Raskmetallide väljutamine oma kehast on kõigile oluline!

Meil on hea meel, et olete jõudnud meie lehele ja otsustanud alustada organismi puhastamise ning investeerimisega oma tervisesse! 🙂

Siinsest artiklist leiate vastuseid paljudele küsimustele, mis puudutab raskmetalle ja nende väljutamist organismist.

Organismi puhastamine raskmetallidest nõuab, kellel vähem, kellel rohkem pühendumist ja tööd. Ümber tuleb vaadata oma toitumine ja vajadusel juurutada uued harjumused. Hea uudis on see, et mida tervislikumat eluviisi on harrastatud, seda lihtsam on puhastusprotsessi läbi viia.

Toksiinide kehast välja saamine ei pruugi toimuda ühe kuuga. See võib võtta aega kuid, vahel lausa aasta kuni poolteist, olenevalt saastatuse hulgast ja organismi seisundist. Raskmetallide ja jääkainete väljutamisega tegelevad sellised organid nagu maks, põrn, lümfid, neerud ja soolestik. Nende kuhjumisel ladustab keha mürgised ühendid peamiselt rasvkoesse, et päästa elutähtsad organid.  Toksiinide jätkuval juurdevoolul ja keha mittepuhastamisel satuvad need lõpuks ka elutähtsatesse organitesse nagu ajju, vereringesse, kilpnäärmesse, närvisüsteemi jne põhjustades raskeid haigusi.

Organismi puhastumisel peab mõtlema kõigist detoksikatsiooniga seotud elunditest. Tuge vajavad nii neerud, maks ja lümfisõlmed kui ka sooled. Sellise toe tagamisel vabaneb organism tõhusalt toksiinidest ilma kõrvaltoimeteta, välja arvatud mõnel inimesel võivad esineda suurem väsimus, kõhugaaside teke ja keskendumisraskused.

Me räägime siin artiklis raskmetallidest, mis on sattunud meie organismi elu jooksul piiskhaaval õhu, toidu, vee, vaktsiinide jne kaudu, mis põhjustavad või võivad põhjustada ebameeldivaid sümptomeid ning kus spetsiaalsed taimed võivad saada meie päästjateks.

Millised sümptomid viitavad vajadusele keha puhastada?

Kui sa vaevled allpool loetletud sümptomite käes, siis parim, mida sa enda keha heaks teha saad, on puhastada oma organismi:

  • Kuumad hood
  • Südamekloppimine
  • Kiire pulss
  • Peapööritus
  • Jõetus
  • Unetus, unehäired
  • Füüsiline väsimus, kurnatus, letargia
  • Peavalud
  • Seedehäired – puhitused, kõhugaasid
  • Halb hingeõhk
  • Pidevalt sügelevad silmad ja sagedased silmapõletikud
  • Hommikul silmad paistes või tumedad ringid silme all
  • Liigne higistamine
  • Sagedased viirushaigused
  • Kuiv, sügelev nahk
  • Liigne limaeritus (ninast, kõrvadest, kurgust ja väljaheites)
  • Probleemid viljastumisega
  • Madal libiido
  • PMS (premenstruaalne sündroom)
  • Köha
  • Vilets mälu
  • Unustamine
  • Keskendumisraskused
  • Depressioon
  • Ärrituvus
  • Kõikehaarav äng ja paanikatunne
  • Meeleolu kõikumised
  • Vaimne väsimus
  • Vihapursked
  • Pinge
  • Sage ebamugavustunne

halb-hingeohk

Kuidas raskmetallid meie organismi satuvad?

Raskmetalliühendid satuvad kõigepealt loodusesse inimtegevuse mõjul väetistega, pestitsiididega, reoveega, prügilatest, metallitööstusest, kaevandustegevusest ning transpordist ning sealt edasi toidu, vee ja õhu kaudu organismi. Looduslikult võib neid keskkonda sattuda ka vulkaanilise tegevuse ja suuremate põlengute tõttu. Otse organismi satuvad need ka näiteks konservpurkidest, amalgaamplommidest, teflonpannidest, sõidukite heitgaasidest ja vaktsiinidest. Ka raseduse ajal, kui emal on suur raskmetallide osakaal kehas, lähevad need emaüsas vastsündinule üle. Raskmetallid on peamised süüdlased autismi kujunemisel. Enne raseduse planeerimist võiks organismi puhastada.

Mida raskmetallid põhjustavad? Ohtlikud on raskmetalliühendid just seetõttu, et jäävad keskkonda väga pikaks ajaks pidama. Keskkonnast satuvad need inimese organismi põhjustades aju, maksa, kesknärvisüsteemi ja teiste elutähtsate piirkondade kahjustusi. Nad nõrgestavad immuunsüsteemi, muutes selle haavatavaks haigustele. Ja mis kõige halvem, nad toidavad vähki, viiruseid, baktereid ja teisi sissetungijaid, mis omakorda aitavad haiguste tekkimisele kaasa.

Just toksiinid on tänapäevaste tõsiste haiguste nagu vähi, Alzheimeri tõve ja teiste kurnavate krooniliste haiguste nagu fibromüalgia, hulgiskleroosi, neerupealiste väsimuse, veresuhkru kõikumise, Hashimoto tõve, kroonilise väsimuse ja muude krooniliste põletike ja epideemiate vallandajaid.

Kõige mürgisemad raskmetallid on elavhõbe (Hg), kaadmium (Cd), plii (Pb), vask (Cu), nikkel (Ni), koobalt (Co) ja Arseen (As). Mõned neist on vajalikud organismile nagu vask ja koobalt, aga ainult väga väikeses piiratud koguses. Loe raskmetallidest rohkem SIIT.

Millised taimed aitavad raskmetalle kehast välja tõmmata?

Selles maailmas elades on võimatu vältida kõike kahjulikku, aga me saame siiski üht – teist enda jaoks ära teha. Üks parimatest viisidest raskmetallidest vabanemiseks on tarbida iga päev järgmist seitset taime:

Atlandi punavetikas (Palmaria palmata, ingli k dulse) – seob elavhõbedat, seatina, alumiiniumi, vaske, kaadmiumi ja niklit. Atlandi punavetikas läbib vere-aju barjääri. Erinevalt teistest vetikatest suudab punavetikas iseseisvalt elavhõbeda eemaldada. Siseneb keha sügavustesse, varjatud kohtadesse, otsides üles elavhõbeda, sidudes selle ja mitte vabastades enne, kui see kehast väljub.

Odraorase mahlaekstrakti pulber – tõmbab raskmetallid välja põrnast, soolestikust, pankreasest ja suguelundkonnast. Odraorase pulber valmistab elavhõbeda ette täielikuks absorbtsiooniks Spirulina poolt.

Spirulina – tõmbab raskmetallid välja ajust, kesknärvisüsteemist ja maksast ning absorbeerib odraorase pulbri ekstraheeritud raskmetallid.

Metsmustikad – tõmbavad raskmetallid välja ajust. Samuti tervendavad ja parandavad kõik tühimikud, kust raskmetallid on eemaldatud, mis on eriti tähtis ajukoele. See on kõige võimsam toit Alzheimeri tõve tagasipööramiseks.

Võilill – paneb vere käima ja organid radiatsioonist, toksilistest raskmetallidest, DDTst ja muudest mürkidest puhastuma. Võilillejuur detoksifitseerib eriti sügavalt tihedakoelisi organeid nagu põrna, maksa ja peaaju. Võilill on profülaktiline vahend praktiliselt kõigi haiguste vastu ja eriti hea on see eesnäärmele.

Takjajuur – takjajuurel on võime puhastada toksiinidest maksa sügavaimat südamikku, pehmendada tihket ja stagneerunud maksa, kõrvaldada maksast toksilisi hormoone, mis on pääsenud sisse välistest allikatest nagu metallid, plastmaterjalid, herbitsiidid ja fungitsiidid. Takjajuur taastab Epstein Barri, vöötohatise, HHV-6, tsütomegaloviirusest, kahjulikest bakteritest, ussidest, seentest ja teistest patogeenidest kurnatud maksa laengu. Maksa toetavad ka takjajuures sisalduvad fütokemikaalid, mis vähendavad tsüstide ja liidete tekkimist ning parandavad maksast leiduvat armkude, lisaks puhastavad need maksasagaraid.

Maarjaohakas (Ingl k Milk Thistle). – on võimas maksatoetaja puhastuse ajal. Maarjaohakas suurendab maksa vastupanuvõimet, tugevdab sapi moodustumist ja eritumist ning mõjub hästi seedetraktile. See taim soodustab tõhusalt maksa taastumist ja soodustab maksa innervatsiooni. Innervatsioon on mistahes organi või koe varustamine närviimpulssidega närvirakkude ja närvikiudude kaudu, tagades nende ühenduse kesknärvisüsteemiga. Lisaks aitab maarjaohakas maksa tervendada kollatõve puhul, ravimitest või mürkidest tekkinud kahjustuste puhul (ka radiatsioonist tingitud kahjustused).

Kõik need seitse võimsat raskmetalle eemaldavat taime jätavad kehasse suurel hulgal olulisi toitaineid, parandavad raskemetallide tekitatud kahjustusi ning taastavad keha.

Pole midagi paremat, mida võiksite teha oma tervise heaks, kui eemaldada raskmetallid oma kehast.

dulse-Atlandi-punavetikas

Kui kaua võib keha puhastamisega aega minna?

Sõltub, kui saastunud on organism. Puhastusega võib minna 1 kuust pooleteise aastani.

Kuidas ma teada saan, kas mul on organismis raskmetallid?

Raskmetalle kehas saab mõõta meditsiinilaboris Synlab, magnet bioresonants kompuutri ja lihtsamate raskmetallide testidega. Raskmetallide taset võiks mõõta enne puhastmisele minekut ja näiteks iga kuu tagant, et jälgida, kuidas puhastus toimib.

Millised võivad olla puhastumise kõrvalmõjud?

Kõige sagedasemad kõrvalmõjud on väsimus, peavalud ja esialgu võib ka kõht lahti minna. Kellel on kõrge toksiinide tase kehas, sellel on kõhulahtisus normaalne puhastusnähe. See möödub. Kõrvalmõjudeks võivad veel olla näiteks gaasid, uimasus, peapööritus, unetus, iiveldus, oksendamine, ärevus, ärritus, raskemate mürgituste korral suisa paanikahood, kuna liikuma läinud raskmetallid mõjutavad närvisüsteemi, halb enesetunne, halb maitse suus, suurenenud higieritus, kuiv nahk, kõhukinnisus, vistrikud, lööbed jne. See, et keha võib hakata toksiine naha kaudu välja ajama, on normaalne, sellega tuleb arvestada.

Kõrvalmõjude vältimiseks on hea alustada puhastumisega tasapisi vältides organismi liiga äkilist šokeerimist. Rahulik, leebe ja pikaajaline organismi puhastamine ei lase kõrvaltoimetel tekkida või tekivad oluliselt leebemal moel.

Kui siiski tekivad kurnavad nähud, siis vähendage doosi ja oodake kuni olukord on stabiliseerunud ning siis hakake taas kogust järk-järgult tõstma.

Kuidas Kehapuhastus-DETOX toodet tarvitada?

Alustada väikestest doosidest, et keha harjuks taimedega nt 1-2 teelusikatäit 2 korda päevas vee või mahlaga nii 1-2 nädalat. Harjumatu vetikamaitse korral lisada DETOX-joogi sisse banaani. Tasapisi saate doosi tõsta kuni 4 spl täieni päevas nt 2 spl täit hommikul ja 2 õhtul. Kuna raskmetallide puhastus on pikaajaline, siis kiirustada pole mõtet.

NB! Soovitav on leida endale terapeut, kes Teid saab vajadusel nõustada võimalike sümptomite tekkimise korral ning toitumiskava asjus.

Millega ma veel puhastumisel peaksin arvestama?

Puhastusel on kindlasti oluline üle vaadata ka toitumine. Puhastumise ajal on soovitatav süüa võimalikult palju puhast toortoitu nagu salatid, puu- ja juurviljad, aedviljad, juua toormahlu ja mineraalidega rikastatud vett, et soodustada mürkide välja viimist. Vett on soovitav juua 1,5 kuni 2 l päevas, see aitab ka peavalu vältida. Taimetoitlastel ei ole vaja nii palju vett juua, piisab kuni liitrist. Õhtuti võib soojemaid toite teha – supid, wokid, juurviljakotletid jne. Oluline on liikuda, puhata, sauna võtta. Saunaga olla ettevaatlik nõrkuse ja minestamise ohu tõttu.

Kes ei ole siiani üldse mingeid puhastusi teinud ja taimseid toite söönud, vaid pigem rasvarikkaid ja töödeldud toite tarbinud, neil on soovitav kõigepealt alustada töödeldud toitude ning kohvijoomise järk-järgulise vähendamisega vältimaks ebameeldivaid puhastuse sümptomeid, nt peavalu.

Millega või kuidas peaksin oma päeva alustama?

♥ Organismi puhastuse ajal on soovitav alustada päev sooja sidruni või laimi veega (2-3 klaasitäit), kuhu võib lisada riivitud ingverit ja väheke mett. See aitab maksal väljutada öösel tekkinud toksiine. Samuti aitab öösel tekkinud toksiine siduda ja väljutada kiudaineterikas soolespuhastus-DETOX, mida on soovitav võtta 1 spl täis klaasitäie veega.

♥ Peale sidruni- või laimivee on hea juua iga hommik toorsellerimahla. Ühest selleri pundist saab kuskil 300-500 ml toormahla. Sellerimahla saab teha mahlapressiga. Sellerimahlal on imepärane võime tervendada teid erinevatest sümptomitest sh kroonilistest haigustest. Seller sisaldab suurel hulgal kasulikke soolasid naatriumi ja kaaliumi, mille tõttu on sellerimahlal tuntav soolasus.

Sellerimahla kasulikud omadused

500-1000 ml toorsellerimahla kogusega päevas saab kiirelt taastada soolhapete taset. Soolhapped on vajalikud, et magu suudaks tõhusalt lõhustada valke. Kui valgud ei lagune korralikult lõpuni, põhjustab see soolestikus mädanemist, mis omakorda tekitab põletikke ja haigusi. Tugev soolhappe tase on oluline ka suu kaudu sisenevate patogeenide tapmiseks.

Piisava vee ja vedeliku tarbimine on vajalik, et üleüldse soolhapped saaksid tekkida. Soolhape koosneb suurel hulgal veest ning kui kehas vett piisavalt ei ole, tekivad kõrvetised, kuna soolhape maos on liiga happeline st pole lahjendatud veega. Näiteks, kui toidu seedimiseks oleks vaja 2,5 g maohapet, siis magu tuleb sellega toime. Kui aga maos on 100 ml vee asemel 2 ml vett, siis kontsentratsioon on ka vastav ja inimene kurdab, et tal kõrvetab.

Sellerimahl suurendab ja tugevdab ka sapi tootmist. Tugev sapp on oluline rasvade lagundamiseks ja patogeenide hävitamiseks. Sellerimahl aitab taastada ka kesknärvisüsteemi, eemaldab vanad toksiinid ja mürgid organismist, nt ravimid maksast.

♥ Umbes 30 minutit pärast sellerimahla joomist tuleks ära juua raskmetallide DETOX-smuuti. Raskmetallide puhastuse smuutisse on hea püreerida ka rohelist koriandrit. Koriander siseneb sügavale raskesti ligipääsetavasse kohtadesse, ekstraheerides möödunud aegade raskmetallid. Peotäis koriandrit võib alati lisada ka teistele smuutidele, mahladesse või salatitele.

♥ Neerude tööd saab toetada võilille ja põldosja teega, lümfide tööd lagritsajuure teega.

Kes ei peaks puhastumist ette võtma?

Ärge alustage puhastumist, kui:

 • olete rase
 • toidate rinnaga
 • olete toibumas haigusest
 • olete ravikuuril va siis, kui arst annab selleks nõusoleku

NB! Siin edastatud teave on ainult informatiivsel eesmärgil ja seda ei tohiks pidada tervishoiuteenusteks ega meditsiiniliseks diagnoosiks ja raviks. Seda teavet ei tohiks lugeda kui garantiid või saavutatavate tulemuste tagamist. See teave ei ole mõeldud teie arsti või teiste tervishoiutöötajate nõuannete asendamiseks. Te ei tohiks seda teavet kasutada terviseprobleemi diagnoosimiseks või raviks. Enne olemasolevate ravimite, ravi või hoolduse muutmist või katkestamist pidage kindlasti nõu tervishoiutöötajaga, alustades mistahes dieeti või programmi kasutamist või kui teil on kahtlus, et teil võib olla terviseprobleeme.

Kasutatud kirjandus:

Dr. Sarah Brewer “Täielik puhastumine”
Anthony William “Medistiinimeedium”
Anthony William “Medistiinimeediumi elumuutvad toidud”
Ajakiri “Mida arstid sulle ei räägi” sept 2018 Nr. 9 artikkel “Raskmetallide taak”.

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´