Selected:

RAUAKOMPLEKS + NÕGES +…

19.00 

RAUAKOMPLEKS + NÕGES + VITAMIINID – vereloomele

Rauakompleks koos eestimaise nõgese ja oluliste vitamiinidega vereloome toetuseks. Lisaks aitavad raud, C-vitamiin, B12 ja folaat vähendada väsimust ja kurnatust.

Nõgest võib pidada kohalikuks supertoiduks, mis soodustab organismis aluselist reaktsiooni. Väekas nõges annab jõudu ja aitab verd puhastada. Seda kasutatakse siis, kui vere näitajad on halvad ja väsimus kimbutab.

Tootes sisalduv raudglütsinaat ja bioaktiivne vitamiin B12 aitavad kaasa vere punaliblede normaalsele moodustumisele. Folaat aitab kaasa normaalsele vereloomele ja vitamiin C suurendab raua imendumist. Teatavasti ei pruugi rauavaegusaneemia põhjuseks alati olla rauapuudus, vaid ka mõne muu raua imendumist soodustava vitamiini või mineraalaine puudus.

19.00 

Tasuta transport alates 25 € tellimusest.
Tallinna piires toob Ecoshi Väekuller Sinuni tellimuse 24h jooksul!

Logi sisse ja teenid igalt ostult 5% Boonust

Tootekood: 3238-5 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

PÄEVASE ANNUSE SISALDUS

1 kapsel

% NRV*

Kõrvenõges

170 mg

PUREWAY-C® kompleks, millest
vitamiin C
bioflavonoidid

100 mg
93 mg
3 mg


116%

Raud (Ferrochel®)

45 mg

321%

Vask

0.5 mg

50%

Foolhape (vitamiin B9)

400 µg

200%

Vitamiin B12

2.5 µg

100%

% NRV* – protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele. (NRV – Nutrient Reference Value)

RAUAKOMPLEKS + NÕGES + VITAMIINID

Raud aitab kaasa normaalsele vere punaliblede ja hemoglobiini moodustumisele ning hapniku transpordile kehas. Vitamiin C suurendab raua imendumist. Folaat aitab kaasa normaalsele vereloomele. Vask aitab kaasa raua normaalsele transpordile kehas.

Raud täidab organismis mitmeid erinevaid funktsioone:

 • osaleb rakujagunemise protsessis;
 • aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ning vähendada väsimust ja kurnatust; 
 • aitab kaasa normaalsele immuunsüsteemi ja kognitiivsele talitlusele;
 • aitab kaasa vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele;
 • aitab kaasa hapniku normaalsele transpordile kehas.

 

KOOSTISOSAD/ kõrvenõgese (Urtica dioica L.) lehe pulber; PUREWAY-C® vitamiin C kompleks (L-askorbiinhape, tsitrusviljade bioflavonoidid, stabilisaatorid: taimsed rasvhapped); taimne kapsel (glaseeraine: pullulaan); Ferrochel® raud (raud(II)diglütsinaat); vask (vaskglükonaat); folaat (kaltsium-L-metüülfolaat); vitamiin B12 (metüülkobalamiin). 

MANUSTAMINE/ 1 kapsel hommikul koos klaasitäie veega. Võtke tühja kõhuga või 1 tund pärast hommikusööki.

Soovitatud annust mitte ületada. Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

NB! Rohkem kui 20 mg raua ööpäevane annus võib tundlikel inimestel põhjustada kergeid seedehäireid. Kuna nõgesel on verdhüübiv toime, siis pidada nõu arsti või apteekriga, kui tarvitate verdvedeldavaid ravimeid. Nõgesel on ka diureetiline ehk vett väljutav toime. 

SÄILITAMINE/ Hoida toodet suletuna kuivas kohas, toatemperatuuril kuni 25 °C ja kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

NETOKOGUS/ 35  g

NB! SOOVITAME TEHA KINDLASTI RAUA ANALÜÜSE ENNE JA PEALE KUURI
Näiteks saab Synlabis teha kehvveresuse paketi, mis sisaldab lisaks raua (ferritiini) analüüsile ka folaadi ja B12 vitamiini analüüse: https://ee.minu.synlab.ee/kehvveresuse-pakett/

***

Miks eelistada just Ecosh`i Ferrochel® raua toidulisandit?

Ecosh’i Ferrochel® raud diglütsinaat on tõhus ja hästi imenduv raualisand, mida seedetrakt hästi talub. See põhjustab võrreldes teiste rauapreparaatidega vähem kõhukinnisust ja maoärritusi ning on ohutu kasutamiseks rasedatel, imetavatel naistel, teismelistel ja täiskasvanutel. 

Ferrochel® raua toidulisandi 8 eelist

1. Kelaaditud raud ehk raud diglütsinaat on raua vorm, mis imendub kõige paremini

Paljud mineraalainete toidulisandid on anorgaanilises vormis (karbonaadid, oksiidid, sulfaadid jne), mis ei imendu hästi ja võivad väljuda sinu kehast ilma seal üldse kasutust leidmata. Ecosh`i raua toidulisand on aga raudkelaat (kelaaditud raud ehk raud diglütsinaat).

Kelaaditud vorm (raud diglütsinaat) on kõige loomulikum ja looduslähedasem viis mineraalide, sealhulgas ka raua tarbimiseks. Looduses on mineraalid seotud valkudega, et suurendada nende biosaadavust, vältida nende sidumist muu toiduga ja kaitsta sinu seedetrakti.

Näiteks aminohape glütsiin (see on valku moodustav aine) on valmis kiiresti läbi soole seina imenduma. 

Kui glütsiin seob end raua molekuliga, saadaksegi raudglütsinaat ehk kelaatunud raud, mis ei lagune sinu seedekulglas. See kandub seotuna aminohappe glütsiiniga otse rakkudesse ja imendub seal kergesti.

Ecosh`i raua toidulisand jäljendab orgaanilist molekuli, mida keha suudab omastada. See on loodud patenteeritud tehnoloogia abil, mis säilitab molekuli aktiivsed osad, imendub kergesti ja ei ka tekita seedetrakti ärritust.

2. Raud glütsinaadil on parem biosaadavus kui teistel raua vormidel nagu näiteks raudsulfaat

Biosaadavus tähendab seda, kui palju manustatud toitainest muutumatul kujul sinu vereringesse jõuab ja kui suurt osa sellest sinu ainevahetus kasutada saab. See ei ole sama, mis imendumine, mis on toitaine liikumine manustamiskohast vereringesse.

Biosaadavus on oluline, sest selleks, et toetada organismi kudede säilitamist, erinevate kehasüsteemide toimimist, paljunemist ja muid protsesse peavad toitained imenduma ja ka saadavad olema.

Ecoshi raua toidulisandis kasutatav bisglütsinaat-kelaat raud ehk raud diglütsinaat (Ferrochel®) on uuringute põhjal kuni 4X paremini biosaadav kui raudsulfaat.

3. Kelaatunud raud ei sõltu pH tasemest ega vaja ioniseerimist

Raua imendumisele ja biosaadavusele veres võivad mõju avaldada ka pH ja ionisatsioon. Kelaatunud raud aga ei ole nendest sõltuv ega vaja ka ioniseerimist. See tähendab paremat raua imendumist ja suuremat biosaadavust.

On teaduslikult tõestatud, et orgaanilised mineraalide aminohapete kelaadid parandavad imendumist, suurendavad biosaadavust ja vähendavad seedehäireid.

4. Hästi talutav

Toidulisandi toimimiseks on oluline, et see oleks organismile hästi talutav. Ecoshi raudglütsinaadis kasutatavate kelaatide kohta on uuringud näidanud, et need põhjustavad palju vähem maovaevusi, kui sama annus raudsulfaati.

Seega võib öelda, et Ecosh`i raud on leebem maole ning ei põhjusta ka kõhukinnisust.

5. Ei mõju negatiivselt teistele vitamiinidele ega põhjusta ka muid ebasoovitavaid kõrvaltoimeid

Mittekelaaditud mineraalained võivad organismis lagundada teisi tähtsaid vitamiine, nagu C-vitamiin, E-vitamiin, B-vitamiinid ja vähendada ka teatavate ravimite mõju.

Kelaadid aga vitamiinidele sellist kahjulikku mõju ei avalda. Samuti on oluline, et mineraalainete allikad ei tekitaks koos muude toidulisandis olevate ainetega ebasoovitavaid kõrvalmõjusid.

6. Tõestatult 100% kelaatunud raud ehk täielikult reageerinud kelaat

Kelaatunud raua saamiseks on mitmeid tegureid, mis määravad, kas aminohappekelaat on “täielikult reageerinud”. Näiteks ligandi (ioon või molekul, milleks antud juhul on aminohape) hulk, reaktsioonile kuluv aeg ja kasutatav tehnoloogia.

“Täielikult reageerinud” tähendab, et mineraal ja ligand on omavahel seotud. Seda, kas sidemete arv on piisav, saab kontrollida ja täielikult kindlaks teha erinevate katsemeetoditega.

Ecosh`i raud diglütsinaadis sisalduva raua puhul on tootja kontrollinud ja garanteerinud, et see raud on “täielikult reageerinud” kelaat. Selleks on kasutatud infrapunakiirguse abi (Fourier-transform infrared spectroscopy ehk FTIR).

Infrapunaspektroskoopia tehnoloogia abil tuvastatakse sidemed ligandi ehk aminohappe (glütsiini) ja mineraali (antud juhul raua) vahel ning tagatakse iga partii molekulaarstruktuur, mis näitab, et kelaatumine on sajaprotsendiliselt toimunud.

7. Patenteeritud tehnoloogia (kokku 162 patenti) ja teaduslik tõestus

Ecosh`i raua kelaadid on laboris valminud ülimalt rangelt kontrollitud tingimustes ning selleks spetsiifiliselt loodud tootmisprotsessides. Raua kelaatide tootja on oma tehnoloogiale omandanud mitu patenti ja nende patendiportfelli kuulub kokku ligikaudu 162 USA ja rahvusvahelist patenti.

Oma mineraalide kohta on tootja (Albion®) taimedel, loomadel ja inimestel läbi viinud rohkem kui 600 uuringut, millest 260 uuringus uuriti tooteid inimtoiduks ja 69 uuringut viidi läbi kliiniliste protokollide alusel. Albion® on ajakirjades ja  ekspertväljaannetes avaldanud kokku üle 134 toitumisalase artikli.

8. Kõrged standardid

Kvaliteet sõltub eelkõige kvaliteetsete toorainete valikust ja puhastest koostisainetest, sest ainult sellised ained on need, mis kõrge toiteväärtuse annavad. Seetõttu ongi just Ecosh`i raud diglütsinaat garanteeritult:

 • GMO-vaba.
 • Hüpoallergeenne.
 • Veganitele ja taimetoitlastele sobiv.
 • Väikese raskemetallide sisaldusega.
 • Kõrge kvaliteediga.
 • Paremini imenduv ja suurema biosaadavusega.
 • Parima orgaanilise vormiga.
 • Halal.
 • Kosher.
 • Ohutu ja leebem maole.

Ecoshi kvaliteet

Loe lisaks meie blogist

Rauavaegus

RAUAPUUDUS – 10 peamist sümptomit, mis annavad märku rauapuudusest

Rauapuudus on üsna levinud raua defitsiidist tulenev seisund, mille korral ei ole veres piisavat hulka terveid punaseid vereliblesid. Ilma vajaliku koguse rauata, ei suuda keha tarvilikus koguses toota ka punastes vererakkudes sellist ainet nagu hemoglobiin, mis punaverelibledel hapnikku transportida võimaldab.  Punased vererakud kannavad hapnikku keha kudedesse ja kui ei ole piisavalt hemoglobiini sisaldavaid punaseid

Loe rohkem

Lisainfo

Kaal 0.2 kg
Kapslite kogus

60 kapslit

Tootekaart Prindi

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.

×

Ostukorv

´