Fibromüalgia on ainevahetushäire, mille sümptomiteks on pidevad ja ulatuslikud lihasvalud, hommikused kanged liigesed, rinnakuvalu ning tihti seostamatud hädad nagu mälu ja kontsentratsioonihäired, peavalud, depressioon, suur väsimus, unehäired ning ärrituva soole sündroom. Dr Raudsik on täheldanud oma praktika jooksul, et looduslik väävel MSM on seni parim abivahend fibromüalgiast põhjustatud valudega patsientidele lihaskangusega kulgevate haiguste ja nahaprobleemide puhul.

Suurt kõmu tekitanud väävel on tegelikult organismi jaoks elutähtis aine, olles kaltsiumi ja fosfori järel rohkuselt kolmas mineraal meie kehas. Enam kui pool kehas olevast väävlist on peidus lihastes, nahas ja luudes. Looduslikud väävliühendid aitavad eemaldada rakkudest toksiine ning ehitada üles valke, kõhrkude ja sidekude. MSM e. metüül-sulfonüül-metaan on väävli vorm, mis on vajalik kollageeni, keratiini ning  elastiini sünteesiks. Need valgulised ained (aminohapped) annavad tugevust, sidusust ja paindlikkust meie lihastele, luudele, liigestele, kõõlustele, kõhredele ja lisaks nahale, juustele ja küüntele.

Väävliühendid aitavad rakkudest välja viia näiteks selliseid mürgiseid raskemetalle nagu plii, elavhõbe, alumiinium, nikkel jne. Nimetatud metallid põhjustavad mitmeid raskeid närvisüsteemi haigusi nagu hüperaktiivsus, õpiraskused, käitumishäired, depressioon, dementsus jne

Samuti aitab väävel rakkudest välja viia ainevahetuse jääke samal ajal suurendades vajalike toitainete, vee ja hapniku sisselaskvust. Väävlil on tähtis osa rakumembraanide läbilaskevõime suurendamisel ja raku mitokondrite (energiajaamade) toitmisel, mis tagab hea enesetunde ja energiataseme tõusu.

Millega vähendada põletikku ja pingeid kehas?

MSM-ga saab vähendada põletikke, lihaspingeid, lihasvalu ja parandada vereringet. Sobib liigespõletikele, liigese kulumise, kõõlustupepõletiku, pinges lihaste ning lihastest tulenevate seljavalude leevendamiseks. Sobilik tugeva füüsilise koormuse ja spordi puhul. MSM muudab glükoosamiini bioloogiliselt aktiivseks, aidates tal jõuda liigeskõhredeni. Dr Raudsik on seda preparaati palju oma patsientidel ja iseendal kasutanud. Paranemine on alanud kolme kuni nelja nädala jooksul.

Annustamine täiskasvanutele: 2-5 g lahustada vees või C-vitamiini-rohkes mahlas, juua 2 kuni 3 korda päevas. Soovitatav on alustada väikestest kogustest, nt 1 g (1/4 teelusikatäit klaasi vee kohta) päevas ning doosi vähehaaval suurendada kuni 2 tl päevas. Ravikuuri peaks tegema ühe kuu jooksul ja kordama mitu korda aastas.

Allikad: Dr R.Raudsik „Energiakriis“, Wikipedia, Telegram.

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Su kehale võiksid sobida need tooted

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´