Mis on sipelgapuu koor ehk Pau d’Arco?

Pau d’Arco ehk sipelgapuu koor (Tabebuia heptophylla, T. impetiginosa) nimetus tuleneb sellest, et puu kõik õõnsused on asustatud sipelgatega. Rahvusvaheliselt kutsutakse sipelgapuud Pau d’Arco´ks, mis tähendab tõlkes vibuoksa. Sipelgapuu puit on tugev ja vastupidav kõikvõimalikele kahjuritele ja seetõttu oli indiaanlastel tavaks meisterdada sipelgapuust omale jahivibusid. Sipelgapuu tüvel ei kasva kunagi ka seened.
Puu koore tervendavaid omadusi teadsid juba muistsed inkad. Mehhiko ja Peruu põliselanikud nimetavad puud „jumalikuks puuks“. Selle kaunite, vastavalt sordile kas roosade, purpurpunaste, valgete või kollaste õitega puu kasvukohaks on Kesk- ja Lõuna-Ameerika, Kariibi mere saared ja Amazonas.

Pau-d-Arco sipelgapuu koor

Sipelgapuu toimed

  • Vastupanuvõime. Sipelgapuu suurendab organismi füsioloogilist vastupanuvõimet raskete keskkonnatingimuste korral ja aitab kaasa keha kaitsele välistegurite vastu.
  • Oksüdatiivne stress. Võib kaitsta rakke ja kudesid oksüdatiivsete kahjustuste eest.
  • Lõõgastumine ning vaimne ja füüsiline heaolu. Sipelgapuu aitab kaasa lõõgastumisele ning vaimsele ja füüsilisele heaolule.
  • Öine puhkus. Lõõgastusseisund aitab omakorda magada ja toetab öist füsioloogilist puhkust.
  • Vereringe. Sipelgapuu on traditsiooniliselt tuntud vereringe soodustajana.
  • Vererõhk. Sipelgapuu aitab kaasa normaalse vererõhu säilitamisele
  • Veresooned. Sipelgapuu aitab säilitada terveid veresoonte seinu.
  • Neerude eritusfunktsioon. Toetab neerude eritusfunktsiooni ja aitab füsioloogiliselt eemaldada liigset vedelikku.
 

Millist sipelgapuu koore toodet tarbida?

Sipelgapuu koore toote juures on oluline see, millisest allikast tuleb tooraine. Kõige kvaliteetsem tooraine eksportija on Brasiilia.
Kindlasti vaata toote koostist! Kui toode sisaldab ainult “Inner Bark” või Bark Powder-it , siis ei tasu oodata soovitud efekti, vaid tootes peab olema lisatud ka ekstrakti, et toimeaine lapahool suudaks organismis toimida.
ECOSH’i Sipelgapuu koor sisaldab nii puhast koort kui ka 10:1 (kümme korda puhastatud ja ekstraheeritud) ekstrakti.

Sipelgapuu koor on mõeldud kellele?

Pau d’Arco ekstrakti võivad võtta nii täiskasvanud kui lapsed. Lastele võib anda alates 3. eluaastast ja manustada 1 tilk iga kehakaalu kg kohta.

TOODERASEDUSIMETAMINELAPSED: alates 3. eluaastastLAPSED: kehakaaluga alates 50 kgRAVIMITEGA KOOSTÄISKASVANUTE MANUSTAMINE
Pau D Arco (vedelik)Mitte tarvitada*Lubatud1 tilk iga kehakaalu kg kohta52 tilka päevasPea nõu arstiga52 tilka päevas
Pau D Arco (kapsel)Mitte tarvitada*LubatudMitte tarvitada 1-2 kpl päevasPea nõu arstiga2 kapslit päevas

*Pau d’Arco tinktuuri on hea võtta vähese vee ja sidrunimahlaga, et sipelgapuu koore tanniin (parkaine) paremini imenduks.

*Imetamise korral alustada toote tarbimist vähehaaval ning jälgida lapse enesetunnet. Juhul kui laps muutub ärevaks, siis vähendada toote tarbimist või peatada toote võtmine.

Sipelgapuu koor ja manustamine

Kui pikalt Pau d’Arcot võtta, sõltub eesmärgist. Üldiselt võetakse kuuridena maksimaalselt 2 kuud. Uuringuid on tehtud ka pikema aja kohta, aga peamiselt manustatakse 2 nädalat kuni 1 kuu, kuna ühel hetkel peab organism ise oma immuunsuse eest võitlema hakkama.

Erijuhud: Kogused ja doosid sõltuvad sinu terapeudi või arsti soovitustest. Doosid sõltuvad ka vanusest, kehakaalust jne. Pau d’Arco ekstrakti puhul täpseid ettekirjutusi koguste osas ei ole, kuid üldpraktikaks on saanud, et haigestumise korral võetakse kahe-kolme päeva jooksul topeltannus ja minnakse siis üle tavaannusele.

Hoiatus: suurtes kogustes Pau d’Arco manustamine võib põhjustada iiveldust, peapööritust, kõhulahtisust, oksendamist ja veritsust.

Rasedusel, rinnaga toitmisel ning ravimite võtmisel konsulteerida arsti, apteekri või vastava ala terapeudiga (kuna vastavatel juhtumitel pole taime toimet piisavalt uuritud).

Pau d’Arco võib põhjustada verehüübimise viivitust, seega ära manusta sipelgapuu koort vähemalt 2 nädalat enne ja pärast operatsiooni. Ettevaatlik tuleb olla neil, kes tarvitavad vere vedeldajaid ja esineb vere hüübimatust.

Kuna Pau d’Arco ekstrakt toimib kui looduslik antibiootikum, on soovitav võtta lisaks probiootikume, mis on kasulikud piimhappebakterid. Täiskasvanud 2 kapslit, lapsed 1 kapsel (veega ja pärast õhtusööki). Piimhappebakterite funktsioon on hoida meie immuunsüsteem tugevana. Kui soolestiku kasulike bakterite osakaal langeb, hakkavad vohama kahjulikud bakterid, samuti viirused, parasiidid ja seened. Viimaste vohamisel jääb immuunsüsteem kaitseta ning oleme kõikvõimalikele haigustele avatud. Gripiviirustesse nakatumine näitabki juba alanenud immuunsüsteemi.

Sipelgapuu koor on aukohal loodustootena ka arstide seas. Kuula ja vaata ka dr Eensaare soovitusi:

Kas sellest postitusest oli abi?

Lisa kommentaar

×

Ostukorv

´