EKSAMITE STRESS – vitamiinid ja mineraalid, mis aitavad eksamistressiga paremini toime tulla

On uskumatu kui stressirohked võivad olla eksamid. Kuigi pisut stressi võib olla motiveeriv jõud, võib see siiski üsna märkamatult ja tasahilju kontrolli alt väljuda. Et eksamite pingele edukalt vastu panna on Sinul või Sinu lapsel võimalus end toetada täiesti tavaliste ent töötavate vitamiinide ja mineraalidega.

Kas see tõesti aitab? Jah, sest kui keha on ühtlases pidevas pinges, siis organismi erinevatel süsteemidel- peamiselt närvisüsteemil, ajul ja  lihastel peab olema piisavalt ressursse e. toitaineid, millega stressi poolt kulutatud ressursse korvata. Kui neid ressursse ei jätku, põhjustab see erinevaid ebameeldivaid sümptomeid, mida Sa kogeda ei sooviks.

Nendeks sümptomiteks on:

  • väsimus,
  • ärrituvus,
  • ärevushood,
  • keskendumisraskused,
  • vererõhu kõikumised,
  • peavalud,
  • jne.

    Käesolevas artiklis vaatleme 3 peamist toodet, mis aitavad tasakaalustada eksamistressi ning kehal pingega paremini toime tulla.

Soovituslikult on hea vitamiine ja mineraale hakata võtma juba eksamiks õppimisel ajal kuni eksami sessiooni lõpuni.

Magneesium

Magneesium

Magneesium on number üks rahustav ja lõõgastav toitaine. Kahjuks on magneesium tüüpilise lääne inimese menüüst kadumas, mida aga keha kasutab stressi ajal suurtes kogustes. Eriti juhtub seda just laste ja noorukitega, kes eelistavad kõrgelt rafineeritud ja töödeldud toite nagu hamburgerid, pitsad, friikartulid joogiks coca ja muud üleliia magustatud joogid.

Kõige rohkem leidub magneesium lehtköögiviljades  – rohelistes salatilistes ja teistes köögiviljades. Soovitav on neid  lisada oma menüüsse ohtralt, et saada kätte vajalik kogus magneesiumi. Magneesiumi puudust saab korvata  magneesiumglütsinaadiga, kuna seda saab võtta suuremates kogustes, on väga biosaadav ja on üldiselt paremini talutav kui muud magneesiumi vormid.

B-vitamiinid

B-grupi vitamiinid

B-grupi vitamiinid on samuti väga olulised, kui tegemist on stressi ja ärevusega. Iga B-grupi vitamiin täidab kehas spetsiifilist funktsiooni ning seetõttu on oluline tarbida kõiki B-vitamiine üheaegselt ja korraga. Vitamiinid B1, B2, B3, B5, B6, B9 ja B12 on need vitamiinid, mis aitavad säilitada tervet närvisüsteemi. Tugev närvisüsteem on hädavajalik, et tõhusalt võidelda stressi sümptomitega. B-grupi vitamiinid on vajalikud ka selleks, et toota energiat, mis on vajalik stressile reageerivate kehasüsteemide toetamiseks. B-vitamiine vajab ka aju, et toetada intensiivset mõtlemist. Oluline on B-vitamiinide valikul silmas pidada, et  vitamiinid oleksid bioaktiivses vormis, mis kiiresti jõuaks organismi ainevahetusse ja taastaks jõuvarud. Teine oluline nüanss on see, et B-vitamiinide kogused oleksid tõesti sellised, mis annaksid soovitud mõju.

C-vitamiin

C-vitamiin

On leitud, et C-vitamiini sisaldus on neerupealistes väga kõrge, mis aitab edukalt stressiga toime tulla. C-vitamiini päevane annus mineraalsete askorbaatidena annab närvisüsteemile rahustavat toimet. Lisaks kaitseb C-vitamiin rakke vabade radikaalide laastava toime eest ja seda eriti stressi perioodil.  

Kas peaks tarbima kõike kolme toodet korraga või piisab ühest rahustavast tootest?

Kindlasti saab keha toetust ka juba ühest ülaltoodud toitainest, aga koos on need vitamiinid ja mineraalid efektiivsemad, sest nad toimetavad kehas sünergiliselt ja koos.  Näiteks vitamiin B6 vajab magneesiumi, et efektiivselt tasakaalustada ärevust. Omakorda vajavad kõik protsessid C-vitamiini toitainete kohale viimiseks, kaitseks ning paljude teiste oluliste funktsioonide täitmiseks.

Millal ja kui palju midagi eksamistressi korral võtma peab?

Vitamiine on soovitatav võtta hommikul, kuna aitavad kaasa energia tootmisele ning magneesiumi õhtul, et soodustada rahunemist, lõdvestumist ja und. Lõpuklasside ja ülikooli õpilased võivad võtta samad annused, mis täiskasvanud, väiksemad siis vastavalt pool või veerand täiskasvanu annusest. Täisealiste annustamised on kirjas toote sildil.

Loe lisaks artiklit “Millal milliseid vitamiine ja mineraale võtta?” SIIT. 

Kolme toote tavahind: 66.-/soodushind: 56.10

OSTA EKSAMI VITAMIINIDE JA MINERAALIDE PAKETT SIIT

 

 

Edu eksamitel!

Sinu Ecosh!

 

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv