Tervislik toitumine pärmseen Candida tõrjumiseks võib tähendada suuri muutusi elustiilis, kuid see võib osutuda palju raskemaks, kui läheneda Candida tõrjumisele liiga järsu ja kardinaalse tegutsemisega. See on üks peamisi põhjuseid, miks inimesed loobuvad pärmseene ravist enneaegselt. Hoolikas ettevalmistus ja järk-järguline elustiili muutmine tagab Candida kontrolli alla saamise.

Loe ka meie põhjalikku blogilugu: KANDIDOOSI sümptomid, põhjustajad ja kuidas vabaneda pärmseenest?

Mida tähendab pärmseene liiga kiire suretamine (Ingl.k Candida Die Off)?

Liiga kiire ja suure koguse pärmi- ja seenerakkude tapmine tekitab nn Herxheimeri reaktsiooni, mille tõttu vabastatakse organismi suurel hulgal ainevahetuslikke jääkprodukte. Candida rakkude tapmine erineb suuresti Candida raku loomupärase elustsükli lõppemisest. Kui tappa Candida rakke korraga suurel hulgal, vabastavad nad kõik kahjulikke ained, mida võib vastavalt mõnedele allikatele olla vähemalt 79 erinevat toksiini. Mürgiste ainete pikk nimekiri sisaldab näiteks etanooli, kusihapet ja atseetaldehüüdi.

Atseetaldehüüdil, tuntud kui neurotoksiin, on terve hulk kahjulikke mõjusid tervisele ja heaolule. See võib kahjustada aju funktsioneerimist või isegi tappa ajurakke. Mõjutatud võivad saada endokriinsüsteem, immuun- ja hingamissüsteem. Samuti võib kahjustatud saada punaste vereliblede membraanid, mis kannavad hapnikku kehas. Liigne atseetaldehüüd võib põhjustada sümptomeid nagu aju udu ja väsimus. Need mürgised kõrvalproduktid põhjustavad ka allergilisi reaktsioone ja põletikke, mis põhjustavad mitmesuguseid teisi soovimatuid sümptomeid.

Pärmseene kiire suretamise sümptomid on inimestel erinevad, kuna haiguse astmed ja nakatumise tüübid on erinevad. Kui teil esinevad rasked pärmseene pärssimise sümptomid, siis siin on mõned soovitused:

 • Esiteks, aeglustage ravi ja vähendage probiootikumide ja seentevastaste ravimite annust.
 • Teiseks kaaluge maksa toetavate lisandite võtmist nagu maarjaohaks (Milk Thistle), võilill (Dandelion) või suurendage selle maksa toetava toidulisandi annust, mida te juba kasutate. Maks on teie peamine toksiinide elimineerija ja väljutaja ning sümptomid näitavad, et maks on ülekoormatud.
 • Kolmandaks, minge tervislikule toitumisele üle järk-järgult.

Pärmseen candidat sureta oma kehas hästi aeglaselt, vastasel korral võivad tekkida mitmed ebameeldivad sümptomid

Pärmseene ja liiga kiire suretamise sümptomid

Pärmseene e. Candida suretamise sümptomeid võrreldakse mõnikord tavalise külmetuse või hooajaliste allergiatega, kuid see võib inimeseti erineda. Candida toksilistel jääkproduktidel on kalduvus põhjustada põletikke nagu kinnist nina, sinusiiti ja teisi allergia-sarnaseid sümptomid. Metaboliidid, nagu neurotoksiin atseetaldehüüd, võivad samuti põhjustada sümptomeid nagu aju udu, peavalu, väsimust ja iiveldust. Need toksiinid põhjustavad stressi ka maksale, mis võib panna valutama kõhu, eriti maksa piirkonnas.

Siin on mõned sümptomid, mis võivad tekkida, kui hakata pärmseen Candidat ravima suurte dooside ja liiga kiire toitumise muutmisega (tuntud kui Herxheimeri reaktsioon):

 • Iiveldus
 • Peavalu, väsimus, pearinglus
 • Turses näärmed
 • Puhitus, gaas, kõhukinnisus või kõhulahtisus
 • Suurenenud liigeste- ja lihasvalu
 • Suurenenud südame löögisagedus
 • Külma tundlikkus jäsemetes
 • Keha sügelus, nõgestõbi või lööbed
 • Higistamine
 • Palavik
 • Naha lõhenemine
 • Korduvad vaginaal-, eesnäärme- ja sinus infektsioonid (nina kõrvalurgete põletik).

Herxheimeri reaktsiooni uuringud seenevastaste ravimite kasutamise kohta on hästi dokumenteeritud ja mida on võimalik leida siit.

parmseen-candida
Pärmseen candida infektsioon mikroskoobi all

 

Mida teha pärmseen Candida suretamisega seotud sümptomite ilmnemisel?

Võiks arvata, et tõsised Candida surmamise sümptomid tähendavad efektiivset Candida vastast võitlust,  kuid see pole nii. Tegelikult on aeglane ravi palju parem, mis aitab neid ebameeldivaid kõrvalmõjusid täielikult vältida.

Stress, mida järsk, kiire ja tugev Candida surmamine siseorganitele ja immuunsüsteemile põhjustab, võib Candida ravi hoopiski aeglustada. Tavaliselt need sümptomid kaovad nädalaga või nii, kuid võivad kesta ka veidi kauem. Kõrvalmõjude vähendamiseks, toksiinide kiiremaks eemaldamiseks ja parema enesetunde saavutamiseks võite teha järgmist:

 • Võtke maksa toetavaid lisandeid nagu molübdeeni, maarjaohaka või võilille kapsleid, et aidata kaasa maksa puhastusprotsessidele ja Candida toksiinide väljutamisele

Molübdeen on mineraal, mida leidub organismis väga väikeses koguses, kuid millel on tähtis ülesanne mitmetes olulistes biokeemilistes protsessides. Peamiselt leidub seda maksas ja neerudes, aga ka kopsus, lihastes, põrnas, nahas. Molübdeen on eriti kasulik neile, kes kannatavad Candida suretamise sümptomite all. Molübdeeni on kehal vaja, et toota ensüüme, mis muudavad neurotoksiin atsetaaldehüüdi äädikhappeks, mis seejärel teie organismist välja heidatakse või muudetakse isegi kasulikeks seedetrakti ensüümideks. Siit leiate ajakohastatud nimekirja maksa puhastavatele toidulisanditele.

 • Peatage ajutiselt seenevastaste toidulisandite võtmine.

Enamik seenevastastaste ainete (nt must pähkel, küüslauk, kassiküüs CatsClaw, Pau Darco) eesmärk on lõhkuda pärmirakkude seinad, mis aga lõhkumisel vabastavad palju toksiine. Seenevastaste toidulisandite annustamise vähendamine vähendab vereringes vabanenud toksiinide hulka. Kui tunnete ennast paremini, võite tasapisi doose uuesti suurendada

 • Vähendage ka probiootikumide doosi

Kvaliteetsete probiootikumide eesmärk on taastada ja katta uuesti soolestik kasulike piimhappebakterite kultuuriga, tõrjuda pärmseent, taastada mao happesus ja tugevdada immuunsüsteem. Tõenäosus, et probiootikumid tekitavad Candida tõrjumisest tulenavaid sümptomeid on väike, kuid kui teil sümptomid suurenevad, saate annust ajutiselt vähendada.

 • Suurendage vee joomist, et uhada välja toksiine

Kui Te soovite tunda end paremini kõigist neist jääkproduktidest, mida Candida pärm tekitab peab need toksiinid kehast välja saama. Seda saate teha, kui joote rohkem vett.

 • Võtke aeg maha ja puhake nii palju kui võimalik

Stress võib nõrgestada neerupealiseid ja võimet võidelda seeninfekstiooniga. Kõik need kõrvalmõjud  ainult suurendab psühholoogilist ja emotsionaalset stressi, millega te silmitsi seisate. Puhkamine ja enda jaoks aja võtmine aitab teie immuunsüsteemil teha seda, milleks ta on loodud.

 • Proovige mõnda teist alternatiivset puhastusmeetodit nagu naha harjamine, saun või kontrast-duššid

Enamik neist ravimeetoditest on mõeldud, et parandada ja aidata kaasa vereringe ja lümfisüsteemi tööle. Need aitavad teil kõrvaldada toksiine, mida surevad Candida rakud vabastavad.

See mitmeotstarbeline vitamiin tugevdab teie neerupealiseid ja aitab taastada immuunsüsteemi.

Pärmseen ja kuidas vältida Candida pärssimise kõrvalmõjusid?

On ahvatlev mõelda, et Candida suretamise sümptomid on märk ravi toimimisest. See ei ole tavaliselt nii. Candida ravi, mis ei anna kehal aega iga etapiga kohaneda, paneb keha tunduvalt suurema stressi alla. Candida kiirest pärssimisest tulenevad sümptomid viivad tavaliselt aeglasema taastumiseni.

Parim nõuanne on täielikult vältida pärmseen Candida ravist tulenevaid kõrvalmõjusid. Parim viis seda teha on järgida kavandatud Candida plaani, mis kasutab järk-järgulist lähenemisviisi toitumise muutmisele, probiootiliste ainete ja muude raviainete kasutusele võtmisele.

Tutvu ka Ecoshi pärmseene käsiraamatuga SIIN.

Teksti allikas: https://www.thecandidadiet.com/candida-die-off-symptoms/

 

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´