C-vitamiin on võimas antioksüdant ning rakkude ja DNA kaitsja, mis annab energiat, parandab meeleolu ning on seotud kollageeni moodustumisega. Lisaks aitab C-vitamiin hoida igemeid, tugevdada immuunsüsteemi ning vähendada väsimust ja kurnatust.

Ava tootekategooriad

Esimesed C-vitamiini puudusele viitavad märgid on halb enesetunne, väsimus, aneemia, lihasvalu, luuvalu, liigesevalu, sinikate kergesti tekkimine, vastuvõtlikkus infektsioonidele, väikesed verevalumid nahal ja limaskestadel, kuiv nahk, ebanormaalselt keerdunud kehakarvad, muutuv meeleolu, veritsevad igemed ja limaskestad ning haavade kehv paranemine.

Sinu keha C-vitamiini vajadus on tavalisest suurem kui oled suitsetaja, sinu kehas on põletikulised protsessid, sul on proteiini või rauapuudus, kilpnäärme ületalitlus või oled läbinud operatsiooni. 

C-vitamiin hävineb toiduainetes koheselt peale kuumutamist, seega peaksid puuduse vältimiseks sööma rohkelt värskeid tooreid c-vitamiini sisaldavaid puu-ja köögivilju või tarbima lisaks C-vitamiini toidulisandeid.

×

Ostukorv