Minu lugu ei erine ilmselt paljudest tuhandetest teistest sama haiguse all kannatavatest inimestest, aga ilmselt erinen ma selle poolest, kuidas mina maailma kogen ja näen. Võib olla on see väärtus, millest keegi leiab abi omal moel.

Kroonilise väsimuse taga avastati kilpnäärme alatalitus 

Kilpnäärme haiguse tuvastamiseni läks mul päris palju aastaid. Ma tundsin ennast pidevalt väsinuna ja mitmeid kordi jäin suisa tööpostil magama. Lihtsalt ei jõudnud end üleval hoida. Täpset haigestumise algust ei teagi, see arenes vaikselt, aga arvan, et see hakkas pihta peale teise lapse sündi, kui olin kuskil 28 aastane. Peale seda, kui mu tollane töökaaslane oli kuulnud juba mitmeid kordi minu pidevast  väsimusest, soovitas ta minna kontrollima kilpnääret, kuna kilpnäärme põletik andvat selliseid sümptome. Perearsti juurs selgus, et kilpnääre on tõepoolest alatalituses.  Arst pani mind jälgimisele, kuna ei tahtnud koheselt kilpnäärmeravimeid ehk steroide peale panna, mille üle olen ma väga tänulik, sest ma ei poolda eriti pikaaegset ravimite võtmist. Ma ei tarvita neid siiani, kuid siinkohal rõhutan, et ma ei soovita kellelgi samamoodi käituda. Minul on lihtsalt kuskil selline usk, et ma pean ise jagu saama nii põletikust, väsimusest kui muudest sümptomitest. 

Kõrge stressitase viis sümptomite ägenemiseni ja kokkuvarisemiseni

Mõned aastad tagasi, kui ma läksin uuele töökohale ja millele oli eelnenud veel mu lapse raske silmade haigus, tekkisid mul ränga stressi tulemusel terve müriaad terviseprobleeme. Peale väsimust tekkisid lisaks unehäired. Unehäiretest tekkis kurnatus, mis mõjus mu südamele ja annab vahel siiani tunda südamerütmihäiretena. Öösel kui päeval tekkisid äkki higistamishood, mis vahel vallandusid mõne äreva mõtte peale ja siis jälle näiliselt täiesti ilma igasuguse põhjuseta. Öösiti ärkasin üles täiesti märjana, öösärk higist läbiligunenuna.

Tööd tehes tekkisid rinnaku ja lõualuu valud,  ärevus- ja paanikahood sagenesid, esinesid erinevad seedehäired, liigestevalud, pearinglus, neeruvalud, hommikune aevastamine, kõrivalu, valusad punktid üle kogu keha jne. Aastaid esines tsüklihäireid. Päevad olid pikad, valulised ja vererohked. Kõik see tipnes perega reisile minnes lennukis närvivapustuse või kurnatuse ajel teadvuse kaotamisega. Äkki vajusin lapse õlale, kus ma ei olevat reageerinud raputamisele. Laps kutsus isa, kes istus teises reas ja püüdis mind äratada. Sellel hetkel oli mehel käinud peas juba igasuguseid mõtted sealhulgas, et mind tuleb kodumaale transportida kirstus. See oli  õudne hetk. Mõne aja pärast, kui ma toibusin ja jälle rääkida suutsin, tegin otsuse, et enam nii jätkata ei saa. Midagi peab muutma. 

Millised mõtted ja emotsioonid tekitasid stressi? 

Millised mõtted mind nii hullusti painasid, et stress üle pea kasvas? Peamine uskumus oli, et ma ei ole piisav ja ei tee piisavalt st et ma ei tee piisavalt tööd, kas ma teen piisavalt hästi, ma ei ole piisavalt hea ema, ma ei hoolitse piisavalt oma mehe, majapidamise, laste, ema, oma tervise eest, ma ei too piisavalt raha sisse jne jne. Tööl ma võtsin kõik ülesanded ette, mis aga tulid. Mulle meeldib tööd teha, võin tunde ja tunde järjest tööd teha. Olin produktiivne, tegin kõik ettetulevad tööd järjest edukalt ja põhjalikult ära, aga taustal leierdas kogu aeg uskumus – ma ei tee piisavalt, ma ei tee piisavalt…. Ma võtsin ka siis tööd ette, kui keha andis juba ammu märku, et ma olen kurnatuse piiril.

Võimalik, et kui mul poleks olnud tervisega juba enne probleeme, siis oleksin kõik kenasti välja kandnud, aga mul ei olnud tervis korras. Mind painas väsimus. Lisaks oli mul seljataga paariaastane tohutu hirm oma lapse silmade pärast, et kas tõesti võib see lõppeda pimedaks jäämisega. See silmade haigus (retiniit) omakorda tekitas lõhe minu ja mehe vahele. Me ei osanud olla üksteisele toeks ja olime mõlemad oma hirmudega üksi. Ma olin igatpidi oma hirmude puntras – oma tervisega seonduvalt oli mul vahel ka surmahirm- jah vaikselt käisid juba ka surmamõtted, tööst ilma jäämise hirm, hirm laste pärast, hirm üksi hakkama saamise pärast jne.

Kokkuvõtvalt – vaatamata üsna suurele produktiivsusele, painas mind pidev alaväärsus – kas olen piisav?  kas ma olen väärtuslik? kas ma olen suutlik? Tervenemine aga saab tulla siis, kui toimub enese sees läbimurre ja saan öelda ning päriselt ka tunda  – jah, ma olen piisav, jah, ma olen väärtuslik, jah, ma olen suuteline. Kust kohast me saame endale sellised alaväärsed tunded? Kodust, ühiskonnast, esivanematest, meie ajaloolisest taustast – okupatsioon, sõjad, orjus. See on see, mis tegelikult inimesi seesmiselt lõhub ja haigeks teeb! Oma kogemusest võin öelda, et ükskõik, kui palju ma ka ei saavuta, võin ka president olla, aga see mittepiisavuse alateadlik muster ei muutu enne, kui see saab korralikult rakutasandil muudetud. See alateadlik programm tuleb teadlikult mõttetööd tehes, emotsioone vabastades põhjalikult ümber pöörata. On ka koolkondi, kus saab lasta neid mustreid esile tuua, et neid endas paremini näha ja märgata, aga ka seal tuleb töö lõpuks ise ära teha praktiseerides igapäevaselt oma tunnete ja mõtete jälgimist ja uuel moel käitumist.  

Mis on mind veel hoidnud haiguse kütkes ja kuidas otsinud neile lahendusi? 

Mul on omad kindlad tugevused ja ka nõrkused. Minu tugevuseks on tohutu huvi holistilise maailma ja tervise valdkonna vastu ning suur töötahe. Nagu ma eespool mainisin, võin ma teha tunde tööd alustades hommikul ja lõpetades õhtul, kui võimalik siis ka ilma puhkepausideta, kui ainult keha seda lubaks ja välja kannaks. Aga keha ei kanna seda välja. Ma olen pigem inimene, kes lahendaks kõik probleemid ära vaimse töö ja mõtte tasandi abil, kuid me oleme sündinud füüsilisse kehasse ja füüsilise keha eest hoolt kandes tuleb teha füüsilisi tegusi – süüa tervislikult, liikuda piisavalt, tarbida vett, puhata, mängida ja magada. Siin peitub minu nõrkus ja minu väljakutse, mis on takistanud mul veel täielikult terveks saamast. Millegipärast ei ole ma pidanud füüsilist keha oluliseks, vaid ikka vaimu ja mõttetööd. Mul on terviklikud teadmised, aga vaja on õppida teadlikult hoolitsema oma füüsilise keha eest ja olla oma vaimsete ja füüsiliste tegemistega tasakaalusInimese eksistentsi mõte on areneda ja liikuda kõiges tasakaalu poole. Suured tasakaalutused (hirmud, negatiivsed emotsioonid, füüsilise või  vaimse maailma eiramine) loovad haigusi.

Minu veel üheks nõrkuseks on olnud suhkrunälg, mis kurnab neere, pankreast, seedesüsteemi ning tekitab lisakilosid. Kindlasti on võimalik sellele vastu hakata tahtejõuga, kuid minu arust pole sellel pikaajalist mõju. Nii kui väsid jõuga tegemisest, tuleb kõik kolinal veel suurema jõuga tagasi. Selle asemel kasutan nüüd erinevatel emotsioonide juhtimise ja vabastamise koolitustel õpitud meetodeid nt emotsiooni vaatlemise, kogemise ja vabastamise tehnikaid. Jälgin oma emotsiooni/tungi/iha ja lasen sellel raugeda.  Emotsiooni märkamine, kogemine ja vaatlemine vabastab iha energia. Samal ajal küsin endalt, miks ma vajan magusat? Mis on see, mis paneb mind sööma suhkrut rohkem, kui mu keha suudab seda neutraliseerida?  

Vastus on, et ühe koogitüki ära söömine on nauding. Kui palju meie elus on hetki, kus me lubame endale naudinguid? Kas me üldse väärime naudinguid? Me oleme saanud väga palju piiravaid mustreid kaasa oma esivanematelt ilma, et me seda endale üldse oskame teadvustada.  Suhkur on energia, magus koogitükk on armastus. Kõik need tegurid viitavad naudingu, energia ja armastuse puudusele ehk tasakaalutusele elus. Kohvi ja koogiga korvan ma neid puudujääke. Seepärast on selle keelamine mulle nii raske. Sellisel viisil tõin ma oma ellu armastust ja naudingut lapsepõlves, millest mul ilmselgelt puudus oli. See käitumine ja tunne on salvestunud minu energia- ja mõttekehasse, mis nüüd väljendub automaatse alateadliku käitumise ja mustrina haartes magusa järgi armastuse, naudingu ja energia puuduse korvamiseks. Magusatung ei anna endast nii tugevalt tunda, kui ma olen ennast nn vajalikuga toitnud ja hoidnud  -st pakkunud endale seda, mida ma vajan – puhkamist, nautlemist, lähedust, head ja tervislikku toitu, oma kire ja loovuse väljedamist, looduses jalutamist, head muusikat jne.  Kõike, mis toidab päriselt ihu ja hinge. 

Oma emotsioonide teadliku vabastamise ja juhtimisega olen ma nüüd tegelenud pea aasta õppides seda erinevates koolitustel, kursustel, seminarides ja koosviibimistel. Toon need võimalused siin välja, kellel on huvi samuti neid tehnikaid õppida.

Mõningad võimalused enesega tegelemiseks:

  • Alateadlikest käitumis- ja mõttemustritest teadlikuks saamist ja vabastamist saab näiteks praktiseerida Kuldse Ajastu Keskuses.
  • Emotsioonide seiskamist ja ärasaatmist ning teisi tehnikaid õpetab kasutama Ingvar Villido “Teadliku Muutumise Kunsti” koolitusel. Seal õpetatakse tehnikaid, mis aitavad vabaneda sisemistest probleemidest alates söömishäiretest kuni mis iganes häiriva probleemini elus.
  • Emotsioonide ausa ja eheda väljendamise praktiseerimist võimaldab Circling. Eestis toimetab selline klubiline tegevus nagu Eheduse praktika – Circling Eesti, kus saab praktiseerida tõe rääkimist. Osalejad käivad koos, et vabastada emotsioone neid kehast otsides (valud talletuvad meie emotsionaalkehasse) ja neid ausalt väljendades.
  • Väga palju on mind aidanud Isvara Joogakoolist saadud praktikad.
  • Raamatupoodides on lisaks terve rida erinevaid emotsioonide juhtimise raamatuid. Kindlasti leiab igaüks endale sobivaima käsiraamatu nt  “Emotsioonide Alkeemia” Kaia-Kaire Hunt.

Terviseprobleemid juhatasid mind elueesmärgini

Oma viimasel töökohal töötatud ajal lugesin läbi suure hulga tervisega seotud materjale, et panna kokku artikleid. Väga palju sai otsitud just krooniliste haigustega seonduvat infot, kuid ka kõike muud millest inimene koosneb – aminohapete ehk valkude, rasvahapete ehk rasvade, vitamiinide ja mineraalide, ensüümide, piimhappebakterite ja palju muu kohta. Varasemates eluetappides uurisin süvendatult inimese psüühikat ja enne  seda veel inimese energeetikat, siis nüüd sain väga põhjalikud teadmised inimese anatoomilise ja füsioloogilise toimimise kohta. Mulle meeldib uurida, lugeda, analüüsida, otsida vastuseid ja kirjutada neist loetud materjalidest kokkuvõtteid. Ei saa salata, enda ja lähedaste tervis on samuti see, mis on mind pannud uurima ja vastuseid otsima. Sellest on saanud minu elueesmärk. 

Minu jaoks kõige suurema teadmise haiguste tekkimisest ja arenemisest füüsilisel tasandil tõi mulle kirjanik Anthony Williami “Meditsiinimeediumi” raamatud, kus autor rääkis lahti krooniliste haiguste taga oleva Epstein-Barri viiruse (EBV) olemuse ja käitumise. Sealt sain teada, kuidas kilpnäärme põletik ja teised kroonilised haigused tänu EBV-le tekivad ning kuidas haigus võib edasi areneda kuni närvisüsteemi kahjustusteni välja. 95% inimestest on see viirus kehas, ühtedel see aktiveerub, teistel mitte. Viirus ise areneb ja lööb välja tänu suure stressile, kuna EBV toitub stressihormoonidest ja kehas leiduvatest toksiinidest, eriti raskmetallidest. Tema nägemus oli põhjapanev, aga sealt puudus minu jaoks ülioluline psühholoogiline tahk. Mida teha stressiga, mis EBV-d aktiveerib? Sellest,  kuidas saada hakkama emotsioonide ja pingetega, rääkisin juba ülalpool. Kuidas aga vabaneda kehas olevatest mürkidest keha puhastava toortoidu ja toidulisanditega, selle kohta saab lugeda “Meditsiinimeediumi” raamatust. 

Järgmise väga olulise tahu haigestumisel ja pideva ebaedu kogemisel andis juurde tuntud ja hinnatud koolitaja Alar Ojastu oma webinaris, kus ta kirjeldas inimese 3 seisundit, millest ühes neist põgene-võitle -tardu seisundis pidevalt viibides loob alged haiguste tekkimiseks ja pidevaks rahulolematuseks. Miks inimene sinna seisundisse liiga pikaks ajaks jääb, on seotud lapsepõlve traumadega. Sellest aga lähemalt järgmises artiklis Krooniline haigus ja ebaedu saavad alguse tihtipeale lapsepõlve traumadest.”

Mis on mulle tervenemist toonud? 

Kõige suurema paranemise on mulle toonudki töö oma mõtete ja emotsioonidega ning endale puhkuse lubamine, küsimine ja andmine. Loe ”Elumuutvad küsimused ja uskumused” artiklit. Lisaks teen perioodilisi kehapuhastusi toortoidu või toormahladega, tarbin keha puhastavaid taimseid segusid (toidulisandeid), jooke ja smuutisid. Olen suurendanud oma liikumise hulka – käin jalutamas, jooksmas, ujumas, jõusaalis ja joogas. Teen pidevaid vaimseid praktikaid – mediteerin, vabastan emotsionaakehasse talletunud raskeid emotsioone, puhastan ja vabastan energeetilisi sidemeid, pean tervisepäevikut ja analüüsin nii oma enesetunnet kui ka isiksusomadusi. Eesmärk on  juurutada uued tervilsliku harjumused, mis hoiavad mind pidevalt tervise ja rahulolu lainel. Veel on mulle väga oluline ja vajalik, et ma julgeksin ennast ka väljendada. Kilpnäärme haiguste taga on ka hirm enese väljendamise ees. Mida rohkem ma enda seest asju välja ütlen või kirjutan, seda paremaks läheb mu kilpnäärme seisund.

Selle aasta olen ma endale iseäranis võtnud tervisega tegelemise aastaks. Minu tegemisi saab jälgida Facebooki toetusgrupis TÄIELIK PUHASTUMINE  – KEHA JA HINGE TERVENDUSED. 

Nagu ma eespool mainisin, meeldib mulle pühendunult uurida, lugeda, analüüsida, teha tööd ning otsida toimivaid vastuseid ja lahendusi nii enda kui kõigi teiste jaoks, keda see teema kõnetab. Kuidas keha puhastada ja läheneda tervisele terviklikult, siis selleks tuli Ecosh välja 3 keha puhastava tootega ning komplekti juurde käiva põhjaliku käsiraamatuga. “Täieliku puhastumise käsiraamat”, mille koostasin, sisaldab endas olulisi peatükke, mis toetavad igakülgselt keha, meele ja vaimu puhastumist. Käsiraamat paljude soovitustega on suureks toeks, et püsida puhastumise teekonnal.

Kehapuhastuse ja tervise stardikomplekt sisaldab 3 toodet, milleks on: 

Kehapuhastus komplektPara-Herb, mis sisaldab üheksat parasiidivastase ja antibakteriaalse toimega taime. Para-Herb sai kokkupandud koostöös Eesti taimetarkadega, et puhastada keha parasiitidest parasiidivastaste taimedega tänapäevasel mugaval moel kapslite kujul tundmata talumatut kibedat maitset. Toode sisaldab kaheksat enimtuntud parasiite väljutavat mõrumaitselist taime ning ühte parimat parasiidivastast seent nimelt kukeseent. Toode sisaldab peale kukeseene veel musta pähkli lehti, oliivipuu lehti, köömneid, nelki, kollast emajuurt, kassiküünt, koi- ja soolikarohtu. Mitmekesine taimekooslus aitab kõrvaldada erinevat liiki parasiite. Para-Herb sai loodud inspireerituna L. ja V. Mihkelsoode raamatust “Isetervendamise käsiraamat”, kus autorid väitsid, et ükskõik milline ravi (medikamendid, rahvameditsiinilised vahendid või muud meetodid) parasiitide olemasolul ei anna tulemust, kui ei puhasta kõigepealt eelnevalt organismi neist.

Kiudaineterikas soolepuhastus Detox – sisaldab soolestiku tööd toetavate ja puhastavate taimede kõrval enim Kirbu-teelehe ehk psülliumi seemneid ja kestasid. Psüllium on imepärane taim, mis paisub 14 korda suuremaks võimaldades massiga välja viia nii parasiite, toksiine, jääkaineid, üleliigset rasva kui kolesterooli. Toode sisaldab psülliumi, linaseemneid, mustikaid, kurkumi, piparmünti ja piimhappebaktereid. Seega sisaldab toode nii pre- kui probiootikume, mis loovad koos tervikliku sümbioosi. Probiootikumid ehk kasulikud piimhappebakterid toituvad prebiootikumidest ehk kiudainetest, mis võimaldavad kasulike bakteritel kasvada ja areneda aidates soolestikku puhastada, kaitsta ja tugevdada soole mikrofloorat. See toode sai komplekti lisatud samuti mind enim mõjutanud Dr Sarah Breweri raamatu “Täielik puhastumine” järgi, kus autor tõi välja psülliumi ja probiootikumide kasulikud omadused puhastumisel ja toksiinide kehast eemaldamisel.

Kehapuhastus Detox– sisaldab seitset taime, mis viivad välja mürgiseid raskmetalle, toetavad puhastamise ajal maksa tööd ning toidavad rakke väärtuslike toitainetega. Kehapuhastus Detox saigi loodud inspireerituna A.Williami raamatust “Meditsiinimeedium”. Autor kirjutab oma raamatus, et üks parimatest ja ohtumatest viisidest raskmetallidest vabanemiseks on tarbida iga päev järgmist viit taime: Atlandi punavetikas, odraorase mahlaekstrakti pulber, spirulina ja metsmustikas. Lisasime komplektile omalt poolt juurde kolm maksatööd toetavat taime, milleks on võilill, takjajuur, maarjaohakas, et aidata maksal oma puhastavat tööd teha. Neid taimi kiidab ja neist kirjutab ka raamatu autor oma raamatutes. Need taimed aitavad vabaneda raskmetallidest nagu elavhõbeda, plii, arseen, vask, kaadmium ja teised raskmetallid, mis on viirustele söögiks.

“Täieliku puhastumise käsiraamat” sisaldab endas järgmisi teemasid:

1 . Miks me peaksime oma keha puhastama?
2. Millest on vaja keha puhastada?
3. Mida toksiinid põhjustavad?
4. Kes peaks organismi puhastama?
5. Millised sümptomid viitavad keha puhastamise vajadusele?
6. Milliste abinõudega viia organismist mürke välja?
7. Vee joomise vajalikkus
8. Toitumine puhastuse ajal
9. Organismi puhastavad taimsed toidulisandid. Kehapuhastukuuri juhend.
10. Millised võivad olla keha puhastumise kõrvalmõjud?
11. Liikumise vajalikkus
12. Puhkamise vajadus
13. Higistamise vajadus
14. Eeterlike õlide kasulikkus puhastumisel
15. Kodu puhastamine
16. Millest tekivad haigused? Stress, stressi seos haigustega ja emotsioonide juhtimine.
17. Kuidas hoida fookust ja distsipliini?
18. Tervise- ja elustiilipäeviku ning puhastuskuuri graafiku näidised

Kui oled samuti keha puhastamisest, Detox-komplektist ja käsiraamatust huvitatud, siis lähemalt saad selle kohta lugeda siit lingilt: Täielik kehapuhastuskuur taimsete DETOX toodetega – oma tervist saab hoida keha puhastades ja tugevdades.

Loe ka teisi minu lugusid:

  1. Agnese rubriik: kas Sinu uue aasta eesmärgid on juba paigas, mis loovad Sinu parimat tulevikku?
  2. Agnese rubriik: Kas Sinu elukvaliteeti rikuvad kroonilised sümptomid? Kas Sul on hirm oma tervise ja elu pärast?
  3. Agnese rubriik: krooniline haigus ja ebaedu saavad alguse tihtipeale lapsepõlve traumadest. Uuri küsimustiku abil, kas Sinu probleemid on saanud alguse lapsepõlvest!

Hoime end puhastumise lainel!

Agnes

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv