Armas Ecoshi sõber!

Soovime kogu Ecoshi perega sulle Sinu  parimat võimalikku Uut Aastat! 

Kas oled jõudnud mõelda, milliseks Sa soovid, et see aasta Sulle kujuneks? Kas oled teinud juba plaane ja tegevuskavasid, mida soovid muuta,  kuhu jõuda ja mida saavutada? 

Mina olen, kas ka Sina? 🙂 

Kui ei ole, siis saame seda teha koos ja kui Sa oled olnud juba nii tubli, et plaanid tehtud, siis saame koos hoida näppu pulsil, et püsida oma plaanide juures kogu aasta vältel. Kuidas tundub? 

Mina kuulutasin selle aasta prioriteediks number 1 oma tervise. Olen otsustanud terve aasta vältel tegeleda keha täieliku puhastamisega, peamiselt füüsilise keha eest hoolitsemisega, aga ka takistavate emotsioonide ja mõttemustrite jälgimise ja vabastamisega. 

Alustasin analüüsiga, mida ma üldse sellelt aastalt ootan. Tegin põhjaliku analüüsi oma mööduvale aastale ja kogu varasemale elule ja jõudsin järeldusele, et kõva areng on küll toimunud kõikides muudes valdkondades, aga füüsiline tervis vajab järeleaitamist. Muud eesmärgid nagu tööalane edasiliikumine, pereliikmetega veel suurema läheduse saavutamine, finantsilise vabaduse saavutamine ja hingelised ning vaimsed arengud jäid kõik auväärsetele järgmistele kohtadele. Kuid eesmärkide seadmisest ja nende saavutamisest on veelgi tähtsam kirjutada üles, milliseks isiksuseks sa soovid areneda ja kasvada. Ka selle nimekirja tegin ära.

Selline töö on väga tänuväärne, sest see paneb paika, kus ma hetkel oma elus olen nn annab suure pildi, mida olen saavutanud, mis on veel tegemata ja saavutamata ning mida ma veel elus kogeda soovin. On tehtud uuring vanemate inimestega, et mida nad elus kõige rohkem kahetsevad, siis peamine vastus on see, et nad jätsid oma elu elamata ja potentsiaali kasutamata. Ärme lase sellel meiega juhtuda,  loome oma parimat aastat teadlikult!  Parimad aastad aga saavad tulla siis, kui fundamentaalsed oskused on väljaarendatud nt hea tervise hoidmise oskus, emotsioonide ja mõtete juhtimise võime, tänulikkuse võime, võime ennast juhtida  jne.

Aga lähme edasi…..

Teeme kõigepealt oma tervise ja harjumuste kohta analüüsi, et jõuaksime jälile, mis vajab muutmist. Kõige olulisem küsimus on, kui väga ma midagi soovin muuta ja kuidas ma seda täpselt teen? Mida põhjalikum on analüüs ja tegevuskava, seda kindlamad on tulemused. Põhjalik eeltöö on väga oluline. 

Kes pikki tekste lugeda ei jõua, siis teile panen siia 3 kokkuvõtvat punkti: 

  • tee põhjalik elu ja harjumuste analüüs
  • sea aasta eesmärgid ja väga konkreetsed igakuised alameesmärgid
  • rajal püsimiseks täida igapäevast tervise- ja elustiilipäevikut

Kui Sa aga vajab väikest inspiratsiooni ja täpsemaid mõtteid, kuidas teha, siis saad seda allolevast osast. 

Kas alustame? 

TERVISE  JA ELUSTIILI ANALÜÜS

Mõtle ja sõnasta täpselt, kuidas sa soovid end kehaliselt, hingeliselt ja emotsionaalselt tunda? 

Näiteks: soovin, et mul on rohkelt energiat, meelepärane kehakaal, valuvaba keha, meeleolu on rahulik ja keskendunud , olen järjepidev ja eesmärgipärane.

Uus aasta eesmärgid

 

Sõnasta täpselt, millega Sa rahul ei ole, et saaksid oma olukorda teadlikult muuta.

Kirjuta siin lahti oma ebatervislikud harjumused, mis vajab keha juures muutmist,  sümptomid, mis sind häirivad ja haigused, millest soovid vabaneda ning katsu analüüsida, millest need võivad olla tekkinud. Katsu olla põhjalik, sest hiljem on hea tagant järgi hinnata, kui palju on olukord muutunud. Vali välja kõige pakilisem(ad), sest kõike korraga on raske muuta. 

Nt: Ohjamata magusaisu, ülekaal, pidev väsimus, valutavad liigesed, häirivad kõhugaasid, vohav pärmseen, pidev stress, jõuetu olek, mis iganes Sul teemaks on. 

Toon siin mõned näited välja, et oleks kergem ennast analüüsida. 

Painav magusa iha  – näiteks – langen pidevalt maiustuste lõksu, sest ei saa oma magusa ihaga hakkama. Kui ühe kommi võtan, siis enne ei peatu, kui kott on tühi.  Hiljem märkan, et maiustused panevad näiteks –  mu liigesed, neerud, kõhu jne valutama, sest keha ei saa nii suure hulga suhkru ja rasva neutraliseerimisega hakkama. Lisaks paneb suhkur vohama pärmseene. 

 Treeningu/liikumise vähesus – nt ma ei tee piisavalt (3-4 korda nädalas) aeroobset ja lihaseid treenivaid treeninguid, mis kulutaks kaloreid ja vähendaks kehakaalu. Samuti teeb treeningu puudumine mind nt jõuetuks, uimaseks jne. Treeningute tegemiseks pole olnud aega ja tahtejõudu, kuna tööd ja kohustusi on liiga palju, et sealt kõrvalt jõuda teha trenni või mõni muu põhjus. Ka on mul istuv töö, mis soodustab vähest liikumist. Pole piisavalt motivatsiooni, jõudu ja tahtejõudu ennast kodust välja ajada. 

Ebatervislik toitmine – nt paljude kohustuste kõrvalt ei suuda ma hoida ka tervislikust toitumisest kinni. Möödaminnes ja plaanimatut toitu ostes teeb toit mu enesetunde kehvaks ja tekitab süütundeid. Päevakava kipub kindlalt rajalt väljuma. Tervislikult toitumine nõuab ka palju raha. Mul puudub kindel toitumiskava, ei suuda planeerida ja välja mõelda nädalajagu retsepte, puudub järjepidevus planeerimisel ja plaanist kinnipidamisel. Katsu analüüsida, mis põhjusel Sa tervislikust toitumisest kaldud kõrvale.

Vähene veetarbimine  -nt ei tarbi piisavalt vedelikku, sest veepudel ei ole kogu aeg käepärast. Veepuudus teeb mu naha ja juuksed kuivaks, keha on tihtipeale vedeliku vähesusest paanikas, ning liigesed ragisevad, sest liigestel puudub piisav vee hulk, et tekitada liigeste vahelist võiet. Leia oma põhjus, miks Sa ei tarbi piisavalt vett ja kirjuta üles. Meie keha koosneb 60-80% veest, st ilma veeta rakud kuivavad.

Järjepidevusetus toidulisandite kuuride läbiviimisel  – nt ei vii toidulisandite kuuri lõpuni ja seetõttu ei näe ma tulemusi, mis vähendavad mu usku toidulisandite mõjusse ja tervenemisse. 

Muutusi takistavad isiksusomadused ja olukorrad –  nt tahtejõuetus, analüüsi- ja planeerimisoskuse puudus, aja planeerimisoskuse puudus, järjepidevusetus, mugavus, emotsioonid, mida ei suuda hallata nt magusaisule järgiandmine, ülekoormatus, stress, toetuse vähesus, raha-, aja-, energiapuudus jne. Märgi kõik need omadused ja olukorrad ära, sest just nende tõttu jäävad eesmärgid täitmata. Nendega tuleb teadlikult tegeleda.   

Mõtle välja plaan, mida Sa  oma olukorra muutmiseks saad kindlalt ära teha? 

Pane iga probleemi kohta, mis sa välja tõid üks kindel lahendus ja üksikasjalik kirjeldus, kuidas sa selle ellu viid. Mida selgem ja täpsem on tegevuskava, seda kindlam on, et Sa selle ellu viid.

Nt Magusa või suhkru iha vabastamine – tegelen oma magusa iha vabastamisega  – on olemas üks väga hea tehnika, mis aitab magusaihast vabaneda. Selleks on emotsiooni märkamine ja selle emotsiooni vabastamine lausega “Ma ei vaja sind enam suhkru iha, sa võid nüüd minna!” Öelda seda iga kord, kui emotsioon peale tuleb ja mitmeid kordi päevas, kuni märkad, et see teema on Sinu jaoks lahenenud. See tähendab, et oma üliteadvusega juhid sa teadlikult oma alateadvuse mustreid. Seda lauset saad Sa kasutada ka kõikide teiste üleskerkivate häirivate emotsioonide korral. 

Aeroobne treening ja lihasjõu treening – see nädal valin välja jõusaali ja ostan kuuajalise pääsme või ostan homsest endale treeningvahendid ja teen kodus 3 korda nädalas trenni, lisaks käin jooksmas, ujumas või jalutamas – 2-3 korda nädalas. 

Lihasvenitusi teen joogas 1 kord nädalas. Treeninguid saan teha, kas hommikul, lõunal ja/või õhtul. Väga hea tunde jätab kehasse, kui treeningu saab teha lõuna ajal, eriti kui Sul on istuv töö. Proovi, äkki sobib ja saad selle oma päevakavasse sisse viia! Liikumise suurendamiseks võid ka hoopis endale liikuvama töö juurde võtta nt toidu klientidele kohaleviimine Bolt Food või Wolt ettevõttes. Soovitusliku 10 000 sammu täistegemiseks on hea soetada endale sammulugeja kell. Võid ennast karastada ka külma dušši või talisuplemisega.  Leia endale kõige meeldivam viis liikumiseks, see tagab suuretõenäosusega Su liikumise vajaduse. 

Jõutreening

Tervislik toitumine – toon oma igapäevasesse menüüsse rohkem juur-, aed- ja puuvilju, pähkleid ning marju.  Nt varustan oma igapäevased vahepalad puu-, juur ja aedviljade ning pähklitega, et hoida oma toitumine mitmekesisem. Nt parapähklid ehk Brasiilia pähklid on väga kõrge E-vitamiini, seleeni ja tsingi sisaldusega, millest on eestlastel tihti puudus.  Kel igapäevane tervislike retseptide väljamõtlemine on keeruline, siis saab liituda Fitlap toitumiskava retseptide või Erik Orgu toitumiskava programmiga. Ka need terviseprogrammid aitavad hoida järje peal. 

Piisav veejoomine – nt soetan endale nt 700 ml veepudeli, mis on kogu aeg käepärast. Vesi võiks olla mineraalidega varustatud, mis ühtlasi teeb vee aluseliseks. See omakorda aitab hoida keha aluselisena, milles ei saa tekkida haigused. Haigused tekivad ainult happelises keskkonnas. Kõik keha rakud vajavad mineraale, kuid higistamise, ühekülgse toitumise, haigustega ning sportimisega kaotame päris suure hulga mineraale. Vett on hea mineraliseerida mõne tüki Himaalaja soola või Mineralex toidulisandiga. Mineralex teeb veel piimjalt pehmeks, mida on hea juua kohe mõnuga. Doseeri vesi enda maitsejärgi. 

Tervist toetavate toidulisandite kuurid – varustan end hooajaliste vitamiinidega. Peale pühi on hea teha üks soolepuhastuskuur kiudaineterikka soolepuhastus Detoxiga, seedesüsteemi toetuseks probiootikumid, immuunsüsteemi toetuseks C-ja D-vitamiinid, liigestehädade korral Liigestekompleks, närvisüsteemi ja une toetuseks magneesium, B-kompleks ja Ashwagandha. Keskmise kuuri pikkuseks on tavaliselt 1.5 kuud, et organism jõuaks organeid varustada  vajalike materjalidega. 

Parasiidivastased taimed

Koosta endale tervise- ja elustiilipäevik

Mis aitab hoida meid püstitatud eesmärkide juures? Üheks väga heaks mooduseks on tervise ja elustiili päeviku pidamine. Tervisepäevikul on lugematuid hüvesid. Selle pidamine aitab hoida meid kursil, aitab näha toimunud muutusi ja tulemusi, aitab hoida positiivsel nivool ja näha elu edasiminekut. Tervisepäevikusse on hea kirjutada, mille taha midagi pidama on jäänud, analüüsida olukorda ning leida uued võimalikud lahendused. Sea igale kuule kindel eesmärk. Iga kuu lõpus vaata üle, korrigeeri, kui midagi vajab korrigeerimist ja sea uued eesmärgid. 30-ne päevased sooritused aitavad kinnistada uut harjumust, tekitavad hakkamasaamise tunnet ja tugevdavad tahtejõudu. 

Tervisepäeviku soovituslikud osad:  

  • Kuupäev: 6 jaan 2020 
  • Kehakaal: nt 80 kg/ soov kaal 72 kg 
  • Hommiku tervisejoogid – nt sidrunivesi, smuuti, sellerimahl, vesi kogu päeva jooksul nt 1,5 l mineraalidega varustatud vett päevas. 
  • Toidulisandid – nt C-vitamiin -immuunsuse tõstmiseks, Q10 – energia taseme tõstmiseks, B-kompleks – närvisüsteemi, südame ja ajutöö toetuseks, magneesium – lihaspingete leevendamiseks ja une parandamiseks. 
  • Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid nt Erik Orgu retseptikogust
  • Vahepalad: nt õunad, datlid, pähklid, juurvilja lõigud
  • Treeningud: nt hommikujooga, sörk metsas, jõusaal
  • Enesetunne – nt pea valutab, aga täna valutas liiges juba vähem
  • Tänulikkus – mille eest oled tänulik? Tänulikkus aitab näha elu positiivse ja küllislikuna. Lisaks loob tänulikkus küllust juurde. Kõik, millele keskendub see kasvab. Nt Olen oma pere eest tänulik, olen tänulik sooja toe ja vee eest, olen tänulik sissetuleku eest, kordaläinud päeva eest, tubli enese hoolitsuse eest jne. Kirjuta vähemalt 5, veel parem, kui 10, mille eest oled täna tänulik. Täida seda osa kindlasti, ära jäta seda vahele, see loob Sinu paremat enesetunnet ja paremat homset! 
  • Emotsioonid – märka oma negatiivseid ja raskeid emotsioone, mis Sind alla tõmbavad – nt hirm sissetuleku pärast, painav magusaisu, laiskus ja tahtetus trenni minna, solvumised, vihastamised, kurbus, pettumused jne. Jälgi ja vaatle oma emotsioone. See osa on samuti väga oluline. Mida kiiremini Sa suudad oma negatiivsed emotsioonid ära neutraliseerida, seda kergemaks läheb Su igapäeva elu. Emotsioon ei ole Sina, sul on võimalik kõik emotsioonid vabastada teadvustamise ja vaatlemisega.

Kokkuvõte

  1. Tee eneseanalüüs ära nii hästi, kui Sa oskad ja sea endale eesmärgid
  2. Tee endale tervise ja elustiili päevik ja tee väikseid muudatusi igapäevaselt
  3. Hinda oma tervist või tervislikku seisundit igapäevaselt

Väiksed sammud on need, mis loovad muutusi.  Oluline on teha igapäevaseid praktikaid, mis teevad Su enesemeisterlikuks. Mida enesemeisterlikum Sa oled, seda lihtsam on Sul  juhtida oma elu. Mida lihtsam on Sul juhtida oma elu, seda õnnelikum ja rahulolevam Sa oled. 

Uue aasta eesmärgid

Lisaks tervise ja elustiili analüüsile võid siis teha ka oma eelneva elu täieliku analüüsi alates sünnist käesoleva hetkeni, Sinu perekond, lasteaiad, koolid, sõbrad, töökohad, hobid, reisid, poiss või tüdruksõbrad,  saavutused, Sinu suurimad elu mõjutused ja kujundajad, Sinu tugevused ja nõrkused, raskused, haigetsaamised, takistused, läbiminemised jne. Hiljem saab selle jutu positiivselt ümber kirjutada, mis muudab Sinu elu ja saatust. Puhastades sellel aastal oma elu ja füüsilise keha (ka teised kehad nt emotsioonid pärinevad emotsionaalkehast, mõtted mentaalkehast, uued mõtted ja taipamised üliteadvusest), saame liikuda uuena järgmisesse kümnendisse. Selleks, et uus saaks tulla, peab vana surema. Peale seda on soovitav kirjutada lisaks, milliseks isiksuseks soovid kasvada, milliseid uusi võimeid soovid omandada, mida saavutada ja kogeda.

Agnese rubriigi artiklid

Loe ka teisi minu artikleid:

  1. Agnese rubriik: Kas Sinu elukvaliteeti rikuvad kroonilised sümptomid? Kas Sul on hirm oma tervise ja elu pärast?
  2. Agnese rubriik: minu krooniline haigus – kilpnäärme alatalitus ja ettevõetud sammud paranemiseks.
  3. Agnese rubriik: krooniline haigus ja ebaedu saavad alguse tihtipeale lapsepõlve traumadest. Uuri küsimustiku abil, kas Sinu probleemid on saanud alguse lapsepõlvest!
  4. Täielik kehapuhastuskuur taimsete DETOX toodetega + põhjalik käsiraamat– oma tervist saab hoida keha puhastades ja tugevdades.

 

NB! Siin ja analüüsimisel edastatud teave on ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei tohiks pidada tervishoiuteenusteks ega meditsiiniliseks diagnoosiks ja raviks. Seda teavet ei tohiks lugeda kui garantiid või saavutatavate tulemuste tagamist. Saadud  teave ei ole mõeldud teie arsti või teiste tervishoiutöötajate nõuannete asendamiseks. Te ei tohiks teavet kasutada terviseprobleemi diagnoosimiseks või raviks. Enne olemasolevate ravimite, ravi või hoolduse muutmist või katkestamist tuleb pidada nõu tervishoiutöötajaga, alustades mistahes dieeti või programmi kasutamist või kui teil on kahtlus, et teil võib olla terviseprobleeme. Minu poolt edastatud info on ainult elustiili küsimustega seotud.

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´