Praegu on riigis olukord, kus äkki kõik on teistmoodi, ei tea, kuidas käituda, mida uskuda ja kuhu joosta. Seni suhteliselt rahulikult kulgevas riigis on kõik pea peale pööratud. Mis aga meile tundub on see, et näiliselt suure halva taga on tegelikult sündimas palju head. Küsimus on lihtsalt vaatenurgas. Maailmas toimuv ja riiklikud otsused on pannud meid olukorda, kus on hea võtta aeg maha, vaadata enda sisse ja hinnata ümber väärtusi.  

Õpime teadvustama tõelisi väärtusi – aeg enda ja lähedaste jaoks

Meid on pea kõiki nn “sunnitud” jääma puhkusele, “sunnitud” olema kodus koos perega, “sunnitud” tegelema rohkem lastega jne. Loomulikult saavad kõik aru, et see olukord ei ole ju tegelikult halb, vaid võimalus luua suuremat lähedust perekonna liikmetega ja võtta rohkem aega iseendale. 

Eestlastel ei ole väga kommet puhata ja võtta aega endale. Vahel tundub, et niisama olemine on lausa tabu – justkui see on aja surnuks löömine ja niisama logelemine. Paradoksaalsel kombel on aga aja enda jaoks võtmine niivõrd oluline, et sellest sõltub meie nii vaimne kui füüsiline tervis. Endale võetud ajal me lõõgastume, korrastame mõtteid, saame uusi ideid ja inspiratsiooni, kogume energiat ja palju muud head, mida suure kiiruse ajal ei juhtu.

Meil on ideaalne võimalus praegu tegeleda rohkem iseenda tervise ja huvidega –  lugeda meelepäraseid raamatuid, liikuda värskes õhus, istuda üksteise kaisus kamina ees, tegeleda näputööga, panna aias näpud mulda, noppida salatisse juba tärkavaid väekaid immuunsust tugevdavaid taimi nagu naat, võilillelehed, põdrakanepi võrsed  jne. Praegune kriisiolukord õpetab meile pöörama suuremat tähelepanu iseenda hügieenile, tervisele ja ka oma lähedastele ehk kõigele, mida me võtame igapäevaselt täiesti iseenesestmõistetavatena. Õpime mõistma, mis on elus meile tõeliselt väärtuslik.

Kodukontoris töötamine hoiab kokku ressursse

Väga paljudel inimestel on võimalus töötada kodukontoris, mis samuti võib suures plaanis muuta kogu riigi toimivust veelgi paremaks ja operatiivsemaks, kus hoitakse kokku edasi-tagasi sõidukulusi, sõidule kuluvat aega ja millega vähendatakse heitgaaside hulka. Tänu internetiga kaetud riigile tööta kasvõi metsas.   

E-õpe säästab laste närvisüsteemi ja võib muuta haridussüsteemi efektiivsemaks 

Laste koduõpe on kindlasti paljudele tundliku närvisüsteemiga lastele lausa taevaõnnitus. Lapsed saavad õppetööga tegeleda just neile sobival ajal, kohas ja tempos, mis on iga lapse isikupära arvestades lausa suurepärane. Näiteks võiksid paljud ained minna üle video ja e-seminari õppele, kus koolitusi viivad läbi oma ala parimad asjatundjad – huvitavalt, inspireerivalt, kaasakiskuvalt, innustavalt ja mida saavad kasutada kõik koolid hoides kokku hariduskulusid. 

Praegune olukord peatab hetkeks ülemaailmse ületarbimise

Praegune aeg annab hingetõmmet ka planeedile Maa, kus hetkeks peatub tohutu ressursside (üle)tarbimine. 

Kokkuhoidmise ja koostöö suurendamise aeg ja vajadus

Paljud inimesed võivad praegusel ajal kaotada töö, mille puhul tuleb meil kodanikena pead kokku panna ja aidata neid, kellel läheb üleminkuperiood raskemalt. See näitab meie riigi tõelist väärtust –  kui palju me oleme valmis üksteist toetama, aitama, märkama ja koostööd tegema.  

Aita neid, kes Sinust veel rohkem kardavad ja küsi, kuidas neil päriselt läheb! 

Paljud inimesed kogevad praegu suuri hirme, kuid parim hirmu vähendaja on pakkuda abi neile, kes Sinust veel rohkem kardavad ja hetkel veel rohkem abi vajavad. Abipakkumine annab võimaluse tulla ise ohvri seisusest välja, olla kaasmaalastele vajalik, anda oma tähelepanu ja armastust, mis omakorda loob veel suuremat armastuse tunnet enda sees.

Küsi oma lähedastelt  – perekonnaliikmelt, kolleegilt, naabritelt, kuidas neil tegelikult läheb. Tunne huvi, mis teise hinges päriselt toimub. Me ei pea üksi oma hirmudega olema, me saame üksteisega suhelda, olla tähelepanelikud ja kaastundlikud teineteise suhtes. See on suurepärane võimalus olla üksteise jaoks olemas! 🙂 

Armastusega 

Ecosh

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv