Iga ostuga saad kingituseks valida klientide poolt armastatud mahedamaitselise D-vitamiini! E-poodi

Sirli, kas Sa räägiks kõigepealt, kuidas kõik algas? Kuidas Sa said teada, et sul on probleeme kilpnäärmega? Millised sümptomid avaldusid ja kuidas jõudsid arsti juurde? 

Olin 20 aastat tagasi endokrinoloogi jälgimisel teisel põhjusel. Seoses laste saamisega tekkis jälgimisel mõneaastane vahe. Pärast teise lapse sündi läksin uuesti kontrolli. See oli, ma arvan, 2005. aastal, kui diagnoositi kilpnäärme alatalitlus ja määrati ravimid. Mäletan väga selgelt, et küsisin arstilt, kui kaua pean ravimeid võtma ja vastuseks sain, et eluaeg. Ei osanud tookord midagi arvata ega ka ise infot otsida. Internetti mul kodus polnud. Mis diagnoos tookord täpselt oli, ma enam ei mäleta. Ei mäleta ka, et oleks mingeid sümptomeid olnud. Võibolla väsimus oli, aga seda sai ka pideva lastega tegelemise ja magamatuse arvele kirjutada.

Kas arstid tuvastasid kilpnäärme põletiku koheselt või tehti enne rida muid uuringuid? Kas Sul on kilpnäärme üle- või alatalitus ja kui palju need erinesid normaalnäitudest ehk referentsnäitudest (juhul kui oled nõus avaldama). 

Ei mäleta enam, mis oli alguses täpne diagnoos ja millised olid analüüsitulemused. Digiloos on andmed alates 2010.aastast. Sellest ajast näen, et on perioode kui näidud on normis ja ka mittenormis. Põletik on pidevalt olnud kõrge. Täpne diagnoos on – türeoidiit e kilpnäärmepõletik, autoimmuunne türeoidiit.

Mis ravimeid Sulle määrati, kui kaua neid võtsid ja kas need aitasid kilpnäärme paranemisele kaasa? Kui aitasid, siis mis määral? 

Ravimiks määrati kohe alguses L-thyroxin ja minu mäletamist mööda on see ravim mul alati olnud kuni 2016.a septembrikuuni, kui otsustasin ise ravimist loobuda. Algul see ravim vist ikkagi aitas. Analüüside tulemusi ma ju ise ei näinud ja seetõttu ei oska ka öelda kas ja kuidas see ravim täpsemalt aitas. Kui andmeid hakati sisestama digilukku, siis näen, et on kõikumisi ja kui ravimidoos sai korrigeeritud, siis mingi aeg oli kergem olla. Mingit paranemist seal küll ei olnud.

Miks otsustasid ravimite võtmise lõpetada?

Mu tervis halvenes järsult u 2010-2011 aasta paiku. Kehakaal ainult tõusis. Kogu keha valutas, midagi teha ei jaksanud. Ravimi doosi korrigeerimine tõi ainult väga lühiajalise efekti. Tundsin, et need tabletid tegelikult mind ei ravi ja ma jään ainult haigemaks. Ka mu keha ütles mulle, et jäta järgi. Ma ei suutnud raviskeemist kinni pidada, kuna mul olid väga rasked mitmepäevased migreenihood, mistõttu oksendasin kõik välja. Seetõttu oli mul iga kuu selline nädal-poolteist ravimite mittevõtmise periood.

Kui ravimist loobusin, siis kadusid ära mitmed sümptomid: iganädalased peavalud, hägusus, jõuetus, tüki tunne kurgus. Ilmselt olid need kõik ravimi kõrvaltoimed. Sain aru, et mu otsus oli õige.

Kuidas said oma kilpnäärme näidud korda ja kas näidud on püsivalt korras olnud? Ehk kuidas Said oma tervise tagasi, mis meetoditega? 

Kuna mu tervis läks aina hullemaks ja arsti juures käimisest polnud suurt tolku (tehti küll analüüsid, korrigeeriti doosi, kuid paremaks ju midagi ei läinud), sain aru, et terveks saamiseks ja oma elujõu taastamiseks pean ise midagi tegema. Olin muutunud elavaks laibaks. Mäletan, et istusin 2015. aasta augustis mitu päeva Facebookis ja liikusin ühest terviseteemalisest grupist teise kuni ma panin enda jaoks pildi kokku ja sain aru, mis minuga tegelikult toimub. Otsustasin, et nüüd algab minu tervenemine. Muutsin kõigepealt toitumist, vaatasin üle mida ma veel tarbin, peale määrin jne ja korrastasin ka selle poole. Olin elanud ja toitunud üsna puhtalt, kuid oli asju, millest siiski lõplikult loobusin.

Sain aru, et terveks saamiseks ja oma elujõu taastamiseks pean ise midagi tegema.

Sügisel alustasin suuremat puhastust MSM-iga. See toimis väga hästi. Ka mu seedesüsteem rahunes maha peale nisujahust loobumist. Ravimiga tegin viimased analüüsid septembris. Kordusanalüüsi tegin detsembris ja juba siis olid analüüsid palju paremad kui ravimiga. Sain aru, et pole vahet kas võtan ravimit või mitte, kilpnääre on võimalik normaalselt tööle saada ka ilma ravimita. Jätkasin oma valitud teed. Kuna ma ravimist loobusin, siis ei soovinud endokrinoloog minuga rohkem kohtuda ja ma läksin perearsti jälgimisele, kes oli nõus mulle 2x aastas vajalikud analüüsid tegema veendumaks, et kõik on hästi. Iga korraga olid analüüsid paremad. Põletikunäitaja oli küll kõrge ja visa langema, kuid oluline märk oli see, kilpnääre on suuteline ise vajalikku hormooni tootma. 2017.a sügisel hakkasin võtma ashwagandhat ja võtsin vist kolmveerand aastat. 2018.a kevadel lisasin juurde mitmeid vitamiine-mineraale. 

Kilpnäärme kogemuslugu

 

Puhastus, toitumine, vitamiinidmineraalid parandasid mu enesetunnet pidevalt, kaal langes, mul tekkis tasapisi uuesti jõudu ja energiat, et töötada. Umbes pooleteise aastaga kadusid ära kõikvõimalikud hormonaalsed häired, mis mul olid ja neid oli mitu. Kõik loksus paika. Analüüsid olid õiges normvahemikus 1,5-2 aastaga. Väikseid kõikumisi on siiski olnud, sest kilpnääre on ülitundlik temperatuurile ja stressile. Analüüsid on paremad suvel ja talveks vajuvad natuke tagasi. Põletiku analüüs ei ole ka veel see, mida tahaks. Arvestades seda, et möödas on napp kolm aastat ja tasapisi on läinud ainult paremini, siis olen veendunud, et ka see näit läheb ükskord korda. See kolm aastat on andnud mulle kindlust, et olen õigel teel. Olen ravimit võtnud ju ligi 10 aastat ja on normaalne, et selle olukorra uuesti tagasipöördumine võtab aega.

Organismi puhastus – kas Sa kirjeldaksid lähemalt, kuidas ja millega oled puhastusi läbi viinud? 

Alustasin suuremat puhastust 2015.aasta sügisel MSM-iga. Võtsin seda ligi pool aastat. Positiivne toime oli väga tuntav. Veel olen teinud eraldi soolepuhastust ja maksapuhastust Biolatte toodetega. Pikemaid puhastuskuure teen igal aastal MSM-iga.

Toitumise muutmine  – milliseid toite tarbid ja mis oled menüüst välja jätnud? 

Kannapöörde oma toitumises tegin 2015.aasta sügisel, kui loobusin suure saiasõbrana ja küpsetajana nisust. Vahetasin täielikult välja nisujahu, suhkru, soola, valed rasvad ja teised rafineeritud toidud tervislikemate vastu. Ühtteist oli mul varem ka juba kasutusel. Teisi gluteeni sisaldavaid teravilju ma eriti ei söönud, vahel harva juuretisega tehtud rukkileiba. Loobusin piimatoodetest, vahel siiski midagi söön, kuid siis vaatan, et oleks mahe, maitsestamata ja pastöriseerimata. Kohupiima ja jogurtit maitsestan ise marjadega. Söön neid väga harva. Kui piima isu tekib, siis ostan kitse toorpiima. Kasutan ka taimset piima. Hakkasin rohkem lugema tootepakendeid ja jätsin ostmata kõikvõimalike lisaainete ja kahjulike e-ainetega tooted. Ega ma varem ka neid palju ei ostnud, kuid mõned siiski endale üllatuseks olid. Olin pimesi usaldanud kodumaiseid tootjaid. Jälgisin, et sööksin võimalikult puhast toitu, kuigi ma tegin ka enne koguaeg süüa ise värskest ja võimalikult palju kodumaisest toorainest. Järjest enam hakkasin käima turul ja ökopoodides.

Loobusin suure saiasõbrana ja küpsetajana nisust. Vahetasin täielikult välja nisujahu, suhkru, soola, valed rasvad ja teised rafineeritud toidud tervislikemate vastu. Loobusin ka enamus piimatoodetest.

Toidulisandid – milliseid võtad ja miks? Kuidas need toidulisandid toetavad kilpnäärme funktsioone ja teisi organismi talitlusi?

Olen võtnud kuuridena ashwagandhat, spirulinat, kurkumiini, macat, melissi, MSM-i, biotiini, probiootikume, boulardiid. D-vitamiini võtan peaaegu aastaringselt, sellele juurde K-vitamiin. Lisaks võtan B-grupi vitamiine, C-vitamiini, magneesiumit, seleeni, tsinki

Need kõik on positiivset mõju avaldanud. D-vitamiiniga kadusid mul ära lihasvalud. Suurendasin ise doosi oma enesetunde järgi. Mingil ajal võtsin 16000 ja siis hakkasin uuesti vähendama kui analüüsi korda sain (alustades oli 70 lõpuks 222). Kuna mul oli organismis nii tugev põletik, siis hoidis organism vett kinni ja tekkisid tursed. MSM-iga sain sellest lahti ja üsna kiiresti kadusid mul ära igasugused luuvalud. Organismi puhastamise ja vitamiinide-mineraalide lisamisega kadusid ära mitmed vaevused ja sümptomid. Enesetunne läks ainult paremaks, energiat ja jaksu tuli juurde, uni läks oluliselt paremaks, kaal langes normi.

Ma pole aastaid haige olnud, kuid kui ninas või kurgus kipitama hakkab, siis on meil kodus alati olemas sipelgapuu koor ja kassiküüs.

Kas Sa teed veel mingeid toetavaid tegevusi enda tervise heaks?  

Olen käinud spetsiaalses massaažis, mis tegeleb kehamälu/lihasmälu muutmisega. Olen teinud energeetilisi puhastusi. Väga palju on aidanud erinevad meditatsioonid, endaga süvitsi teadlik tegelemine. See ongi aidanud saavutada meelerahu, tasakaalu, mistõttu võtangi elu vabamalt ja kergemalt, kuulan rohkem oma keha. Vee joomisega olen jälginud, et vajaliku koguse päevas ikka täis jooksin, üldjuhul pole sellega probleemi olnud.

Võtan elu vabamalt ja kergemalt, kuulan rohkem oma keha.

Kas oled jõudnud ise mingitele järeldustele, mis võis põhjustada Su kilpnäärme põletikku? 

Olen veendunud, et mu terviseprobleemid said alguse lapsepõlves. Mu elu oli täis emapoolset nii vaimset kui füüsilist vägivalda, hirmu, stressi, valu, hävingut. Kui füüsiline vägivald lõppes, jätkus vaimne ikkagi. Sulgesin selle suhte ukse lõplikult 2011.a suvel, kuid ega sellega asi ei lõppenud. Terror käib edasi minu seljataga läbi teistega manipuleerimise, minu alavääristamise. Sain lapsepõlvest kaasa kohvritäie jama, millega tegelen siiani. Mu keha oli pidevas stressis ja see mõjutas lõpuks ka kogu organismi tööd ja toimimist. Õnneks on minu ellu sattunud just õiged inimesed, praktikad jmt, mis on aidanud mul kiht-kihilt seda jama endast välja ajada. Kui vaadata kilpnääret vaimse poole pealt, siis see on seotud kõige allaneelamisega, väljaütlemata asjadega. Seda on minu elus olnud tohutult. Kindlasti on ka suur saiasöömine oma panuse andnud. 

Mu terviseprobleemid said alguse lapsepõlves. Mu elu oli täis nii vaimset kui füüsilist vägivalda, hirmu, stressi, valu, hävingut.

Mis on Sulle kõige suuremat mõju avaldanud, millised raamatud, kursused, artiklid, mis aitasid Sul tervise tagasi saada? 

Kõik, mida enda tervenemiseks teinud olen, on avaldanud positiivset mõju. Täielikuks tervenemiseks tuleb tegelda kõikide tasanditega. Kõige suuremat mõju on avaldanud viimase aasta jooksul vaimsed praktikad, eriti OSHO aktiivmeditatsioonid. Need puhastasid ja raputasid väga võimsalt. Kõige rohkem üllatas mind positiivses mõttes OSHO dünaamiline meditatsioon. Pärast esimest korda tundsin õhtul käega kaela katsudes, et mul polegi seal enam midagi. Varem oli kilpnääre pinges ja rohkem tuntav. See meditatsioon võttis füüsilise pinge kilpnäärmest maha, turse kadus. Ka minu massöör ütles pärast ühekuulist kursust, et mu kilpnäärme piirkonnas pole enam pinget. 

Kõige sellega kavatsen ka jätkata, sest minu eesmärk on diagnoosist vabaneda. 

Loe põhjalikku lugu kilpnäärmest: KILPNÄÄRMEHAIGUSED

 

 

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv