Mick Pedaja, milline on Sinu suhe toidulisanditega? 

Ma pole olnud tegelikult üldse vitamiinide ja toidulisandite tarbija, kuid tean, et taimetoitlasena on mõistlik ikkagi B12 vitamiini võtta. Seega minu riiulil on B-kompleks, mis tagab selle, et saan selle vitamiini kindlasti kätte. Samuti hoian sügis-talvisel ajal D-vitamiini tilgad läheduses, mida on lihtne tarvitada ning ka lastele anda. Aga nagu ka enne mainisin, siis ma pole olnud suur tablettide ja kapslite armastaja ning pooldan alati rohkem teadlikku täistaimset toitumist, millest oma vajalikud vitamiinid kätte saan. 

Mick Pedaja
Pildi autor: Kiur Kaasik

 

Sa siis usud linnainimesena, et saad igapäevaselt toidust toitained kätte? 

Parim toit tuleb oma aiast ning alati on mul väga hea meel, kui vanavanemad ja vanemad kastidega juurikaid, erinevaid salateid, marju, puuvilju, tomateid, kurke, õunamahla, kõrvitsat, peeti, isetehtud borši, letšot jms. kaasa pakivad. Kunagi justkui ei osanud sellest tänu tunda ning pool nende saadustest lendas võluväel prügimäele komposti, kuid nüüd on see üks paras kullaauk, mida iga hinna eest väärtustan. 

Paraku Eesti kliimas kasvavad saadused lühikest aega ning ise olen tundnud alles viimasel ajal, et oleks tarvis juurde võtta vitamiine ning mõningaid aineid, mida keha vajab. Üsnagi teada on see, et kõikidest välismaalt saabuvatest puu- ja juurviljadest neid aineid kätte ei saa. 

Milliseid toidulisandeid Sa veel oled tarvitanud? 

Olen proovinud enne magamaminekut magneesium treonaati  ning samuti ka 5HTP-d, mis aitab kenasti unele kaasa ning pingelisel ajal maandada. Vanaemade sünnipäevadele olen kaasa võtnud seedeensüüme, juhuks, kui kringli või kartulisalatiga on oht üle pingutada. Samuti kuulub sinna kompotti probiootikumid, mis korrastavad soolestiku mikrofloorat ja aitavad toitainetel kenasti kehasse imenduda. Seedeensüümid on head sõbrad ka muusikafestivalidel, kus on tavaliselt väga maitsvad, kuid vahel kõhtu paisutavad toidud. 

Milliseid toidulisandeid Sa igapäevaselt kasutad? 

Ma tarbin üldjuhul igapäevaselt B vitamiini ning D vitamiini ning teisi, siis kui on vajadus. Päris paljuski saame aga toidust kätte, mida ümbruskonnast saab ning tänu sellele saame enda tervise heaks päris palju ära teha, sellepärast on ka suvi mu lemmik aeg. 

Lisaks soovin veel öelda oma kogemuste kohaselt, et kes täpselt ei tea, milliseid toidulisandeid valida, siis selleks tasub kindlasti ühendust võtta Ecoshi enda inimestega, kes väga täpselt teavad, on kursis ning oskavad jagada häid nõuandeid. 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´