Kerli Djomina (30) kaunis, teotahteline ja särav füsioterapeut, kelle suurimaks kireks on bikiinifitness, jõudis pool aastat tagasi Ecoshisse otsides oma tervise probleemidele abi. Kerli alustas 2016. aastal jõusaalis treenimist ning eelmisel aastal 13. oktoobril saavutas ta Eesti Meistrivõistlustel oma pikkuskategoorias teise koha.

Kerli, kas Sa räägiks lähemalt, miks või kuidas sa Ecoshisse jõudsid?

Ma täpselt ei mäletagi millal, aga see oli eelmise aasta lõpupoole kui ma mingi hetk tundsin, et olen sattunud musta auku. Kas oli keha stressis, pime aeg või hormonaalsed muutused, aga energiat polnud kohe üldse ja tuju oli null. Lisaks vaevasid mind liigesvalud, seede- ja hormonaalhäired, ebaregulaarne tsükkel ja kilpnäärme näitajad oli normist väljas. Kõik tundus kuidagi valesti.

Hommikuti jõudsin vaevu end voodist üles ajada, et tööle või trenni minna ning seejärel ootasin õhtut, et saaksin tagasi voodisse. Ega ma väga tahtnudki sellises seisundis end kellelegi näidata, pigem hoidsin omaette.

Selle aasta jaanuaris aga otsustasin end käsile võtta. Kuna oli pime aeg, siis mõtlesin, et number 1 vitamiin võiks olla D-vitamiin, eriti kuna mind vaevasid kõik D- vitamiinivaegusele viitavad sümptomid nagu väsimustunne, luu- ja lihasvalud, lihasnõrkus ja kurvameelsus.

Ecoshini jõudsingi läbi D3 vitamiini otsingu. Teie lehele jõudes olin ma meeldivalt üllatunud, et olete Eesti ettevõte ja toodate ise toidulisandeid. Lisaks rõõmustas mind D3 vitamiinile antud positiivsed kommentaarid ja D3 vitamiini piisav kangus – 4000IU üks tilk.

Teie kodulehte ja toodete kohta infot lugedes tekkis mul aga väike segadus, et mida siis ikkagi võtta ja mida jätta, et ega D3 vitamiinist üksi piisa minu tervise turgutamiseks. Seejärel ma kirjutasingi teile, et nõu saada.

D3 vitamiin

Sinu esimesest kirjast on nüüd pool aastat möödas, kuidas Sul on läinud?

Täna läheb mul juba väga hästi, mul on oluliselt rohkem energiat ja ma reaalselt jõuan väga palju teha. Kui talvel ootasin õhtuid, et ruttu magama saada, siis nüüd ootan hommikuid, et saaks juba ärgates toimetama hakata.

Aga ma alustaks algusest. Mind rõõmustas väga teiepoolne abi ja nõustamine. Toidulisandite maailm on suur ja lai ning raske on selles maailmas orienteeruda. Juhendamine kulus igati ära. Toreda kokkusattumusena rõõmustas mind see, et ka teie ettevõte otsis parasjagu inimest, kes tarvitaks teie tooteid ja annaks teile ausat tagasisidet. Sain kõik tooted kätte ja alustasin koheselt nende tarvitamist. Nüüd pool aastat hiljem saan iga toote kohta anda adekvaatset hinnangut. Mul oli hea meel, et andsite soovitusi kõikidele mu tervisehäiretele, milleks olid:

  • Kurkumiin koos piperiiniga mu valutavatele liiigestele. Nagu Te kirjutasite, et kurkumiin tegeleb põletikuga ja aitab leevendada liigesvalusid, siis nii see ka oli. Kurkumiin tõespoolest võttis ära mu liigesvalud. Kuna teil sai vahepeal valmis ka Liigestekompleks, siis nüüd kasutan seda ja ma ei tunne endiselt enam liigestes valu. Intensiivne treening kulutab liigeseid ja mu veendumus on, et need vajavad lisatoetust.
  • Vitamiin D3. D3 mõjust ei saa koheselt aru, aga arvestades, kuidas ma täna end tunnen, siis usun, et sellest oli tervikuna organismile suur kasu. D3 vitamiini kohta kirjutatakse, et D3 vitamiin on vajalik luu, lihaste ja hammaste kudede tekkimiseks, tugevdab immuunsust ja aitab tegeleda põletikega organismis.
  • Tsink diglütsinaat. Tsink on vajalik mikroelement kilpnäärme, suguhormoonide, kasvufaktorite sünteesis ja talitluses ja nagu te juba teate, siis mul on nii kilpnäärme kui ka naissuguhormoonid olnud paigast ära. Tänase seisuga on mu tsükkel oluliselt parem ja kilpnääre näitajad korras, aga olen endokrinoloogi juures jälgimise all.
  • Bioaktiivset B-kompleksi soovitasite närvisüsteemile, et vähendada stressi. Selle mõju ma eriti ei tundnud, aga ma arvan, et ma ei tundnud nende mõju seetõttu, et algul läks mul kõht kinni ja mu seedimine ei olnud päris korras. Kuna B-vitamiine toodetakse soolestikus ja imenduvad sealt kaudu, siis kõhukinnisuse korral ongi normaalne, et vitamiinid kohale ei jõua. Seetõttu otsustasin kõigepealt ära teha probiootikumide kuuri. Probiootikumid on mind seedetegevuse parandamisel ennegi aidanud, aitasid ka seekord, lisaks ensüümid. Ensüümide tarvitamisel mul lihtsalt kilod järjest kukkusid vaatamata toidu portsjonite suurendamisele, mille üle ma iseäranis rõõmustasin. Ensüümide roll toidu lõpuni seedimisel on väga suur. Nüüd on seedetegevus korras ja toitained imenduvad hästi. Nii, et selline lähenemine aitas.

Kerli Djomina

 

Mainisid ennist, et Su energiatase on väga hea, mis sellele kaasa on aidanud?

Suuremale jõudlusele aitasid kaasa aminohape L-argi+mustikas, mida teie edasimüügi konsultant mulle treeninguteks soovitas. Ta mainis, et tema ise kasutab seda treeningutel vältimaks piimhappest tulenevat lihasvalu ja kuna arginiin suurendab veresoonte läbilaskevõimet, et transportida hapnikku verre, siis ma usun, et mu energiataset aitab treeningutel üleval hoida just see toode. Lisaks söön ka supertoitu 9SuperFoodsi, mis annab vajalikud mineraalid ja muud toitained, mida mu keha vajab igapäevaseks toimimiseks ja energiataseme hoidmiseks.

Kui Sa Kerli vaatad tagasi oma poole aasta tagusesse aega, siis kas midagi on muutunud ka sinu sisemaailmas st kas oled muutnud mingit mõttemustrit, mis sulle sellel ajal stressi tekitas?

Jah, sellel perioodil tekitas mul stressi suured kehakaalu muutused. Ma olin väga kriitiline oma keha ja välimuse suhtes. Kümme kilo raskem või kergem olla on ikka suur vahe. Keha oli samuti kalorite lugemisest ja dieedist ülisuure koormuse all ja toitainete defitsiidis, mis omakorda pani mu emotsioonid üles-alla liikuma. Lisaks tundsin üksindust. Koju minnes polnud kedagi, kes oleks oodanud või silma särama pannud. Usun, et kõik see kokku oli põhjuseks, miks ma ennast emotsionaalselt nii halvasti tundsin.

Sellest perioodist õppisin ma väga palju. Ma oskan täna oluliselt paremini oma keha kuulata ja vajalike toitainete ja toiduga tasakaalus hoida. Ka olen oma kehaga paremas suhtes kui talvel. Enesega leppimine, enese kättevõtmine ja tegutsemine ning toidulisandid aitasid mind sellest kriitilisest seisundist välja. Täna öeldakse mulle juba, et ma säran ja et kuidas ma nii palju teha jõuan. 🙂

Kerli Djomina sära

Millised on Ecoshi toodetest Sinu lemmik tooted ja kas Sa soovitaksid neid ka teistele?

Minu lemmikuks on osutunud D3 vitamiin ning Liigestekompleks. Tegelikult meeldivad mulle kõik teie tooted, mida olen tarvitanud ja tarvitan siiani. Mulle meeldib nende toodete kvaliteet, Eesti päritolu, mõeldud just meie kliimavööndi inimestele ja et need päriselt toimivad. Mulle on teie tooted igal juhul hästi mõjunud! 🙂

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´