Põiepõletikku tekitab E.coli bakter

Füüsilisel tasandil tekib põiepõletik ja põievaevused 90% juhtumitest E.Coli bakteri tagajärjel, kes on kinnitunud põie seina külge ja teeb seal suurt valu ja ebamugavust. Soolebakter ehk kolibakter (Escherichia coli, lühendatult E. coli) on üks paljudest enterobakterite sugukonda kuuluvatest pulgakujuliste bakterite liikidest, kes elab põhiliselt soolestikus.

Jämesooles elavad soolekepikesed aitavad kaasa jääkainete töötlemisele ja toidu imendumisele, samuti toodavad nad meile vajalikku K-vitamiini. E. coli on seedetrakti normaalse mikrofloora üks tuntumaid esindajaid, kelle kontsentratsioon jämesooles on 107–108 mikroobirakku/g. Enamik Escherichia coli tüvesid on ohutud, kuid leidub ka haigust tekitavaid tüüpe.

Lisaks seedetraktile võib E. coli esineda väikestes hulkades ka suguteedes. Kui haigust tekitavad kolibakteri tüved pärinevad inimese enda sooletraktist, nimetatakse seda endogeenseks nakkuseks. Saastunud toidust või veest pärinev nakkus on fekaal-oraalne seedeinfektsioon ning haigla personali kätelt või määrdunud instrumentidelt saadud on hospitaalinfektsioon. Samuti esineb kaasasündinud infektsiooni, mis on saadud ema sünniteedest.

E.coli bakter
E.Coli bakter

Escherichia coli on kõige sagedasem uroinfektsioonide (põie ja kuseteede põletike) tekitaja. Nakkus on astsendeeruv, mille puhul jämesooles elutsevad tüved koloniseerivad lahkliha ja ureetrat ning satuvad sealt kusepõide, kus migreeruvad e. liiguvad neeruvaagnasse. Infektsiooni põhjustavad spetsiifilised E. coli serogrupid, kes omavad erilisi sõrmekujulisi jätkeid, mida kutsutakse ka fimbriateks on vajalikud kinnitumiseks kuseteede epiteelirakkudele.

Põiepõletik, Coli bakter ja stressi seos

Miks aga ühtedel tekivad E.Coli bakterist põievaevused ja teistel mitte, võib olla seotud stressiga. Nimelt mõjutab igapäevane stress seedesüsteemi tööd. Mingisugune alaline mure pingestab keha ja takistab normaalset seedeprotsessi. Inimese seedesüsteemi juhib sümpaatiline ja parasümpaatiline närvisüsteem.

Inimese närvisüsteem on parasümpaatilises siis, kui ta on rahu ja lõõgastunud seisundis. Sellisel juhul toimivad kehas kõik süsteemid korrapäraselt ja vajalikul moel. Sümpaatilisse närvisüsteemi lülitub keha siis, kui inimene kohtub mõne ohuga, kus peab kas  võitlema või põgenema. Sellisel juhul keha ressursid nagu energia ja toitained paigutatakse lihastesse ja ajju, et kiirelt ja vajadusel jõudu kasutades tegutseda. Koopa-ajastul oli see  ellujäämise seisukohast äärmiselt oluline.

Seedesüsteem ja muud süsteemid, mida sellisel kriitilisel hetkel vaja ei ole jäävad varustuseta. Kõik see on normaalne, kui see seisund kestab lühiajaliselt. Kui aga elu toob püsivat muret ja stressi, siis on keha alalises pinges ning nn pooltöös sh seede- ja hormonaalsüsteem. Kui seedesüsteem ei tööta korrapäraselt, jääb toit seedimata kujul roiskuma ja arenema hakkavad roisubakterid, mis tähendab, et kahjulikud bakterid võtavad kasulike bakterite üle võimust. 

poiepoletik halb mikrofloora
Halbade bakterite kasv soolestikus soodustab E.coli bakteri kahjuliku versiooni tekkimist.

Kuna kasulikud piimhappebakterid e. probiootikumid on peamised, mis hoiavad meie soolestiku mikrofloorat tasakaalus ja kaitsevad immuunsüsteemi (nt  probiootikumid hoiavad kontrolli all ka seente sh ka pärmseene Candida albicans arvukust), siis kasulike bakterite vähesuse korral on haavatav kogu meie immuunsüsteem. Pole mis kaitseks organismi seente, viiruste, kahjulike bakterite ja parasiitide eest. Halva mikrofloora tekkimisel seguneb ka E.coli bakter teiste kahjulike mikroorganismidega arenedes ka ise kahjulikuks ja levides organismis sinna, kus ta olema ei peaks nt põide ja kuseteedesse ning tekitades seal põletikku.

Stressi, põie ja emotsioonide seos

Lisaks toodab keha stressi situatsioonides pidevalt stressihormoone, mis pingestab neerupealiseid sh neere ja põit. Neerupealiste põhifunktsioon on adrenaliini tootmine. See on võitle või põgene reaktsiooniga seotud hormoon, mis aktiveerub hirmu, stressi ja ohu korral.

Oleks tore, kui neerupealised reageeriksid ainult tegeliku ohu korral, kuid nad reageerivad ka ohutundele, mis võib tekkida lihtsalt, kui laps nutab, samal ajal heliseb telefon, liiklust ummistavad teeparandustööd jne. Nii on neerupealised pidevalt aktiivsed, kulutades liigselt elundeid, millega nad on seotud. Suureneb väsimus, tekivad lihaspinged ja häirub seedesüsteem. Kui adrenaliin ei leia väljundit, kuhjub kehas stress.

Emotsionaalses ja psühholoogilisest aspektist vaadatuna on põis seotud emotsioonide vabastamisega. Kindlasti olete tundnud peale urineerimist suurt vabanemist, eriti, kui põis on pikalt täis olnud. Põieprobleeme põhjustab vajadus lasta emotsioonid vabaks – neist vabaneda ja edasiliikuda – või kohaneda – leppida erinevate olukordade ja tunnetega- ja mitte hoida minevikust kinni.

Põiepõletik ja kuseelundite infektsioon emotsioonidest lähtuna

Tegemist on häirega kuseelundite tegevuses, mis viitab, et emotsioonid on meid sütitanud, me oleme põlema läinud ja erutunud – lausa raevu sattunud! Urineerimine on valulik ja raskendatud, sama raske on vabaneda rasketest ennast kahjustavatest tunnetest. Sageli on põiepõletik seotud mõne konfliktiga või partnerlussuhte purunemisega. Sel ajal võib meil olla palju negatiivseid emotsioone, mis ei vabane, ja nii kuhjub meis segadus, lein, viha ja haavumine. Raske on väljendada oma valu, kui partner lahkub, samuti hüljatuse, kaotuse ja üksildusega seotud tundeid.

Põiepõletiku ja emotsioonide seos
Põiepõletike taga on tihtipeale lahkhelid lähedastega ja rasked emotsioonid.

Sageli võib põievaevuste põhjuseks olla ka rasked suhted vanemate ja laste vahel. Sel juhul tuleb oma tunded lahti rääkida, võib olla isegi psühholoogi abi kasutada. Metameditsiin kirjeldab põieprobleeme ka kui oma ruumi puudust. Igal juhul vajab olukord kas läbi mõtestamist, olukorrast lahtilaskmist, olukorraga leppimist või iseseisvumist.

Toon siin heal meelel ühe reaalse põiepõletikuga kliendi juhtumi, mis võib aidata ka Sind:

♥ Põievaevusega kliendi juhtum

Mõni päev enne jõule astus Biotheka Loodusraviapteeki klient, kes soovis oma põieprobleemidele D-mannoosi. Lähenesin talle soovitusega osta lisaks D-mannoosile ka probiootikume ja C-vitamiini, kuna Coli bakter, kes oma loomulikus keskkonnas peaks elutsema soolestikus on hakanud halbade bakterite liigse kasvu korral sealt välja rändama. Kasulikud piimahappebakterid aitavad tekitada uut tasakaalus olevat mikrofloorat ja C-vitamiin annab organismile jõudu tegeleda vastupanuvõime tugevdamisega. D-mannoos, mis on looduslik suhkur tõmbab Coli bakteri enda külge takistades tal kinnitumast põie limaskestale.

Antibiootikumid ei ole aidanud

Klient kuulas meid ja imestas, miks arst ei ole talle soovitanud D-mannoosi, kui ta on vaevelnud põieprobleemide käes aastaid. Kogu tema jõud ja tugevus olid kadumas. Põievaevuste käes vaevlevad inimesed teavad, milline valu ja ebamugavustunne on seotud põie ja kuseteede põletikuga.

poiepoletik
Me kuulasime klienti tähelepanelikult ja kolleeg lausus, et põiehaigused on tihtipeale psühhosomaatilised ja enne kui ei lahendata ära stressi põhjustajat, ei saa laheneda ka haigus. Arst tegi, mis ta suutis  kirjutades välja erinevaid antibiootikume, mis paraku ei ole aidanud.

Ma lisasin, et metameditsiini uurijad kinnitavad, et põieprobleemide taga on tihti muster, mis väljendub haigusena kui inimesel puudub “oma isiklik ruum”. Lastel, kel puudub oma ruum ja hingel on mured, märgavad sageli voodit.  Eriti sageli võib sellist asja juhtuda tundlike lastega, kes vajavadki rohkem vaikust ja oma isiklikku turvalist ruumi taastumiseks väliste ärritajate suhtes.

Põiepõelitiku taga lahkhelid emaga

Nähes tugevate emotsioonide ja mõttemustrite korral inimeste energiaväljades liikumisi nägin, kuidas jalustrabav energia sõidab kliendile sisse. See oli väga tugev energiavoog ja ma lisasin: “teil ei ole juured maas ja sissetulvav energia lihtsalt lükkab teid jalust”.  Klient kuulas ja ta silmad valgusid pisaraid täis. Ta lausus, et ta on kogu elu olnud kahtlev ja ettevaatlik igasugu energia juttudele ja ta ei usu selliseid asju, aga need sõnad läksid nii täppi, et ta lihtsalt pidi  kuuldut kinnitama.

Proua hakkas rääkima oma lugu: ma käin aitamas oma ema, aga saan ainult süüdistusi ja halvakspanu, lisaks ajab  ta mind enda juurest minema!” “Ma ei ole ema juurde oodatud, ei ole armastatud, ega tahetud oma ema poolt.” See vaevas klienti sügavalt öeldes, et tal ei ole kodutunnet.  Need lahkhelid niitsidki klienti jalust, mis väljendusid põievaevusena. Ema ja isa koos esivanematega tekitavad meile juurtega maas olemise tunnet ja kui esivanemate tugi ja lähedus meie elus puuduvad, oleme kui juurtetud ja laiali.

Väljarääkimine tõi kergendust

Peale seda välja rääkimist, ütles klient, et ta tunneb füüsiliselt, kuidas ta põie kokkusurutus vabaneb ja põie lihased lõdvenevad. Ta säras üle kogu näo ja lisas: “Te päästsite praegu ühe hinge! Mul oli tõesti eluisu otsas ja see tõi taas valgust mu ellu”. Klient ostis tooted lubades enda eest hoolitseda ja järgida meie soovitusi. Mõne aja pärast tuli klient tagasi ja suurest tänutundest tegi meile kingituse. Klient õnnelik, meie õnnelikud, et saime aidata. 

Loo mõte on, et meie vaevused on sageli seotud meie raskemeelsete mõtete ja tunnetega. Et vältida neerupealiste, põie ja teiste organsüsteemide kahjustumist, on oluline leida aega lõõgastumiseks, teadvustada stressi põhjustajad  ja liikuda elus suurema tasakaalu poole.

Põietervise pakett

Üks võimalus hoida oma põis ja kuseteed terved on juua palju puhast vett- uhtmaks end puhaste emotsioonidega, ent vajalik on ka mikrofloora tasakaalustamine ning E.Coli bakteri välja uhtumine, selleks pakume lisaks järgmisi  toetavaid toidulisandeid nagu:

  • D-mannoos  – on looduslik suhkur ja toit kasulikele bakteritele. Täites põie selle loodusliku suhkruveega kleepuvad E.coli bakterid suhkru külge, uhades need põiest välja. Oleme saanud klientidelt head tagasisidet selle toimimise kohta.
  • Piimhappebakterid e. probiootikumid  – aitavad soolestikus luua uut kasulike bakteritega kaetud mikrofloorat. Manustada 2 kapslit õhtul enne magama minekut.
  • C-vitamiin + kibuvits aitab kaasa immuunsüsteemi vastupidavana hoidmisel, võtta kuni 1-2 g päevas.

Ostes 3 toodet korraga, saab tooted -18% soodustusega. Tavahind: 60.-/soodushind: 49.20.-

OSTA KOMPLEKT

Kes tunneb, et närvisüsteem vajab samuti toetust, siis on soovitav juurde soetada endale ka Bioaktiivne B-kompleks.

  • Bioaktiivne B-kompleks toetab neerupealiseid ja närvisüsteemi. Päevane kogus 3 kapslit, manustada hommikuti. Võib asendada ka magneesiumi kompleksiga, mida võtta õhtul kuni 3 kapslit.

Dr J. Wright Ameerikast soovitab järgmisi D-mannoosi annuseid:

  • Kuseteede nakkuste raviks: täiskasvanutele 4 kapslit e. 1 teelusikatäis (umbes 2 g) ja lastele 2 kapslit e. 1/2–1 teelusikatäit (0.5-1 g) lahustatuna klaasitäies vees ja võetuna iga kahe-kolme tunni järel. Pärast sümptomite taandumist tarvitada veel kaks kuni kolm päeva.
  • Korduva nakkuse ennetamiseks: alustada ravi ülalnimetatud annustes ning siis annust võimalusel järk-järgult vähendada.
  • Vahekorrajärgse kuseteede nakkuse ennetamiseks: võtta 8 kapslit e. 1 supilusikatäis (umbes 4 g) tund aega enne ja teine 8 kapslit e. 1 supilusikatäis (umbes 4 g) kohe pärast vahekorda.

NB! Artiklis toodud info  ei pretendeeri professionaalse meditsiinilise nõuande asendajana. Toidulisandid on soovituslikud ning raseduse, rinnaga toitmise ja ravimite tarvitamisel pidada nõu arstiga.

Kas sellest postitusest oli abi?

Sulge menüü
×

Ostukorv