Terviseteemadega seotud kasulike ja tõestatud teadmiste omandamine võib olla üks juhtmeid krussi ajav ja pikaajaline protsess. Juhmeid krussi ajav just seetõttu, et enamik kvaliteetset ja algallikatest pärit teaduslikku materjali kubiseb keerukatest teaduslikest terminitest ja ei ole meie emakeeles. Pikaajaline aga seetõttu, et eks suure teadmistemahu läbitöötamine ongi ajamahukas. Seda enam, et kõik info ei pruugigi alati olla puhas kuld ning võib sind eksiradadele viia.

Selles suures infomahus orienteerumisel ulatab aga sulle nüüd abikäe meie oma taimetark Angelika Somelar. See imeline Ecoshi teadjanaine on allolevalt kokku pannud nimekirja 10-st põnevast ja kasulikust raamatust. Need raamatud on ta kõik ise läbi lugenud ja neid raamatuid tahame sulle ka kogu ülejäänud Ecoshi loodusravile pühendunutega soovitada.

Väekad kodumaised ravimtaimed, aeglane, ilus ja loomulik vananemine, õnnelike lemmikloomade saladused, aju võimekus ja intiimsuhete sügavused – siit leiad uudseid, terviseteemalisi mõtteid ja lihtsaid põhjalikke juhendeid erinevate tunnustatud autorite ja kirjanike poolt!

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: lisaks oleme iga teemaga haakuvalt kokku pannud ka sobivad kvaliteetsed ja kodumaised väetoidulisandid Ecoshilt, mis raamatutes kirja pandud tarkusi täiendavad ning sinu kehale ja meelele ka looduslikku tuge pakuvad.

Ühtlasi osale ka Tervis Loeb! kampaanias. Osalemiseks osta kampaania ajal püsikliendina Rahva Raamatu poodidest või e-poest kampaaniatooteid ja võida Ecoshi aastane vitamiinivaru väärtuses 300 €.

Kampaaniaperiood on 14.05-03.06.2024 ning võitja kuulutakse välja Rahva Raamatu Facebooki lehel 07.06.2024. Tutvu tingimustega.

1. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Tervis taimedest. Ravimtaimla 2

Ecoshi raamatusoovitused – 10 tõeliselt head raamatut koos tervisenippidega Ecoshilt

1. Tervis taimedest. Ravimtaimla 2

Tervis taimedest. Ravimtaimla 2teemaajakirjas avatakse looduse väekate tohterdajate ehk ravimtaimede maailm ning jagatakse praktilisi näpunäiteid nende kasutamiseks tervise hoidmisel ja taastamisel. Lisaks õpetatakse, kuidas erinevaid taimi korjata ja säilitada.

Raamatust leiad üle 150 mõjusa loodusliku rahvaraviretsepti ja juhiseid erinevate terviseprobleemide leevendamiseks (alates nippidest nohu ja köha vastu kuni selja- ja liigesevaludeni välja) ning tutvud ka 26 vähemtuntud, kuid väeka ravimtaimega.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: kui kiire elutempo ei luba sul loodusest väetaimi korjata ja neid tarbimiseks õigel moel ette valmistada, võid proovida ka Ecoshi taimseid estrakte. Ecoshi valik hõlmab looduslikke väetoidulisandeid tervise toetamiseks, hoidmiseks ja taastamiseks. Erinevad ekstraktid pakuvad mitmekülgseid võimalusi mitmete terviseprobleemide ennetamiseks, leevendamiseks ja ka immuunsüsteemi tugevdamiseks.

2. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Glükoosirevolutsioon

2. Glükoosirevolutsioon

Raamat “Glükoosirevolutsioon” on Aasta Raamat 2023 finalist ja avab uksed tervisliku toitumise maailma, tuues esile glükoosi rolli meie organismis. Jessie Inchauspé selgitab lihtsasti mõistetavas kogemuslugudega raamatus, kuidas toit meie veresuhkrut mõjutab ning miks on oluline jälgida toitude söömise järjekorda.

Saad teada ka seda, kuidas just glükoos meie keha mõjutab ning miks on üldse oluline vältida veresuhkru kiireid tõuse ja langusi. Autori teadmised ja kogemused on siin koondatud raamatusse, pakkudes lugejale praktilisi nõuandeid ja ka lihtsaid toidunippe.

Jessie Inchauspé on loonud sotsiaalmeedia platvormidele kogukonna GlucoseGoddess, mis ühendab inimesi üle maailma. „Glükoosirevolutsioon“ on leidnud laialdast tunnustust ning tõlgitud juba rohkem kui 20 keelde.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: tee tervise nimel teadlikke valikuid ning toeta oma keha tasakaalustatud toitumise ning kvaliteetsete toidulisanditega. Ecoshi kodumaine väetoidulisand Must Pässik + Must Küüslauk on looduslik antioksüdantide allikas, mis aitab tasakaalustada tervislikku veresuhkrutaset ja stabiliseerida, ennetada ning alandada kõrget vererõhku.

3. Intiimsuse Atlas. Seksuaalsuse, naudingute ja suhete kompass

Intiimsuse Atlas. Seksuaalsuse, naudingute ja suhete kompass” avab seksuaalsuse sügavusi ja tänapäevaste suhete olemust, puudutades teemasid nagu intiimsus, suhtlemine ja lähedus intiimsuhtes. Raamatu autor, meeste koolitaja ja väelaagrite eestvedaja Tom Valsberg jagab teadmisi erinevate kultuuride ja vanade eestlaste seksuaalkommetest.

Põnev raamat keskendub küsimustele nagu nais-ja meesenergia erinevus, kaotsiläinud ühenduse taastamine ning pornograafia mõju suhetele ja ajule. Raamat ühendab teadliku seksuaalsuse õpetused Valsbergi 16 aastat kestnud uurimustööst.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: Ecoshi tervikliku seksuaalsuse väetoidulisandid on spetsiaalselt loodud toetama keha vajadusi intiimsuhetes. Meeste poolt kiidetud Testoboost toetab mehe võimekust ja viljakust, üle 5000 aasta Hiina ja Tiibeti meditsiinis kasutusel olnud Korditsepts reguleerib seksuaalfunktsioone ning L-Arginiin Mustikaga parandab vereringet toetades seeläbi ka seksuaalfunktsiooni ning -rahulolu.

4. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Sinu keha räägib sinuga. Mõtete ja tunnete mõju tervisele

4. Sinu keha räägib sinuga. Mõtete ja tunnete mõju tervisele

Sinu keha räägib sinuga. Mõtete ja tunnete mõju tervisele” on raamat, mis avab uksed keha ja vaimu seoste maailma. Õppides kuulama oma keha sõnumeid, võid ennetada ja leevendada füüsilisi vaevusi, vabastada end kivistunud mõttemustritest ja alateadvusesse kuhjunud hingehaavadest.

Seda raamatut lugedes mõistad, kuidas meeleseisund mõjutab füüsilist tervist ja kuidas iga tunne ning mõte seostuvad konkreetse kehaosa ja terviseprobleemiga. Õpid kasutama sisemist väge keha tervendamiseks läbi visualiseerimise, lõdvestuse ja meditatsiooni ning avastad, kuidas teadlik hingamine, liikumine ja täiendravi sinu tervenemist toetavad.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: Ecoshi vaimse tervise väetoidulisandid on loodud toetamaks ja parandamaks vaimset heaolu ning emotsionaalset tasakaalu. Need hoolikalt valitud mitmekülgsed toidulisandid aitavad leevendada stressi ja ärevust ning toetada positiivset meeleolu. Lisaks aitavad vaimse tervise tooted toetada kogu organismi, parandada keskendumisvõimet ja vaimset selgust, tagades seeläbi üldise hea- ja rahulolu.

5. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - 40 tervisepäeva

5. 40 tervisepäeva

Kokaraamatust “40 tervisepäeva” leiad 120 tervislikku taimset, gluteeni- ja suhkruvaba retsepti, mis sobivad ideaalselt selleks, et lihtsaid toiduaineid kasutades endale koduköögis kiiresti midagi tervislikku ning maitsvat valmistada.

Autor Triin Mägi jagab oma kogemusi ja inspiratsiooni retseptide kollektsiooniga kokakunstist ja taimetoitlusest. Nende retseptide abil saab igaüks ilma suurema vaevata maitsekat ja tervislikku toitu nautida.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: Ecoshi seedimise väetoidulisandid on loodud toetamaks seedimist ja soolestiku tervist. Need hoolikalt selekteeritud looduslikud toidulisandid aitavad leevendada seedehäireid, parandada seedeprotsessi ning tagada ka seedetrakti üldist heaolu. Oleme sinu jaoks kokku kogunud mitmekülgsed probiootikumid ja looduslikud vitamiinid, mis kõik võivad aidata leevendada kõhuprobleeme, toetada seedeensüümide tootmist ning tasakaalustada soolestiku mikrofloorat, tagades seeläbi parema seedimise ja organismi tervise.

6. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Lemmikloom. Tervisemuredest õnneliku loomani

6. Lemmikloom. Tervisemuredest õnneliku loomani

Inimese heaolutunne sõltub tegelikult suuresti ka tema lemmiklooma tervisest. Ei saa ju ükski loomaomanik olla muretu ja stressivaba kui tema neljajalgne pereliige kannatab. Ja neljaliikmelisi pereliikmeid, kellede tervise ja heaolu eest hoolitseda on meil paljudel.

Näiteks If Kindlustuse uuringust selgub, et 37% Eesti elanikel on kodus kass, 27% peab koera ning 14% on võtnud lemmikuks mõne muu looma. Raamat “Lemmikloom. Tervisemuredest õnneliku loomani” käsitlebki seda igale loomaomanikule tuttavat tugevat ja rõõmu pakkuvat sidet inimese ja lemmiklooma vahel.

Käesolev eriväljaanne jagab ekspertide nõuandeid lemmikloomade koolitamiseks, hooldamiseks ning nende terviseprobleemide äratundmiseks, leevendamiseks ja ennetamiseks.

7. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Tervislik vananemine

7. Tervislik vananemine

Informatiivne, praktiline ja tõhus kestva heaolu teejuht “Tervislik vananemineavab põneva teekonna teadmisteni, kuidas loomulikult vananedes täisväärtuslikku elu elada. Autor dr. Andrew Weil toob välja viise vananemisega rahu tegemiseks, väärikaks vananemiseks ning jagab praktilisi nõuandeid selle kohta, kuidas aastate kogunedes oma keha, vaimu ja hinge tervist hoida.

Raamat kasutab nii mitte- kui ka traditsioonilise meditsiini paremaid avastusi ning pakub usaldusväärset juhendit tervislikuks vananemiseks.

Dr. Weil on üle 30-aastase kogemusega tuntud integratiivse meditsiini ekspert, kes jagab oma teadmisi ja kogemusi sellest, kuidas saavutada tervislik ja rahuldustpakkuv elu. Raamatust leiad detailset infot, kuidas õigesti toituda, hingata, stressi maandada ning keha toonuses hoida.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: Selleks, et tublisti oma tööd teha, hoia enda südant ning anna talle veidi rohkem tähelepanu, hoolt ja vajadusel ka õigeid vitamiine. Ecoshi südame vitamiinid on loodud toetamaks sinu südame- ja veresoonkonna tervist. Lisaks aitavad need vähendada väsimust ja kurnatust ning toetada aeglast ja nooruslikku vananemist.

8. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Tugev aju. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad

8. Tugev aju. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad

Stress, väsimus, keskendumisraskused ja kehv unekvaliteet? Tänapäeva aju-uuringud näitavad, et regulaarne füüsiline koormus suurendab ajupotentsiaali rohkem kui sudokud, ristsõnad ja tervisetooted kokku.

Raamatus “Tugev aju. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad” avaldab Dr. Anders Hansen põhjuse, miks aju on liikumisest kõige rohkem mõjutatud kehaosa. Autor selgitab, kuidas regulaarne treening võib parandada stressitaluvust, tugevdada mälu ning suurendada ka energiataset ja loomejõudu.

Raamatust leiad praktilisi juhiseid treeningu valimiseks ja teostamiseks, mis just sinule enim sobib ja just sinul parimaid tulemusi saavutada aitab. Üle 2000 teadusartikli avaldanud ja rahvusvaheliselt tunnustatud Dr. Hanseni argumendid tuginevad viimase 5 aasta neuroteaduste uuringutele, luues usaldusväärse teejuhi vaimse tervise ja kehalise aktiivsuse seoste mõistmiseks.

Aju on meie kehas hädavajalik organ, mis reguleerib infotöötlust, emotsioone, mälu ja loovust. Eriti stressirohketel perioodidel või intensiivse vaimse või füüsilise koormuse korral ei pruugi aga meie igapäevamenüü ajule piisavalt toitaineid pakkuda.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: seepärast, selleks et säilitada kognitiivsed võimed ja üleüldine heaolu, on oluline tagada ajule vajalikud toitained. Ecoshi looduslikud aju vitamiinid, mineraalained ja väekad taimed on erinevates olukordades aju töö toetamiseks asendamatud.

Need väetoidulisandid hõlmavad endas peamiselt B-grupi vitamiine, oomega-3-rasvhappeid ja magneesiumi ning samuti osasid taimedest saadud aineid, milledest enamik sisaldub aju ja mälu tööd toetavas toidulisandis “Aju Vägi”.

9. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda (ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad)

9. Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda (ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad)

Kuidas olla parem lapsevanem? “Raamat, mida su vanemad võinuks lugeda (ja mille lugemise eest su lapsed sind tänavad)pakub olulisi juhiseid lapsevanemaks olemisel. Autor ja psühhoterapeut Philippa Perry annab humoorika ja haarava ülevaate olulistest aspektidest laste kasvatamisel ning soovitusi, kuidas luua oma lastega tugev ja toetav suhe.

Eia Uus soovitab: “Lapsevanemaks saamine toob enamikel inimestel pinnale siiani ravimata jäänud haavad ning märkamata mõttemustrid ja käitumised. Lugedes tundus, et kõik lapsevanemad võiksid seda lugeda ja tundsin, et raamatust oli päriselt palju kasu.”

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: lapse kasvuks, arenguks ja hea tervise tagamiseks on oluline, et kasvufaasis olev laps saaks kätte vajalikud vitamiinid, toit- ja mineraalained. Kui lapse organismis on toitainepuudus, võib see põhjustada kasvu- ja arenguprobleeme ning häireid psühholoogilistes funktsioonides.

Ecosh on kokku pannud valiku spetsiaalseid väetoidulisandeid lastele, mis on loodud pidades silmas just kasvavat ja arenevat organismi.

10. ECOSHI_RAAMATUSOOVITUSED - Toida oma tervist. Täiendatud trükk

10. Toida oma tervist. Täiendatud trükk

Raamat “Toida oma tervist. Täiendatud trükk” käsitleb haiguste ennetamist ja tervise taastamist õige toitumise ning loodusravi abil. Autor rõhutab, et tervis sõltub meie enda valikutest ning, et toit on kiire ja kergesti kontrollitav viis keha uuendamiseks.

Annely Sootsi Tervisekooli lõpetanu, end kodu- ja välismaal loodusravi, nutrigenoomika ja biomeditsiini vallas täiendanud autor Liis Orav jõudis tervisliku toidu ravivõime ja energeetilise tähtsuse teadvustamiseni isikliku kogemuse kaudu ning usub, et õige toitumine, teadlikud valikud ning positiivne suhtumine võivad olla võtmeks tugeva tervise saavutamisel.

ECOSHI TOOTESOOVITUSED: immuunsüsteemi tugevdamine on eriliselt tähtis just siis, kui põed tihti külmetus- ja kroonilisi haigusi, või kui väsid kiiresti. Ecoshi looduslikud immuunsüsteemi toetavad toidulisandid aitavad organismi kiiresti tugevdada ning keha erinevate sissetungijate (viiruste, bakterite) ja krooniliste haiguste eest kaitsta.

 

Autor: Angelika Somelar

Toimetajad: Caroline Sada ja Maria-Helena Loik

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´