Kas teadsid, et täna on iga teine noor endaga pahuksis?
Hiljuti tehtud uuringud kinnitavad noorte vaimse tervise halvenemist – pooled Eesti noortest on mõelnud depressiivseid mõtteid ja ligi veerand lausa suitsiidseid mõtteid.

Otsesaates rääkisid psühholoogid Rita Rätsepp ja Lemme Haldre ning 19-aastane Lisanna Kadarik sügavamatest põhjustest, miks on noored täna keerulises seisundis.

Võtsime luubi alla järgmised küsimused:

 • Millest tekivad täna noortel probleemid?
 • Millised on hetkel noorte suurimad murekohad?
 • Kuidas lapsevanemana märgata ohumärke noore käitumises?
 • Kuidas paremini noori toetada?

Kui Sul peaks tekkima saadet vaadates küsimusi, esita need meie saate kommentaariumis.

Lähemalt saatekülalistest:

 • Näitleja ja psühholoogiline nõustaja RITA RÄTSEPP
  Rita on omandanud psühholoogi hariduse Professionaalse Psühholoogia Erakoolis, Audentese Ülikoolis ja sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal Akadeemias Nord. Töötanud koolipsühholoogina ja viinud üle 10. aasta läbi koolitusi enesearengu ja lastekasvatuse teemadel. Täna nõustab lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja erakliinikus City Tervisekliinik. Rita on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ja töötanud Eesti Draamateatris ja Nukuteatris.
 • Psühhoterapeut ja kunstnik LEMME HALDRE
  Lemme on omandanud Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogi kutse. Täna töötab ta Tartu laste tugikeskuses ja kliinikus Elite psühhoterapeudina (pere- ja individuaalteraapia). Lisaks psühhoterapeudi tööle on ta lepinguline lektor Tartu Ülikoolis ja Tervise Arengu Instituudis. Lemme on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna pediaatria erialal ja töötanud pediaatrina Tartu Ülikooli Lastekliinikus ja Tartu Sanatoorses Koolis. Lemme hobiks on maalimine ja tänavu suvel oli tal kuueteistkümnes isikunäitus.
 • Oma kogemust jagab LISANNA KADARIK
  Lisanna jagab 19-aastase noorena oma kogemust ja lugu. Mis paar aastat tagasi tema vaimset seisundit mõjutas ning mis teda selles olukorras aitas. Millised olid tema suurimad taipamised ja õppetunnid. Täna omandab Lisanna haridust gümnaasiumi viimases klassis ja õpib džässviiulit ning naudib väga pärimusmuusika mängimist. Ta väljendab end tihti kunstiliselt – pildis, sõnas, helis. Lisaks veedab võimalikult palju aega looduslähedases keskkonnas. Toimetab, uurib, märkab ja loob.
 • Vestlust juhib KADRI PEKKO

Meie loodusraviterapeudid valisid Ecosh’i tootevalikust välja spetsiaalselt noortele loodud toote:

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´