Raud on mineraal, mida sinu keha vajab kasvuks ja arenguks. Organism kasutab rauda hemoglobiini (valk, mis kannab hapniku kopsudest kõikidesse kehaosadesse), müoglobiini (lihaseid hapnikuga varustav valk) ja teatud hormoonide tootmiseks. Raua kõige olulisem panus tervisesse ongi rauavaegusaneemia ja sellest tulenevate probleemide ennetamine.

Seega võivad rauapreparaadid puuduliku toitumise ja liha vältimise puhul olla keha normaalseks toimimiseks lausa hädavajalikud.

Ava tootekategooriad
 • RAUAKOMPLEKS + NÕGES + VITAMIINID – vereloomele
  • RAUAKOMPLEKS + NÕGES + VITAMIINID – vereloomele
  • RAUAKOMPLEKS + NÕGES + VITAMIINID – vereloomele

  • Rauakompleks koos eestimaise nõgese ja oluliste vitamiinidega vereloome toetuseks. Lisaks aitavad raud, C-vitamiin, B12 ja folaat vähendada väsimust ja kurnatust. Nõgest võib pidada kohalikuks supertoiduks, mis soodustab organismis aluselist reaktsiooni. Väekas nõges annab jõudu ja aitab verd puhastada. Seda kasutatakse siis, kui vere näitajad on halvad ja väsimus kimbutab. Tootes sisalduv raudglütsinaat ja bioaktiivne vitamiin B12 aitavad kaasa vere punaliblede…
  • 19.00 
  • Lisa korvi

Raupreparaat võib olla rauddiglütsinaadi ehk raudbiglütsianaadi, raudsulfaadi, raudaskorbaadi, raudfumaraadi, raudglükonaadi või raudtsitraadi vormis, milledest kõik imenduvad erinevalt.

Ecosh raud on kõige paremini imenduva ja keha jaoks omastatava digütsinaadi (raudbisglütsinaat) vormis.

Rauavaegusaneemia võib kujuneda raskete menstruatsioonidega teismelistel tüdrukutel ja naistel, lihatoodetest loobujatel, lapseootel emadel, kiire kasvuga teismelistel, sportlastel, imikutel, sagedastel veredoonoritel ja inimestel, kellel on vähk, seedetrakti häired või südamepuudulikkus.

Raud võib liigse ja vale tarbimise puhul ka kahju teha. Näiteks võib rauapreparaatide suurte annuste võtmine (eriti tühja kõhuga) põhjustada maoärritust, kõhukinnisust, iiveldust, kõhuvalu, oksendamist ja kõhulahtisust. Liigne raud võib põhjustada ka mürgistust lastel ning mao limaskesta põletikku ja haavandeid.

Rauatabletid ja muud rauapreparaadid võivad mõjutada kasutatavate ravimite ja teiste toidulisandite imendumist, seega enne rauapreparaatide tarbimist on eelnevalt kindlasti vaja konsulteerida oma perearstiga.

Raud ja selle tarbimine – päevane soovituslik rauakogus (NRV) ja päevane ohutu maksimaalne rauakogus (UL):

NRVUL
Sünnist kuni 6 kuuni0,27mg40mg
Imikud vanuses 7-12 kuud11mg40mg
Lapsed vanuses 1-3 aastat7mg40mg
Lapsed vanuses 4-8 aastat10mg40mg
Lapsed vanuses 9-13 aastat8mg40mg
Teismelised poisid vanuses 14-18 aastat11mg45mg
Teismelised tüdrukud vanuses 14-18 aastat15mg45mg
Täiskasvanud mehed vanuses 19-50 aastat8mg45mg
Täiskasvanud naised vanuses 19-50 aastat18mg45mg
Täiskasvanud vanuses 51 ja rohkem aastat8mg45mg
Rasedad teismelised27mg45mg
Rasedad naised27mg45mg
Imetavad teismelised10mg45mg
Imetavad naised9mg45mg

Allikas: The National Institutes of Health (NIH)

×

Ostukorv

´