba enne taimravi alustamist olin loobunud öövalveid tegemast, kuna igasuguse kroonilise haiguse korral on piisav uneaeg ja kosutav uni äärmiselt oluline. Mu unerežiim oli sedavõrd sassis, et selle uuesti paika saamiseks kulus üksjagu aega ja vaeva.

Halvad toitumisharjumused ja antibiootikumid olid mu soolestikku kõvasti räsinud. Teadsin, et mul tuleb oma menüüd põhjalikult muuta. Alguses oli see muidugi raske, sest kuulusin vaieldamatult kiirtoidupõlvkonda. Kuid ajapikku sai tervislikust toitumisest uus norm. Tervisliku toitumise tulemusena taandusid kõik seedehäired, isegi lekkiva soole sündroom.

Stress aga ei tahtnud taanduda. Tegelikult tõi elustiili muutmine mu ellu veel stressi juurdegi, kuid ma õppisin seda juhtima. Saavutasin lõpuks kontrolli oma elu üle. Sain selgeks, et ennetus on edu pant.

Holistiline lähenemine tervenemisele

Kroonilisele borrelioosile ravi otsides, leidsin, et ravimeetodid on kasulik jagada kolme kategooriasse.

1. Taastav ravi
2. Sümptomaatiline ravi
3. Agressiivne ravi

Taastav ravi
Kõik, millest siiani juttu on olnud, kuulub taastava ravi alla. See on tervenemise vundament. Taastav ravi keskendub immuunsussüsteemi tugevdamisele ja homöostaasi taastamisele (organismi loomulik võime säilitada hormoonsüsteemi tasakaal ja isetervenemisvõime) ning haigustekitajate hävitamisele või pärssimisele. Taastava ravi nurgakiviks on ravimtaimed. Paraku võtab tervenemine aega ning ägedad sümptomid võivad siin olla tõsiseks takistuseks. Valu ja unehäired on eriti rasked taluda. Seega võib sümptomite leevendamine haiguse algstaadiumis tervenemisele oluliselt kaasa aidata.

Sümptomaatiline ravi
Sümptomaatiline ravi, nagu nimetuski ütleb, on otseselt suunatud sümptomite kontrolli alla saamisele. Mõnikord võib otseselt konkreetsete sümptomite mahasurumisele suunatud agressiivne ravi taastumist kiirendada. Enamasti tähendab see perearsti välja kirjutatud retseptiravimeid, kuid on ka mõned loodus- ja alternatiivravi võimalused. Sümptomaatilise ravi kasutegurid piirduvad tavaliselt ägedate sümptomite kiire leevendamisega. Nende panus tervenemisse ja heaolusse on tavaliselt minimaalne. Sümptomite pärssimine on ajutine ja kestab vaid niikaua, kuni kestab ravi.

Agressiivne ravi
Kroonilise borrelioosi korral keskendub agressiivne ravimeetod enamasti raevukale haigustekitajate hävitamisele. Enim levinud agressiivsed borrelioosiravimeetodid on sünteetilised antibiootikumid, steroidid ja erinevad põletikuvastased ravimid. Veel kuuluvad siia oksüdatsiooni, elektrit ning erinevat tüüpi kiirgust kasutavad ravimeetodid. Selle ravi korral on patsient alati passiivne – ta läheb lihtsalt arsti või medõe juurde ja laseb end ravida. See tähendab, et vastutus oma tervenemise eest lükatakse kellegi teise õlule.

Agressiivse ravi kasutamist piiravad kõrvaltoimete ja organismi veelgi suurema kahjustamise oht, tavaliselt on võimalik kahju seda suurem, mida mõjusam on agressiivne ravi. Kuigi iga ravi jaoks on oma koht, tuleb meeles pidada, et igaühel on oma tee tervenemiseni ning inimeste vajadused on natuke erinevad. Tavameditsiini lähenemine, mis toetub peaaegu eranditult agressiivsele ja sümptomaatilisele ravile, viib harva hea terviseni.

Terviklik lähenemine on rajatud taastava ravi vundamendile, sümptomaatilist ravi kasutatakse vajadusel haiguse algstaadiumis ning agressiivset ravi vaid konkreetse näidustuse olemasolul. Kui taastav ravi on pannud tervenemisele aluse, on juhul, kui agressiivne ravi peaks mingil hetkel ikkagi vajalikuks osutuma, tavaliselt võimalik hakkama saada väiksemate annuste ja lühema ravikuuriga. See tähendab organismi oluliselt tagasihoidlikumat mürgitamist.

Ainult agressiivse ja sümptomaatilise raviga terveneda püüdjail jääb eesmärk sageli saavutamata. Nad vahetavad ühe agressiivse meetodi teise vastu, jõudmata kunagi tõelise tervenemiseni. Seevastu inimestel, kes töötavad selle nimel, et luua tervenemisele taastava raviga kindel vundament, on head väljavaated tervis korda saada ja normaalset elu elada.

Protsessi lihtsustamine

Olles oma tervise tagasi saanud, tahtsin aidata ka teisi. Selleks oli vaja protsessi lihtsustada. Minu aastatepikkused pingutused ja uurimistöö tuli sünteesida lihtsaks raviskeemiks. Esimene samm oli lihtsustada ravimtaimede võtmist. Minu huvi ravimtaimede vastu laienes ka ravimtaimetööstusele. Olin välja uurinud, kust saada parima kvaliteediga taimeekstrakte, kuidas õigesti hinnata taimeekstraktide kvaliteeti ning leidnud ka parima koha, kus lasta ekstraktid kapseldada ja villida. Minu tütar, kes oli oma silmaga näinud, kuidas taimravi mind aitas, tuli appi firmat juhtima. Meie eesmärk oli luua parimad võimalikud taimsed toidulisandid, mida raha eest saada võib.

Meie juhtpõhimõtted tõhusate toidulisandite loomisel olid:

Puhtus – koostisosade kõrgeim kvaliteet on maksimaalse toime saavutamiseks äärmiselt oluline.
Toimetugevus – kaasaegsete kontsentreeritud taimeekstraktide kasutamine tagab maksimaalse kasu.
Sünergia – erinevate omadustega ravimtaimede kombineerimine võimendab iga üksiku taime tõhusust.

Töötasin oma borrelioosist tervenemise loodusraviskeemi põhjal välja neli põhipreparaati. Need neli preparaati sisaldavad kokku 50 parimat koostisosa, mis ma oma uurimistöö käigus immuunsüsteemi tugevdamiseks olen leidnud. Igapäevane raviskeem on lihtne: 3 kapslit iga preparaati kaks korda päevas.

Dr Rawlsi taimravipreparaadid

Taimne preparaat –  1 mikroobivastane segu – see sünergiline segu sisaldab Buhneri raviskeemi põhitaimi, sealhulgas vooljat konnatatart (trans-resveratrool), india kibelille, surinami küünisvääti (Cats Claw) ja Regeli smiilaksit, koos küüslaugust saadud allitsiiniga, mis laiendab preparaadi toimespektrit ka ainuraksetele, viirustele ja pärmseentele.

Taimne preparaat  – 2 Immunomodulaator – sümptomite leevendaja – selles preparaadis sisalduvad läikvaabik (Red Reshi) ja kedristõlvik (Korditseps) vähendavad mikroobide vallandatud põletikuvahendajaid (tsütokiinid) ja tasakaalustavad immuunsüsteemi. Rahustav tihashein (Skullcap), mis annab preparaadile Mycoplasma ja viirusvastase toime, ning kratikübar, mis pärsib autoimmuunreaktsiooni, kuuluvad samuti preparaadi põhikoostisosade hulka (algselt kuulus sinna veel eleuterokokk, kuid tema osutus paljude krooniliste haigete jaoks liialt stimuleerivaks).

Taimne preparaat  – 3 Rakuturgutus ja optimaalne organismipuhastus – selle preparaadi looduslikud koostisained, sealhulgas glutatioon ja n-atsetüültsüsteiin, optimeerivad organismi puhastumist ja võitlevad vabade radikaalide põhjustatud kahjuga koe- ja rakutasandil. See on oluline, et taastada energia rakutasandil. Samad koostisained kaitsevad kudesid mürgiste ühendite eest ja aitavad toksiine, sealhulgas raskmetalle, organismist välja viia.

Taimne preparaat – 4 Igapäevased toitained, südame ja veresoonkonna toetajad – see preparaat annab asendamatuid toitaineid ja vitamiine bioaktiivsel kujul. See on äärmiselt oluline metülatsioonihäirega (MTHFR-geeni mutatsiooniga) inimeste jaoks, kes vajavad paranemiseks bioaktiivseid B-vitamiine (5-metüültetrahüdrofolaat, püridoksaal-5-fosfaat, metüülkobalamiin). Preparaadis on ka taimseid koostisosi, sealhulgas viirpuu (Hawthorn), merimännikoor ja resveratrool, mis parandavad vereringet ning toetavad südant ja veresoonkonda. Maksa toetav harilik maarjaohakas ja erinavad taimsed antioksüdandid tagavad optimaalse kaitse kudedele.

Tugev vundament taastumisele

Toidulisandid on olulised – nendeta on raske terveneda, kuid taastumine on protsess. Et inimesi läbi kogu protsessi juhendada, koostasin e-kursuse. Kuue kuu jooksul saavad osalejad mitu korda nädalas lühikese e-kirja.
Need e-kirjade sisu on segu inspireerivatest, juhendavatest ja harivatest materjalidest. Nende eesmärk on vastata ennetavalt peaaegu kõigile küsimustele, mis ravi käigus tekkida võivad. Need e-kirjad juhendavad su samm-sammult läbi elu tagasivõitmise protsessi. Seal on ka juhend normaalse sooletalitluse taastamiseks ja puhta toidu valimiseks ning lisateave Dr. Rawlsi taimraviskeemi kohta

Elu nagu ta olema peaks

Kuigi ma teen nüüd paljusid asju teistmoodi, olen tervislikku elustiili tõeliselt nautima õppinud. Kompromissid on seda väärt olnud – mu elu paistab iga aastaga järjest paremuse poole liikuvat. Mu liigesed on suurepärases vormis. Energiat jätkub nüüd terveks päevaks ja ma võtan täpselt nii palju ette, kui soovin. Mis aga Borrelia’sse puutub, siis võib ta siiani minu organismis pesitseda. Pole teada, kas sellest üldse on võimalik kunagi lahti saada. Aga kõige tähtsam on see, et ma elan normaalset elu, ilma borrelioosisümptomite ja ka paljude vananemisnähtudeta, mis esinevad enamikul minuvanustest.

Aastate jooksul olen koondanud kõik õpitu raamatusse Unlocking Lyme, et aidata ka teistel tervenemiseni jõuda.

Refereeritud: https://rawlsmd.com/health-articles/my-chronic-lyme-disease-journey

 

Kas sellest postitusest oli abi?

This Post Has 5 Comments

  1. Kristi Teras

    Anthony Williams on kirjutanud samal teemal – Lyme disease – ja soovitusi, täpne protokoll menüü koostamiseks ja vitamiinide valikuks.

    1. maaja vabrit

      Sama haigus kimbutab ka mind .Olen ise otsinud abi taimedest.Kasutan kassiküünt, küüslauku, korditsepsi, linchzhit, milles Red Reishi, läikvaabik, korditseps, viirpuud,lisaks D-vitamiini, maarjaohakat, tudraõli, magneesiumi, veiste-südamerohtu, lisaks Nordwise Südamesõber, Unetegija.Viimastes palju häid baktereid.
      Olen saanud leevendust, aga mitte veel terveks. Kassiküüs aitas väga hästi. Tundub, et olen dr.Rawlsi taimravi põhikomponente kasutanud ja need on aidanud.

  2. Aare

    Aare
    Olen 2018 aastast seda kannatanud aga abi pole kusagilt saanud.

  3. Regina

    Kuidas saab teada kaua ja mida koos võtta.

  4. Rein Murd

    Põen pikalt sama haigust ja sooviksin abi taimeravist!

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´