Sipelgapuu koor on mõeldud kellele?

SIPELGAPUU KOOR ehk Pau D’Arco ekstrakti võivad võtta nii täiskasvanud kui lapsed. Pau D’Arcot võib anda lastele alates 9. elukuust.

Imikutele ja väikelastele on kergem anda vedelat Pau D’Arcot

ERIJUHUL: Kogused ja doosid sõltuvad sellest, mis on eesmärk, kas ennetus või mõne külmetushaiguse ravi. Doosid sõltuvad ka vanusest, kehakaalust jne. Pau D’Arco ekstrakti puhul pole koguste osas täpseid ettekirjutusi, aga üldiseks tavaks on saanud, et gripihooaja ennetuse puhul võtavad: täiskasvanud 2 kapslit hommikul ja 2 kapslit õhtul (koos veega). Lastel vastavalt 1 kapsel hommikul ja 1 õhtul, sama kehtib ka tilkade puhul, st 1 pipetitäis hommikul ja 1 õhtul. Vedela ekstrakti võib tilgutada otse suhu.

Kui aga on tegemist juba külmetuse või viirusega, siis tuleb doose võtta intensiivsemalt nn löökdoosidena. Täiskasvanud 2-3 kapslit iga 2-3 tunni tagant. Laste puhul pool sellest kogusest, aga taas oleneb jälle lapse vanusest, kasvust, kehakaalust, haiguse tugevusastmest jne. Tilkade puhul 1-2 pipetitäit iga 2-3 tunni tagant.

TOODERASEDUSIMETAMINELAPSED: a 9kLAPSED: 1-5aRAVIMITEGA KOOSTÄISKASVANUTE MANUSTAMINE
Pau D Arco (vedelik)Mitte tarvitada*Lubatud1 tilk iga kehakaalu kg kohta1 tilk iga kehakaalu kg kohtaPea nõu arstiga56 tilka päevas. Kaks pipetitäit
Pau D Arco (kapsel)Mitte tarvitada*Lubatud1 kpl päevas 1 kpl päevasPea nõu arstiga2 kapslit päevas

*Imetamise korral alustada toote tarbimist vähehaaval ning jälgida lapse enesetunnet. Juhul kui laps muutub ärevaks, siis vähendada toote tarbimist või peatada toote võtmine.

Sipelgapuu koor ja manustamine

Kui pikalt Pau D’Arcot ehk sipelgapuu koort võtta, sõltub taas eesmärgist. Üldiselt võetakse Pau D’Arcot kuuridena, raskema haiguse puhul maksimaalselt 2 kuud. Uuringuid on tehtud ka pikema aja kohta. Aga peamiselt manustatakse Pau D’Arcot 2 nädalat kuni 1 kuu, kuna mingil hetkel peab organism ise hakkama võitlema oma immuunsuse eest.

Kuna Pau D’Arco ehk sipelgapuu koore ekstrakt on looduslik antibiootikum, siis on hea võtta nii ennetuse kui ravi puhul ka probiootikume, mis on kasulikud piimhappebakterid. Täiskasvanud 2 kapslit, lasped 1 kapsel (veega ja pärast õhtusööki). Piimhappebakterite funktsioon on hoida meie immuunsüsteem tugevana. Kui soolestikus langeb kasulike bakterite osakaal, hakkavad seal vohama kahjulikud bakterid, samuti viirused, parasiidid ja seened. Viimaste vohamisel jääb immuunsüsteem kaitseta ning me olema avatud kõikvõimalikele haigustele. Gripiviirustesse nakatumine näitabki juba alanenud immuunsüsteemi. Kui Pau D’Arco funktsioon on elimineerida viirused, kahjulikud bakterid jne, siis probiootikumide funktsioon on taas katta soolestik kasulike piimhappebakterite kultuuriga.

Rasedusel, rinnaga toitmisel ning ravimite võtmisel tuleks konsulteerida arsti või vastava ala terapeudiga, kuna antud juhtumite puhul pole taime toimet piisavalt uuritud.

Loe Pau D’Arco ehk SIPELGAPUU KOORE kohta lisaks SIIT.

Sipelgapuu koor on aukohal loodustootena ka arstide seas. Kuula ja vaata ka dr Eensaare soovitusi:

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv