Must pähklipuu (Juglans nigra), teise nimetusega Ameerika pähkel, on üks haruldasemaid ja hinnatumaid lehtpuid nii puidu- kui tervisetööstuses. Tema kaunist ja sitkest puidust valmistatakse kvaliteetset mööblit. Sama kõrgelt hinnatakse tema vilju, lehti ja koort ka rahvameditsiinis. Taime on kasutatud organismi tervendamiseks ja puhastamiseks juba iidsetest aegadest alates, indiaanlaste ja  Aasia kultuurides. Musta pähklit kasutati laialdaselt ka iidse Kreeka ja Rooma tsivilisatsioonides, et ravida soolehäireid. 17. sajandil kasutasid seda ravimit oma rahvameditsiinis venelased. Samal ajal kasutasid hiinlased taime füüsilise jõu saavutamiseks.

Must pähkel on kõrge C-vitamiini sisaldusega

Must pähkel on rikas vitamiinide, mineraalide ja aminohapete poolest, seepärast on ta eriti kasulik kurnatud inimestele, kes kannatavad vitamiinipuuduse (avitaminoosi) all. C-vitamiini leidub temas kaheksa korda enam kui mustsõstras ja viiskümmend korda rohkem kui tsitrusviljades, mis teeb temast suurepärase antioksüdandi.

Must pähkel on parasiitide, bakterite ja seente  vastase toimega

Musta pähklipuu erinevad  kibedad ja mõrud osad on sooleparasiitide vastase, antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega. Taim sisaldab polüfenoole, juglooni, karotiini, B1-, B6-, F-, E-vitamiini, eeterlikku õli, orgaanilisi happeid, tanniine ja teisi aineid. Jugloon on musta pähkli peamine toimeaine, mis on efektiivne bakterite, seente, solkmete, paelusside, helmintide ja ussnugiliste vastu. Juglooni ja polüfenoolide kontsentratsioon musta pähkli lehtedes on 2-4 korda suurem kui kreeka pähklis.

Peaagu 90 %-l inimestest elavad organismis parasiteeruvad organismid ehk parasiidid. Ent sellest teemast räägitakse tänapäeval ohtlikult vähe. Vanad eestlased teadsid ja puhastasid organismi perioodiliselt mitmesuguste koduõuest saadavate taimede ja saadustega nagu koiroht, kõrvitsaseemned, küüslauk, võilill jne. Tänapäeval ei teata organismi puhastamisest justkui midagi, ent sellest teadmatusest võib sündida palju kahju.

PaelussÜhe inimese organismis võib parasiite olla korraga kuni 100 liiki. Kõige rohkem on inimestel helminte (nugiussid). Helmindid jaotuvad ümarussideks (nematoodid), paelussideks (tsestoodid) ja samuti imiussideks. Inimesel esineb sagedamini organismis veel askariidid, naaskelsabad, piugussid, keeritsussid, lambiad, laiussid, ehhinokokid, kakssuud ja maksa-kakssuulased. Organismis elavate parasiitide mõõdud võivad olla alates mikromeetritest kuni mitme meetrini.

Kus parasiite leidub?

ParasiididParasiidid elavad kopsudes, lihastes, liigestes, veres, lümfis, peaajus, maksas, nahas, isegi silmades, kõige rohkem soolestikus, eriti palju peensooles, kus käib peamine toitainete imendumine organismi. Parasiidid paljunevad katastroofiliselt kiiresti, nende eluiga võib kesta kümneid aastaid. Mõned neist on niivõrd hästi adapteerunud, et inimene kui parasiitide peremees ei tunne nende olemasolu üldse. Isegi kui isikliku hügieeni nõuetest rangelt kinni pidada, juua ainult keedetud vett, pesta hoolikalt puuvilju, mitte süüa toorest, nõrgalt soolatud või praetud liha ja kala jne, säilib iga päev ikkagi suur risk nakatuda.

 

Mida parasiidid söövad?

Parasiidid söövad organismi saabuvat toitu, samuti organismi rakke, kudesid, verd ja organismi ladestunud jääkaineid. Eelisjärjekorras tarvitavad nad inimese jaoks vajalikke toitaineid (sh vitamiine, mikroelemente jne). Nii tekib organismis vajalike ainete defitsiit, oluliselt langeb valkude, rasvade, vitamiinide ja mineraalide omastamine, kahjustuvad lümfisõlmed, soolestik, maks, sapiteed, skeletilihased, kesknärvisüsteem, nõrgeneb immuunsüsteem, häiruvad iseravimisprotsessid.

Parasiitide olemasolu tunnusteks võivad olla:

Väsimus, rahutus, depressioon, mälulüngad, valud, peavalu, peapööritus, lööve, ja vistrike teke nahal, lima ja naha suurenenud eraldumine, sügelemine, köha, nohu, tekivad kiilaspäisus ja kõõm, küüned kihistuvad ja murduvad, vahel tekivad palavik, lihas- ja liigesepõletikud, unehäired (unetus, norskamine, sagedased ülesärkamised, tõmblemised magamisel, hammaste krigistamine), menstruaaltsükli häired, südame haigushood, kõhu lahtisus – või kinnisus, oksendamine, meteorism. Parasiitide olemasolu ei osata kohe märgata, sest nende tekitatud tervisehäired on sarnased külmetuse, gripi, reuma, artriidi, seedehäirete ja muude sümptomitega.

Parasiitide tegevuse tagajärjel võivad areneda:

Allergia, aneemia, ekseem, hepatiit, südame-veresoonkonna haigused (müokardiit, ka insult ja infarkt), migreen, pneumoonia, skolioos, düsbakterioos, mitmene skleroos, kõigi seedetraktiga seotud organite haigused, võivad tekkida tsüstid. Parasiitide tekitatud haigusi (neid on mitmeid sadu) on igal kolmandal inimesel (sh ka lastel) Euroopas. Viimasel ajal viidatakse, et parasiidid mängivad juhtivat rolli vähihaiguste tekkes. Arvatakse, et väikelaste diatees ja allergia on seotud parasiitide üleminekuga emalt lapsele, tihti juba raseduse ajal. Seetõttu tuleb organism enne rasestumist parasiitidest puhastada.

Musta pähklipuu ekstrakt pärsib pärmseene (Candida albicans) arengut

Takistab seene arengut

Candida albicansMust pähkel pärsib seene kasvu ja takistab seene niidistiku levimist üle keha. Peamine tõsine probleem on just pärmseen e. kandidoos (Candida Albicans), mis põhjustab küüneseent, kõõma, ekseemi, psoriaasi, diateesi, aknet, liigespõletikke ja teisi põletikulisi haigusi. Arvatakse, et pärmseene puhul on tegemist lekkiva soolestikuga e. ärrituva soole sündroomiga. Lekkiv soolestik on olukord, kus soolestiku biokile, limaskest  ja soolesein on kahjustunud ning kus kasulikud bakterid on asendunud kahjulike bakterite, parasiitide ja seentega. Need omakorda nõrgestavad oma elutegevusega soole mikrofloorat- peen- ja jämesoolt. Seen, mis peaks püsima soolestikus hakkab läbi kahjustunud seina tungima organismi tekitades sellega tõsiseid haigusi. Kahjustustunud sooleseina tulemusel pääseb ka lõpuni seedimata toit läbi sooleseina, millele organism reageerib kui immuunrünnakule.

Candida-soolestiku-limaskestal-700x525Organism teeb suuri jõupingutusi, et kaitsata sisekeskkonda viies organismist välja aineid, mis seal olema ei peaks ja üheks selliseks väljaviimise teeks on läbi naha. Sellest ka naha erinevad põletikulised haigused. Toitained peavad rakkudeni jõudma vere kaudu, mitte läbi lekkiva soolestiku. Mis tekitab põletikke? Seenepuhul eriti liigne suhkur, rasvad ja lõpuni põletamata süsivesikud (erinevad suhkrud), samuti keerulised valgud nagu gluteen, kaseiin, lektiin, toskiinid (pestitsiidid), raskemetallid  ja stress -kõik need tekitavad happelist keskkonda e. põletikke. Happe ja aluse tasakaal organismis peab olema tasakaalus. Kui sööme liigselt happelist keskkonda soodustavaid toite, joome vähe vett, liigume vähe ja oleme stressis, siis  kõik need faktorid soodustavad seene kasvu ja põletikke. Seen liigub suhkru järgi. Ühestküljest, et  seda lagundada, teisest küljest on see tema toit ja kui tema toidulaud on rikkalik, siis ta levib ja paljuneb kiiresti. 

Põletikuvastase toimega tanniin

Tanniinid Mustas pähklis on põletikuvastese toimega, mõjuvad hästi limaskestadele, vähendavad ärritust ja suurendavad kudede tihedust. Tanniinid moodustavad läbitungimatu kile, mis isoleerib limaskestad edasise kahjustamise ja infektsiooni sissetungi eest ning kiirendab seeläbi paranemist.

Kuidas ja millal Musta pähkli ekstrakti kasutada?

Kõhuvalu, teiste seedetrakti probleemide ja ennetuse korral on hea läbi teha musta pähkli ekstraktiga parasiiditõrje. Täiskasvanutel võtta 1-2 kapslit 2 korda päevas, hommikul ja õhtul enne sööki. Jälgida tuleb väljaheidet ja kui mingeidki parasiite väljub, siis tuleb kasutusele võtta ka teisi parasiite väljutavaid aineid, sest parasiidid on vastupidavad ja kavalad. Mis ühe parasiidi puhul aitab, ei pruugi seda teise puhul. Kuuri võib teha veel  nt neemi, võilille juure ekstrakti, kurkumiini, kõrvitsaseemnete ja Pau Darcoga.  Need ained on kõik ka põletikuvastase toimega. Kui Musta pähkliga midagi ei väljunud 2-3 nädala jooksul, siis aitab. Musta pähkli ekstrakti mitte kasutada korraga üle 3 nädala. Lambliast saab lahti kolme nädalaga.

Peale parasiiditõrjet on kasulik teha soolepuhastus kiudaineterikka Detoxiga. See aitab tõmmata sooleseinad jääkainetest, toksiinidest ja raskemetallidest puhtaks, peale mida tuleks sooleseinad uuesti katta kasulike bakteritega. Seda saab teha hapendatuid tooteid süües. Sobivad hapukurgid, hapukapsas ja toorpiimast hapendatud hapupiim, keefir, jogurt ja teised hapendatud tooted. Kui soolestiku olukord on juba väga hull, siis tuleb võtta tugeva kontsentratsiooniga probiootikume (Ecobiotic). Soolestiku puhastuse ja tervenduskuuride ajal juua kindlasti juurde ohtralt vett ja jälgida toitumist. Vähendada või vajadusel vältida suhkru-, piima-, liha- ja nisutooteid. Kui tarbite liha ja piimatooteid, siis liha puhul eelistada veiseliha ja piimatoodete puhul toorpiima.

Musta pähklit sobib kasutada kõikide seedetrakti häirete korral

Oma tugeva antioksüdantse ja põletikuvastase toime tõttu on Must pähkel universaalne vahend. Ükskõik millise seedetrakti patoloogia korral võib teda kasutada. Samuti kasutatakse musta pähklit :

 • avitaminooside korral kesknärvisüsteemi raviks,
 • kolesterooli taseme alandamiseks,
 • hemorroidide peatamiseks,
 • vererõhu alandamiseks (kui normaalne rõhk on saavutatud, siis enam edasi ei langeta),
 • veresuhkru taseme langetamiseks,
 • vereloome turgutamiseks ja vere puhastamiseks,
 • haavandtõve ravimiseks,
 • günekoloogiliste haiguste ja süüfilise ravimiseks,
 • kilpnäärme tugevdamiseks (sisaldab palju joodi, on kasulik kilpnäärme alatalitluse korral),
 • immuunsuse tugevdamiseks,
 • vähi ennetamiseks ja raviks.

Kõhuvalu lastel

Kui lapsel valutab kõht, siis tähendab, et sinna on  sattunud: kas viirus, bakter, seen või parasiit. Lastel alustada alati parasiidivastase programmiga.

 •  Musta pähkli ekstrakti kapslid 1-2 kapslit päevas enne söök.
 •  Küüslauku 1-2 korda päevas.
 • Ensüüme  (Ecozym+Q10) ½ kapslit 2-3 korda päevas koos söögiga (NB! alla 7-aastasele lapsele ensüüme ei anta).  
 • Soolepuhastust võib teha  alates 14. eluaastast. 
 • Pärast 21-päevast kuuri anda taastamiseks probiootikume (nt Ecobiotic Baby Formula 1-6a, Ecobiotic  -universaalne). Üks kapsel enne hommikusööki, teine enne magaminekut.

Allikas: www.elu5.ee

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=O6akt6iW-7A

Kas sellest postitusest oli abi?

This Post Has 2 Comments

 1. Gerly

  Vähi vastu aitab ainult aluseline toit. Kui mingi vitamiin väidab, et aitab seda ennetada on see pullikaka, sest kui ma söön edasi happelist toitu ja võtan musta pähklit, arvates, et aitab vähi puhul…on see maha visatud raha.

 2. Tarmo

  Siin loetletud ju kõik võimalikud nähud. Üks kõik mis viga ongi,on kindlasti parasiit???

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´