Ecosh toetas 1000 euro väärtuses kaasaegse Rakvere kirikuhoone ehitust, kus iseäranis hoolitakse just laste ja noorte käekäigust ja väärtushinnangute kujundamisest. Videoüleskutses, kus Rakvere Karmeli kogudus rääkis oma loo paremate tingimuste loomisest lastele, läks see oma soojuse, siiruse, hoolivuse ning ülla ettevõtlikusega nii hinge, et otsustasime ka omapoolse panusega toetada kiriku ehitust. Juba palju aastaid tagasi tehes tervise projekti raames koostööd Lääne-Viru naistega hämmastas mind nende kokkuhoidmine, hoolivus ja koostöö. Nähes nüüd taas sealse rahva suursugust ettevõtlikkust tugevnes minu veendumus selle kogukonna väekusest ja kokkuhoidmisest veelgi.

Rakvere Karmeli kogudus on erinevaid põlvkondi lõimiv kogukond olnud juba enam kui 125 aastat. Siirastel ja üllatel alustel tehtud pidevad palved ja vastavad hoolivad teod loovad tõelist väärtust ja reaalsust, millest saab kasu kogu sealne piirkond ja kogukond. Nende soojust, külalislahkust ja hoolivust on tõesti tunda kaugele. 

Karmeli  kogudus on läbi aastakümnete tegelenud laste ja noortega Lääne-Virumaal eesmärgiga anda oma panus selleks, et laste silmadest peegelduksid rõõm, lahkus, julgus ja väärikus. Nad usuvad, et paigas väärtushinnangud, eeskuju  ning turvalne ja toetav keskkond rajavad noorte elus vundamendi, mis kannab neid läbi ka keerulistest aegadest.

Noored omandavad Karmeli koguduses muusikaalaseid baasoskuseid, õpivad koos musitseerima, saavad võimalusi ennast heli-, valgus-ning videotehnika valdkonnas proovile panna, õppida toetavas keskkonnas meeskonnatööd ning võtta vastu erinevaid juhtimisalaseid väljakutseid. Kõik see on pannud laste silmad särama ja tekitanud usu tulevikku. 

 

 

Karmeli lapsed

Kirikud on olnud läbi sajandite kohad, kuhu inimesi tema rõõmude ja muredega oodatakse. Et kohalikku kogukonda senisest paremini teenida lammutati 2019 a suvel maha vana ja kitsaks jäänud palvela ning alustati sama aasta sügisel uue ja kaasaegse kirikuhoone ehitusega. Nende südame sooviks on olla avatud ustega partneriks oma kogukonnale nii üksikisikule, kohalikule omavalitsusele, kui ettevõtjate tasandil. Nad soovivad kinkida oma kogukonnale uue ja väärika multifunksionaalse kirikuhoone. 

Uue hoonega saab kogukond juurde ka laulatus- ja ärasaatmispaiga, konverentsikeskuse ning unikaalse mattakustikaga kontserdisaali. Praeguseks on valminud hoone I ehitusetapp ning kogudus kasutab 300 kohalist peasaali ja selle aluseid ruume. Väljaehitamist vajab veel kogunemisala ning laste- ja noorteblokk, milles ruumi 60 inimesele. Nad unistavad, et uus hoone saaks teiseks koduks paljudele lastele ja noortele, et nad saaksid aidata taas särama tuhmunud ja sihi kaotanud silmi ja hingepeegleid.

Ehituse lõpetamiseks kutsuvad nad üles annetama vajamineva 1 000 000 euro kokku saamiseks. See summa tundub kõrge mäena, kuid üheskoos abistades on see  kindlasti ületatav ning iga panus loeb. Kui otsustad toetada, oled üks nende seas, kes jätab olulise jälje laste ja noorte tulevikku ning annab oma osa uuendusliku Rakvere kesklinna arengusse. Hoolime koos! Tee ka sina oma panus hästi toimivasse kogukonda. 🙂 Kogukonna annetuslehele pääseb ligi KARMELI KOGUDUS lingi alt.   Mida külvad, seda lõikad, külvame siis koos hoolivust ja mine tea, kus me ise vajame mingil hetkel taolist abi! 🙂 

Sinu Ecosh

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv