Milliseid immuunsüsteemi toetavaid tooteid pakub Ecosh viiruste hooajal?

Ecosh’il on suur valik immuunsüsteemi toetavaid tooteid, mida on hea just viirushooajal tarvitada. Ühed Ecosh’i immuunsüsteemi tooted sobivad ennetamiseks, teised, kui hakkad tundma mõne külmetushaiguse ligi hiilimist või aktiivse viiruse võitlemise perioodil ning kolmandad siis, kui tervis juba paranenud, kuid organism tahab järelturgutamist.

Immuunsüsteemi tugevdavad vitamiinid, mineraalained ning rahvapärimustaimed on järgmised: 

D3 vitamiin – peale selle, et D-vitamiinil on tähtis roll osaleda kaltsiumi ja fosfori ainevahetuse regulatsioonis tagades sellega tugevad luud ja hambad, on D-vitamiinil oluline roll ka  immuunsüsteemi töös suurendades vastupanuvõimet infektsioonidele.

C-vitamiin – on antioksüdant, mis annab kogu organismile lisajõudu viirustele vastu panna ja kaitsta rakke vabade radikaalide lammutava toime eest.

Seleen – seleeni esmane funktsioon organismis on kaasatus antioksüdantsetesse süsteemidesse. Seleeni kogusest organismis sõltub, kas viirushaiguste perioodil üldse haigestume ning kui raskelt haigust läbi põeme. Seleen suurendab nakkustega võitlevate vere valgeliblede moodustumist parandades nii immuunsüsteemi toimimist.

Tsink – üks keskseid mineraalaineid organismi rakkude arengus, kasvus ja paljunemises. Tsink ja tema kasulik mõju on teada väga paljude erinevate haiguste puhul. Näiteks kasutatakse tsinki  immuunsüsteemi tugevdamiseks, külmetuse, kõrvainfektsioonide ja alumiste hingamisteede talitluse häirete korral. Tsink on ka tugev antioksüdant. Olles retinooli kandevalgu koostises, aitab tsink koos A ja C vitamiiniga vältida ja vähendada immuundefitsiite, kuna stimuleerib antikehade sünteesi ja osutab viirustevastast toimet. See tähendab, et tsink aitab immuunsüsteemil võidelda viiruste, bakterite, allergeenide ja kantserogeenide vastu. Näiteks soodustab tsink organismi puhastumist toksilistest raskmetallidest, nende hulgas elavhõbedast ja pliist.

Antioksüdandid (C-vitamiin, E-vitamiin, A-vitamiin,  tsink, seleen) – antioksüdantidel on Sinu kehas mängida äärmiselt oluline roll. Nimelt neutraliseerivad need vabu radikaale ja võivad seeläbi vabade radikaalide põhjustatud kahju vähendada või ära hoida. Ilma antioksüdantideta saaksid vabad radikaalid sinu kehas ülemvõimu kahjustades oma tegevusega rakumembraane, rikkuda DNA-d ja põhjustada lõpuks rakusurma.

Pau D’Arco – Pau D’Arco ehk sipelgapuu koor on tuntud kui viiruste ja antibakteriaalse vastase toimega looduslik antibiootikum. Puu koore tervendavaid omadusi teadsid juba muistsed inkad, kes kasutasid seda jumalikku puukoort paljude nakkuslike hädade puhul. Ka eestlased on selle loodusapteegi kullavaramusse kuuluva taime hästi omaks võtnud.

Para-Herb
mõruaineid nagu koirohi, soolikarohi, kollane emajuur, nelk, pusta pähkli lehed jne on hea manustada just siis, kui tunned viiruse esimesi tunnuseid nagu ninakipitus, aevastused, kriipiv tunne kurgus, väsimus ning tujumuutused.

Must Pässik  – CHAGA ehk must pässik on tõeline rahvameditsiini tugi immuunsüsteemile. Musta pässiku ülesandeks on immuunsüsteemi ülesehitamine – see on midagi, mida me kõik oma elus vajame. On tõestatud, et mustal pässikul on bakterite ja viiruste tegevust pärssiv ning põletikuvastane toime.

NAC  (NAC- N-atsetüül L -tsüsteiin- on üks aminohapetest) kui antioksüdantide ema. Glutatiooni bioloogiline eelkäija aitab kaitsta rakulisi komponente kahjustumise, põletike, viiruste ja teiste kahjulike ühendite eest.  Glutatioon on ainuke antioksüdant, mida leidub inimese organismi igas rakus. See kaitseb rakulisi komponente oksüdatiivse stressi ehk rakukahjustumise, põletike, viiruste ja teiste kahjulike ühendite eest.

Kvertsetiin – tugev flavonoidne antioksüdant, millel on allergia, viiruse ja põletikuvastane toime. Flavonoidid on paljudes taimedes, puuviljades, köögiviljades ja lehtedes esinevad fütokeemilised ühendid ehk fütokemikaalid (need on taimede poolt toodetud keemilised ühendid, mis aitavad taimedel vastu seista seentele, bakteritele, taimeviirusnakkustele ning putukate ja muude loomade poolt hävitatuks saamisele), mis kannavad endas ravitoimet ja mida seetõttu meditsiinis kasutada saab.

Probiootikumid – kasulikud piimhappebakterid ehk probiootikumid aitavad üles ehitada vastupidavama immuunsuse ja tugevdada soolestiku mikrofloorat. Soolestiku mikrofloora on koht, kus tegelikud viirused ja muud patoloogilised mikroorganismid valdavalt kahju tegema pääsevad.

Moringa – Moringa Oleifera on suurepärast elujõudu ja energiat andev taim. Taime kasutatakse haigusi ennetava, ravimise ajal toetamiseks ja organismi toetamiseks haigusjärgselt. Tänapäeva kiires ja stressirohkes elus on hea end aidata keemiavaba loodusliku ning toonust tõstva taimega.

SuperFood – supertoit nagu spirulina (Spirulina platerisis), nisuoras (Triticum), klorella (Chlorella pyrenoidosa), lutsern (Medicago), amla (Emblica officinalis), orashein (Elymus repens), viielehine eluväät (Gynostemma pentaphyllum), bambuse lehed jne on võrratu segu  rohelistest taimedest, et varustada meie organismi kõrge biosaadavusega vitamiinide ja mineraalaineterikka seguga ehk rakutoiduga. Organismi varustamine vajalike toitainetega on äärmiselt oluline tänases maailmas, kus kurnatud mullad annavad toitainevaest saaki ja toitumine kaldub pigem olema ühekülgne.

 

Millises külmetushaiguse etapis milliseid tooteid tarbida?

I ETAPP TERVISE TOETAMINE NING VIIRUSTE JA KÜLMETUSTE ENNETAMINE

Haiguste ennetamiseks on oluline jälgida, et organismis oleksid piisavad toitainete varud – vitamiinid ja mineraalained. Defitsiidi korral ei ole immuunsüsteemil piisavalt ressursse, et kaitsta inimese organismi haiguste eest. 

Immuunsüsteemi tugevdamiseks ja selle hoidmiseks sobivad järgnevad tooted: 

 • D3-vitamiin – tarvitada pigem hommikul
 • Antioksüdantide kompleks (A, C, E-vitamiinid, Zn, Se) – lõunal
 • Moringa  või SuperGreen 9-superfoods – hommikul ja õhtul
 • Ecobiotic – enne magamaminekut

Kuuri pikkus: 2 nädalat.

Tarvitamise juhend: kasutada soovitatavaid päevaseid annuseid iga toote kohta.

II ETAPP – KÜLMETUSHAIGUST KAHTLUSTAV PERIOOD

Selles etapis tunned, et viiruslik haigus võib hakata tekkima. 

 • Võid tunda järgmisi sümptomeid: halb enesetunne, tujukus, ärrituvus, väsimus, ninas-kurgus kõditab ja kriibib, silmad kipitavad ja jooksevad vett, aevastamine, liigeste ja lihaste valu. 
 • Tooted, mida selles etapis võtta, et organismi toetada:
  Para-Herb e. mõruained – tarvitada hommikul ja õhtul
  C-vitamiin – hommikul, lõunal ja õhtul
  Tsink – lõunal

  Seleen – lõunal
  Pau D’Arco ehk sipelgapuu koor – hommikul, õhtul
  Ecobiotic enne magamaminekut.
 • Kuidas tooted toimivad? Äratavad ja toetavad immuunsüsteemi.
 • Kuuri pikkus: 2 päeva.
 • Tarvitamise juhend: kasutada maksimaalseid soovitatavaid päevaseid annuseid iga toote kohta.

III ETAPP  – AKTIVEERUNUD VIIRUSE PERIOOD

Kui haigus lõi siiski välja ja aktiveerus, siis kolmandas etapis anna immuunsüsteemile ressursse. See on aktiivne viirusega võitlemise periood. Anna kehale puhkust ja maga, nii palju kui võimalik.
Tee endale ravimteesid ja nt. vitamiinidest pakatavat rahvameditsiinilist moosi: blenderda jõhvikad, sibul, küüslauk, mesi, soovikorral ingver); sinepi jalavanne, auru ja muid meelepäraseid mooduseid, mida Sinu esivanemad on haigustega võitlemiseks teinud. 

 • Selles etapis esinevad tavapäraselt järgmised sümptomid – vedel ja tilkuv nohu, kurguvalu, valutavad silmad, palavik, lihas ja liigesevalu, väsimus. 
 • Tooted, mida sellel perioodil sobib võtta:
  C-vitamiin – hommikul, lõunal ja õhtul
  Tsink – lõunal
  Seleen – lõunal
  Must pässik + Must küüslauk – hommikul ja õhtul
  Pau D’Arco – hommikul ja õhtul
  Ecobiotic – enne magamaminekut
  Meelerahu närvisüsteemi toetamiseks – hommikul, lõunal ja õhtul
 • Kuidas tooted toimivad? Annavad immuunsüsteemile ressursse viirustega võitlemiseks.
 • Kuuri pikkus: 2 päeva.
 • Tarvitamise juhend: kasutada maksimaalseid soovitatavaid päevaseid annuseid iga toote kohta.

Pane tähele! Palavik on tulnud viiruste ja bakteritega võitlema. Kui vähegi võimalik, siis väldi rohtudega palaviku alandamist ja luba oma kehal viirusega võidelda.

IV ETAPP – ORGANISMI JÄTKUV TOETAMINE 

Selles etapis jätka organismi toetamist erinevate hoolitsustega. Tee endale ravimteesid, jalavanne, auru, puhka, tarvita vitamiinirikkaid marju, puuvilju, aedvilju ja tarbi piisavalt vedelikke, et uhada pisikuid välja ning jätka toidulisandite manustamist. 

 • Sümptomid – paks rohekas nohu, köha, madal palavik või hakkab mööduma, jõudu on juba veidi rohkem.
 • Immuunsüsteemi toetavad tooted:
  Tsink – lõunal
  Seleen – lõunal
  C-vitamiin – hommikul, lõunal ja õhtul või Antioksüdantide kompleks, mis sisaldab tsinki, seleeni ja C-vitamiini – hommikuti ja õhtul
  Must pässik – hommikul ja õhtul
  Ecobiotic – enne magamaminekut
  Pau D’Arco – hommikul ja õhtul
 • Kuidas tooted toimivad? Jätkuv jõud külmetushaigusega võitlemisel.
 • Kuuri pikkus: 4-10 päeva.
 • Tarvitamise juhend: kasutada maksimaalseid soovitatavaid päevaseid annuseid iga toote kohta.

V ETAPP – HAIGUSJÄRGNE ORGANISMI TOETAMINE

Selles etapis on tervis paranenud, kuid tasub immuunsüsteemi toetamist ja turgutamist jätkata ning organismi varudega täiendada, et vältida viirustest tulla võivaid tüsistusi. 

 • Enesetunne: tunned end tervena, jõud on taastunud, valmis tööle või kooli minema. 
 • Järelravi toetamiseks sobiv valik tooteid:
  C-vitamiin
  – hommikul ja lõunal
  Tsink – lõunal
  Pau D’Arco – hommikul ja lõunal
  Moringa – rakkude toitmiseks, hommikul ja õhtul
  9 superfoods – rakkude toitmiseks, hommikul ja õhtul
  VitaBoost – rakkude toitmiseks, hommikul ja õhtul
  või
  Kehapuhastus – rakkude toitmiseks ja kehapuhastavad taimed – hommikul smuutiga.
 • Kuidas tooted toimivad? Annavad organismile rakutoitu, et immuunsüsteem saaks oma vastupanuvõimet tugevdada.
 • Haigusjärgne organismi toetava kuuri pikkus: 1-2 nädalat.
 • Tarvitamise juhend: kasutada soovitatavaid päevaseid annuseid iga toote kohta.

NB! Ecosh’i tooted on soovituslikud ja ei asenda arstlikke nõuandeid. Rasedusel, rinnaga toitmisel ning ravimite võtmisel konsulteerida arsti või vastava ala terapeudiga. Pau D’Arcoga olla ettevaatlik neil, kes tarvitavad verevedeldajaid ja kel esineb vere hüübimatust. 2 nädalat enne operatsiooni Pau D’Arcot mitte tarvitada.

Sinu tugevaimaks terviseks!

Ecosh

💜

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv