Mis on Ashwagandha?

Ashwagandha ekstrakt on ajurveda, traditsioonilise India ravitsemissüsteemi lipulaevaks olev ravimtaim. Seda ravitaime on tuntud juba sajandeid, kuid alles nüüd kogeb see suurt ülemaailmset tuntust tänu hiljutiste meditsiini- ja farmakoloogiauuringute plahvatuslikule mõjule. Ashwagandha soodustab tasakaalu kehas tuues keha tagasi algsesse balanssi, näiteks aitab taim nii kilpnäärme ala- kui ületalituse ning teiste hormonaalsüsteemide tasakaalutuste puhul.

Ashwagandha on liigitatud adaptogeensete taimede hulka, mis suurendab organismi võimet ise reguleerida võtmetähtsusega süsteeme, eriti neuroloogilist, immuun, reproduktiivset, endokriinset ja energia tootmise süsteemi. Adaptogeenid on loomulikud ainevahetuse ja hormoonsüsteemi reguleerijad. Adaptogeenid suurendavad inimese võimet kohaneda stressi tekitavate tingimuste ja keskkonnateguritega ja samal ajal vähendavad kehale nende teguritest tulenevaid kahjustusi. Erinevalt teistest adaptogeensetest stimuleeriva toimega taimedest mõjub Ashwagandha rahustavalt ja maandavalt.

Miks KSM-66 Ashwagandha ekstrakt on parim?

Selleks, et ravimtaim saaks toimida süsteemsel tasemel, peab sellel olema fütokemikaalide kompleksne segu, millel on inimkehale lai toimeulatus. Ashwagandha on üks väheseid ravimtaimi, millel on sellist tüüpi kompleksne segu. Kuna Ashwagandha tegutseb süsteemsel tasandil, on sellel üle 20 eraldiseisva kasutusvõimaluse, mida kirjeldavad ka taimeraviõpikud.

See eriline täisspektriga KSM-66 Ashwagandha juure ekstrakt on ekstrakt, mis säilitab erinevate koostisosade tasakaalu sellisena, nagu see on algses ravimtaimes, ilma ühe koostisosa ülekaaluta. Arvatakse, et ashwagandha ravimtaime tõhusus tuleneb erinevate koostisosade, peamiselt alkaloidide nagu vitaniin, sonniferiin, tropiin ja steroidsed laktoonid nimega vitanoliidid, kompleksest segust. Kõik need komponendid peavad olema esindatud oma loomulikes proportsioonides, ja seetõttu on oluline, et ekstrakt oleks täisspektriga.

KSM-66 Ashwagandha juure ekstrakt on standardiseeritud suurima vitanoliidide protsendini, mis praegu turul saadaval on, >5% HPLC abil, saadud üksnes otse taime juurtest

KSM-66 Ashwagandha ekstrakt annab pikaajalist energiat ja toetab närvisüsteemi

Teadlased väidavad, et Ashwagandha suurendab lihastes energiatootmist. Ashwagandha ekstrakt omab kasulikku mõju raku mitokondrite aktiivsusele, vähendades seeläbi rakuenergia molekulaarse üksuse, adenosiintrifosfaadi (ATP) lagundamise eest vastutava ensüümi aktiivsust. On märgatud, et Ashwagandha tõstab ka kreatiinitaset, mille tulemuseks on veelgi enam ATP aktiivsust, tootes kiiresti energiat ilma järsu languseta. Lisaks toetab Ashwagandha juure ekstrakt närvisüsteemi ja neerupealiseid, aidates säilitada energiatasemeid stressirohketel aegadel ja ennetades keha „läbipõlemist“. Toode sobib nii tervise- kui profisportlastele ning tervisega kimpus olevatele inimestele.

KSM-66 ekstrakt omavad ulatuslikku kogumit teadusuuringuid ja kliinilisi uuringuid tõestatud toimest

Teadusruuringutel keskenduti peamistele KSM-66 Ashwagandha kasutusvõimalustele, mis on järgmised:

 • Ärevuse ja stressi leevendamine: uuring näitas, et KSM-66 saavutas väga märkimisväärse stressi ja ärevuse vähendamise ja seerumi kortisoolitaseme languse (27,9% langus).
 • Kardiorespiratoorne vastupidavus: uuringus osalenud sportlased, kes võtsid KSM-66, demonstreerisid oluliselt suuremat kardiorespiratoorse vastupidavuse (VO2max) ja Maailma Tervishoiuorganisatsiooni elukvaliteedi küsimustiku enesehinnanguliste tulemuste paranemist.
 • Kognitiivsed võimed ja mälu: üle 50 osalejaga uuring näitas statistiliselt olulist põhikomponentide paranemist Wechsleri mäluskaalal ning tegutsemise ja tähelepanu osas KSM-66 kasutamise korral.
 • Seksuaalfunktsioon ja testosteroonitase meeste puhul: uurimus näitas, et KSM-66 tootis märkimisväärse spermatosoidide koguse suurenemise, sperma kontsentratsiooni ja liikuvuse, seerumi LH ja testosterooni osas.
 • Naiste seksuaalfunktsioon: uuring näitas paranemist naiste seksuaalses mõnede näitajate põhjal, mida tavaliselt kasutavad günekoloogid, et hinnata iha, erutust, libestumist, rahuldust ja orgasmi.
 • Stress, kehakaalu säilitamine ja üldine heaolu: osalejatel, kes võtsid KSM-66te, olid madalamad stressiskaalade tulemused, kortisoolitase ja KMI, ning paranenud skoor Oxfordi õnnelikkuse skaalal.
 • Lihasjõud, lihasmass, lihaste taastumine ja testosteroon: uuringu tulemusena leiti KSM-66 olevat efektiivne tervete sportlike täiskasvanute lihasjõu, lihasmassi, keha rasvasisalduse ja testosterooni tootmise parandamisel. KSM-66 lühendas ka lihaste taastumisaega.
 • Une kvaliteeti ja lõõgastumine: uuringus osalejate puhul, kes tarvitasid KSM-66te, ilmnes paranenud une kogemine, mida hinnati füsioloogiliste näitajate põhjal nagu une latents ja une tõhusus ning psühhomeetriliste näitajate põhjal nagu Pittsburghi unekvaliteedi indeks ja Hamiltoni ärevuse hindamisskaala.
 • Perimenopausi sümptomid: naiste perimenopausi sümptomeid iseloomustavad erinevad somaatilised, vasomotoorsed, seksuaalsed ja psühholoogised sümptomid, nagu suurenenud ärevus, ärrituvus ja meeleolu kõikumised. Uuring näitas, et KSM-66 toidulisandit tarvitavatel naistel leevendusid perimenopausi sümptomid arvestatavalt, ning paranesid nii psühholoogilised kui bioloogilised tulemusnäitajad.
 • Üldise tervise paranemine eakate inimeste puhul: nagu on laialdaselt dokumenteeritud, kogevad vananevad täiskasvanud suurt psühholoogilise ja füsioloogilise heaolu langust. Vanemaealiste täiskasvanute uuring näitas, et KSM-66 tarbimise viis kognitiivse toimimise, unekvaliteedi, füüsilise vormi ja psühhosotsiaalse heaolu märkimisväärse paranemiseni.
 • Eluea pikenemine: uuring loomadega näitas, et KSM-66 ashwagandha pikendas eluiga 21% võrra. Uuringus kasutati varbusse (Caenorhabditis Elegans), kuna nende ainevahetusprotsessid sarnanevad inimeste omadele.
 • Immuunsuse tugevdamine: Šveitsi albiinohiirtega läbiviidud uuringus pärssis KSM-66 tsüklofosfamiidi poolt esile kutsutud neutropeeniat. Neutrofiilide arvu langus moodustas vaid 33% langusest ravimiga esilekutsutud kontrollgrupi puhul ja oli oluliselt parem kui geneerilise ashwadangha puhul.

NB! Ashwagandha juurt mitte tarvitada koos antidepressantide, insuliini või kilpnäärme ravimitega.

VT: ASHWAGANDHA KSM-66 TEADUSLIKUD UURINGUD

Loe ka teist Ashwagandhaga seotud teksti “Ashwagandha kui looduslik stressileevendaja”

Allikas: https://www.biotheka.ee/?s=ashwagandha

 

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Su kehale võiksid sobida need tooted

Lisa kommentaar

×

Ostukorv