ECOSH on esimene eestimaine tunnustatud
väetoidulisandite ja vitamiinide tootja ning müüja maailmas.

Et olla meie klientide ja koostööpartnerite jaoks võimalikult läbipaistev ja usaldust loov, toome teieni põhjaliku ülevaate meie toodete päritolust, kvaliteedist, protsesside selgusest ja nähtavusest ning meie väärtustest ja põhimõtetest. 

ECOSH’i toodete päritolu, kvaliteet ja kontrollitus

ECOSH on kiirelt kasvav Eesti esimene toidulisandeid tootev ettevõtte, mille tegevusvaldkonnaks on vedelate ja pulbriliste toidulisandite (probiootikumide, ensüümide, vitamiinide, taimsete pulbrite, õlide, mineraalainete) tootmine ja müük. ECOSH’i tooted toodetakse 100% ulatuses Eestis. 

Toodete valmistamiseks vajalikud toorained tulevad erinevast paigust maailmas kõrgelt hinnatud ja sertifitseeritud tööstustelt, peamiselt Inglismaalt, aga ka USA-st, Prantsusmaalt, Eestist, Brasiiliast, Taiwanist ja teistest Aasia riikidest. Sobivad tarnijad ja toorained valitakse hoolikalt välja rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteeti näitavate sertifikaatide (FSSC 22000,  BRC, IFS, ISO, Organic, Halal) ja toorainete analüüsitõendite (COA – Certificate of Analysis) alusel.

Looduslik koostis

Pullulaanist kapslid, mida me oma toodetes kasutame, vastavad kõige nõudlikumate klientide vajadustele. Polüsahhariidist pullulaankapslid on taimsed, kristalselt läbipaistvad, säilitus-, GMO-  ja allergeenivabad ning saadud looduslikult puhtast tärklisest kääritamise teel.

 

ECOSH’i toodetes kasutatud polüsahhariidist pullulaankapslid on läbinisti taimse koostisega.

Usaldusväärne ja kontrollitud

Toote retseptide väljatöötamisel teeme koostööd oma ala tunnustatud teadlaste, terapeutide ja ülikoolidega näiteks Tallinna Tehnikaülikooliga. Toorainete lubatud ainete ja koguste vahekorda kontrollib Sotsiaalministeeriumi haldusalas tegutsev Ravimiamet ning toote vastavust nõuetele ja usaldusväärsust kontrollib Maaeluministeeriumi valitsemisalas tegutsev Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA). Toote vastamisel nõuetele registreeritakse toode PTA Järelvalve Infosüsteemis, mis on kõigile soovijatele nähtav ja kättesaadav. 

ECOSH’i retseptide väljatöötamisel teeme koostööd oma ala tunnustatud teadlaste, terapeutide ja ülikoolidega, näiteks Tallinna Tehnikaülikooliga.

Tagatud toiduohutus ja toorainete puhtus

Vastavalt ettevõtte säilekatseplaanile tehakse toodetele toiduohutuse tagamiseks erinevates riiklikes ja eralaborites mikrobioloogilisi ja keemilisi analüüse, et tagada toorainete puhtus. Mikrobioloogiliste ja keemiliste analüüsidega tehakse kindlaks, et toorainetes ja toodetes ei esineks hallitust, pärmseent, patogeene nagu Salmonella, E.coli, Listeria, raskmetalle nagu arseen, plii, kaadmium, elavhõbe ja teisi ohtlikke aineid. Samuti saab analüüsidega kindlaks teha, kas tootes on piisavalt lubatud toimeühikut, nt A-, B-, C-, D-vitamiine, mineraalaineid nagu rauda, magneesiumi, tsinki, seleeni ja teisi aineid. Õlides ja vedelikes mõõdetakse happe ja peroksiidarvu

ECOSH omab kvaliteeti tõendavat ISO 22000:2018 sertifikaati

Seoses ettevõtte kiire kasvuga ja veel suurema usaldusväärsuse tagamiseks otsustas ECOSH’i kollektiiv 2020. aasta algul taotleda ettevõttele rahvusvaheliselt tunnustatud ja kvaliteeti tõendava sertifikaadi, eesmärgiga pakkuda nii Eesti kui välisturul tegutsevatele klientidele ja koostööpartnerite kindlustunnet, et rakendame toiduohutusele suunatud rangeid nõudeid, muudame pidevalt töökorraldust veelgi efektiivsemaks ja läbipaistvamaks ning pakume tooteid, mis on tarbijale ohutud, lisaaineteta ja samas toimivad.

Töötajate pühendunud töö tulemusel väljastas sertifitseerimisettevõte Bureau Veritas 16.12.2020 ettevõttele Ecosh Life ISO 22000:2018 sertifikaadi nr EST208720F, mis tõendab, et ettevõte vastab Euroopa toiduohutuse juhtimissüsteemi kvaliteedi standardi nõuetele. Tunnistus näitab ka meie pühendumust olla oma äritegevuses professionaalne ja järjekindel. ISO-standard aitas meie ettevõttel olulisel määral korrastada ja efektiivistada kogu ettevõtte struktuuri. 

ECOSH’i toodete valmistamise juhtimissüsteem ja kogu tootmine vastab rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedinõuetele.

Mis on ISO? 

Lühend ISO (International Organization for Standardization) tähendab ülemaailmset standardimisorganisatsioonide föderatsiooni, kellel on õigus väljastada ettevõtetele kvaliteedinõuetele vastavuse korral  tunnistusi. 

ISO järel olevad numbrid 22000:2018 näitavad, et toodete tootmisel on arvestatud just (pidevalt täiendatud ja kaasajastatud) toiduohutuse nõudeid, mille tulemuseks on ohutud toiduained, tooted ja teenused. Toodete valmistamisel on järgitud ka Euroopa Liidu toiduhügieeni määruse nõudeid ning HACCP-põhimõtteid. HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) tähendab ohtude ohjeplaani, kus kõik tootmise etapid on kaardistatud ning hinnatud võimalikke riske ja ohte, et tagada kliendi jaoks ohutu toode. 

ISO-juhtimissüsteem käsitleb lisaks ka selliseid juhtimise põhimõtteid nagu kliendikesksus, pidev parendamine, seadustele ja reeglitele vastamine, tootmistehnoloogia ja teadmiste pidev uuendamine, protsessikeskne lähenemisviis, eestvedamine, inimeste kaasamine ja suhete juhtimine. 

Millistest põhimõtetest me Ecoshis juhindume? 

Ecoshis me hoolime ja seetõttu on meie tooted puhtad ja kvaliteetsed, just sellised mida meie ise ja meie kliendid vajavad. Me tegutseme ausalt ja avatult järgides seaduseid, toiduohutust puudutavaid nõudeid ja reegleid. Me julgeme eristuda ja tuua turule võimalikult uuenduslikke ja innovaatilisi tooteid. Me tegutseme kire ja elurõõmuga, läbi mille me muudame maailma paremaks. 

ECOSHi filosoofia – oleme uhked Eesti puhta looduskeskkonna ja taimestiku üle, usume et just loodusest ammutatud väe abil saame võimendada väge meis endis. Selleks, et võimendada loodusest tulevat väge maksimaalselt, uuendame pidevalt oma tootmistehnoloogiat ja teadmisi ning kontrollime hoolikalt igat etappi tootmisprotsessis. Tänu sellele saavad taimed, mis on kasvanud maailma eri paikades, avada oma maksimaalse  potentsiaali.

ECOSHi visioonEcosh on õnneliku ja terve eluviisi suunanäitaja.

ECOSHi missioon – meie toome Sinuni armastusega loodud ja taotlusega väestatud puhtad toidulisandid ning holistilised teadmised, mis annavad toe ja jõu olemaks terve ja teadlik, et avaneks SINU VÄGI!

ECOSHi väärtused – me hoolime; me loome heas tundes; me tõstame teadlikkust; me oleme ühenduses.

Mahedalt edasi

Taotlemise protsessis on ka mahemärgis. Juba praegu on mitmed tooted ECOSH’i valikus mahedad, kuid tarbijani ei ole see info veel jõudnud, kuna tootel ei ole veel vastavat märgistust. Loodetavasti saame mahemärgist peagi ka oma toodetel näidata.

Sinu ECOSH

 

Kas sellest postitusest oli abi?

This Post Has 3 Comments

 1. Peeter

  Kas teie toidulisandid on looduslikud või sünteetilised?

  1. admin

   Meie toidulisandid on looduslikud. 🙂

 2. Ille

  juba olen saanud abi nii unehäirete, ärevuse, kui ka kõrvetiste puhul!

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´