Ecosh kasutab oma MSMi sisaldavates toodetes (Liigestekompleks, MSM+astelpaju, MSM+C-vitamiin) puhtaimat MSM toorainet. Bergstrom Nutrition on esimene ja ainus MSMi tootja Ameerika Ühendriikides ning kellel on kaks tippkvaliteediga MSMi: OptiMSM®, mis on mõeldud inimestele ja PurforMSM® loomadele. Mõlema toote kvaliteet on sama ning need on praegu turul olevatest toodetest kõige puhtamad ja silmapaistvamad. Need on igati üle Hiina ja India tehaste toodangust. Seal toodetud MSM on tavaliselt tootenimeta ja anonüümne, mis teeb selle tegeliku tootja kindlaks tegemise keeruliseks.

Kuidas saavutatakse OptiMSMi kõrgtaseme puhtus?

OptiMSMi® ja PurforMSMi® eristab teistest omataolistest äärmiselt keeruline puhastusprotsess, mille üheks etapiks on neljakordne destilleerimine. Mitmekordsel destilleerimisel eemaldatakse kõik lisandid, järele jääb vaid puhas MSM. Saadud puhtal MSMil on sertifikaadid, mis tõendavad, et toode ei sisalda seeni, pärmseeni, baktereid ega orgaanilisi lisandeid. Oluliste saasteainete, raskmetallide kontsentratsioon on nii väike, et raskmetallid võib lugeda analüütiliselt peaaegu tuvastamatuks.

Elavhõbe (Hg) : < 0,001 miljondikku (mg/kg))
Kaadmium (Cd) : < 0,005 miljondikku (mg/kg))
Plii (Pb) : < 0,01 miljondikku (mg/kg))

Vasakul pildil on neljakordse destilleerimise läbinud OptiMSMi® kristallid. Need on ümarad ning neis pole vähimatki märki lisanditest. Paremal näeme nn kristallimismeetodil, mida sageli kasutavad Hiina ja India tootjad, puhastatud MSMi. See kristall pole mitte ainult erineva kujuga, vaid siin on ka selgelt näha lisandite jälgi. Lisandid võivad olla orgaanilised, kuid sama hästi võivad need olla raskmetallid.

Hiina ja India tootjad puhastavad MSMi odava kristallimismeetodi abil. Selle meetodi puhul lahustatakse MSM vees ning seejärel kuivatatakse. Vees lahustamine ja kuivatamine pole tegelikult puhastamine, kuigi seda sageli niimoodi nimetatakse. Aines sisalduvad lisandid ei kao kuskile, need jäävad alles. Veel hullem, kuna enamasti sisaldab kasutatav vesi samuti lisandeid, lisanduvad need kuivades MSMi kristallidele.

Sellise MSMi sertifikaat ei garanteeri tavaliselt, et tootes ei leidu seeni, pärmseeni ega baktereid. Raskmetallide sisaldust ei tooda metallhaaval välja, vaid kirjutatakse, et kogu geneerilise rühma kohta jääb see alla 20 miljondiku või alla 10 miljondiku.


Paremal on OptiMSM® pärast destilleerimist. See on puhas ja säravvalge, mis näitab, et selles ei ole saasteaineid. Vasakpoolsel pildil on destillatsioonikolonni jäävad saasteained, milleks on põhiliselt raskmetallid. Nende tootjate MSMi, kes MSMi kristallimismeetodil puhastavad, jäävad kõik need saasteained alles. Bergstrom Nutrition on ainus ettevõte maailmas, kes puhastab MSMi destillatsioonimeetodil.

Kõik turul olevad MSMid on valmistatud farmaatsiatööstuses kasutatavast DMSOst, millest keemiliste reaktsioonide tulemusel saadakse MSM. Kõik kaasaegsed toidulisandina müüdavad MSMi preparaadid on sünteetiliselt saadud. Üksteisest eristab neid vaid puhastusprotsess. DMSO-l on väga väikesed ja lihtsad molekulid, neid on kerge toota ning saada emakese loodusega identsed molekulid.

Destillatsioon. Kuidas see käib?

Bergstrom Nutrition kasutab MSMi destilleerimiseks kulukat destillatsioonimeetodit. Selle meetodi puhul kuumutatakse MSM keemistemperatuurini (238ºC). MSMi aur jahutatakse ja kristallitakse tagasi MSMi kristallideks. Selle etapi neljakordsel kordamisel saadakse suurima puhtusastmega MSMi kristallid.

1. Kõik madalama keemistemperatuuriga saasteained aurustuvad enne MSMi. Need on põhiliselt orgaanilised ühendid.
2. Kõik kõrgema keemistemperatuuriga saasteained jäävad destillatsioonikolonni. Nendeks saasteaineteks on peamiselt raskmetallid.

Keemistemperatuur
Plii (Pb)1740ºC
Kaadmium (Cd)765ºC
Arseen (As)613ºC
Elavhõbe (Hg)356ºC

Järeldus – OptiMSMi® ja PurforMSMi® raskmetallisisaldus on kuni 20 000 korda väiksem kui teiste tootjate MSMis.

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Su kehale võiksid sobida need tooted

MSM+astelpaju

MSM+astelpaju

16 € 13.60 €

Lisa korvi

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´