Oleme alati lugu pidanud loodusest ning soovime, et meid ümbritsev oleks puhas. Seetõttu võid leida Ecosh’i tiimi aeg-ajalt metsade vahelt koristamas. Selline tegevus kuulub meie igasse aastaplaani ning on mõnus, sest nii saame anda loodusele tagasi ja nautida värsket õhku heas seltskonnas.

Suvise koristuspäeva korraldaja oli meie armas Itaalia kolleeg Stefano, kes valis välja Põhja-Tallinna linnaosa ja koristama läksime Stroomi ranna promenaadi äärset ala.

Hommikusel kogunemisel olime tiimiga väga positiivselt üllatunud – ka meie kliendid lõid kampa ning neid oli rohkem, kui meid.

Asusime teele ning alguses tundus, et peale mõne sigaretikoni ja paberitüki nagu midagi ei olegi. Olime üsna õnnelikud, sest see tähendas, et keskkond oli juba üsna puhas. Kahjuks kestis eufooria väga vähe – kohe varsti oli vaja varrukad üles käärida.

Suitsetajatele omane komme poetada suitsukonisid loodusesse või vihmavee restkaevudesse toob endaga kaasa suure keskkonnariski, millest inimestel pole tihti aimugi. Arvatakse, et sigaretikonid on biolagunevad või et nad jõuavad veepuhastusjaama, kuid tegelikkuses satuvad nad koos vihmaveega lähimasse veekogusse.

Sigaretifilter sisaldab tselluloosatsetaati ehk plastikut, mis ei ole biolagunev. Uuringute andmetel säilib plastikust sigaretikoni looduses vähemalt 10–12 aastat. Umbes kuuest triljonist igal aastal suitsetatud sigaretist jõuab ligikaudselt neli triljonit sigaretifiltrit loodusesse.

www.merialgabsiit.ee

 

Lõpuks täitusid vaid kahe tunni jooksul umbes 25 kotti üle 10kg igasuguste jäätmetega. Ja iga kord, kui miski maapinnal virvendas, oli maasse maetud mõni plastiku, raua või kummitükk. Neid omakorda hoidsid taimede juured, muutes väljakaevamise üsna raskeks. Kes teab, mitu aastat nad seal olid olnud.

Meie koristuspäev ei lahendanud kindlasti sellel väikesel teelõigul mahajäetud jäätmete probleemi, kuid see saab olla märk sellest, et ka Sina saad väikese panusega hoolitseda oma elukeskkonna eest.

See päev oli kordaläinud: jalutasime sõpradega kaks tundi päikese all, koristasime metsast jäätmeid ja kohtusime mõne kliendiga isiklikult. Tegevuse lõpus olime kindlasti väsinud, kuid väga õnnelikud ja rahul.

Ilmselt ei tule kellelegi üllatusena see, et millegi positiivse kordasaatmine ning tegemine toetab keha ja vaimu. Veel parem, kui oled seda ise kogenud. Ja nii saad juba jagada rõõmu ning ”nakatada” teisi selliste toredate tegevustega.

Ecosh soovib tänada kõiki, kes panustavad puhtamasse maailma! Eriti täname oma kliente, kes meiega kaasa tulid.

Järgmise korrani!

Sinu Ecosh

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv